Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Köteles vagyok azért meghívót...

Köteles vagyok azért meghívót küldeni anyámnak a szalagavatóra, mert az anyám?

Figyelt kérdés
Hogy tisztán lásson mindenki: tizennyolc éves vagyok, decemberben lesz a szalagavató. A meghívókat a jövő héten rendelhetjük meg. Az édesanyám öt éves koromban itt hagyott minket mert "rájött, hogy neki nem kell lány gyerek" apa a bátyámat és engem egyedül nevelt fel. Később összejött a nevelőanyámmal. Anyám olyan hat éve vette fel velem a kapcsolatot személyesen, addig csak a gyerektartást küldte (itt megjegyezném, hogy a gyerektartást mindig megküldte pontosan, soha nem mondta, hogy nem fizet). Évente kétszer, ha találkozok vele. A szalagavatóra közölte, hogy ott akar lenni és neki is köteles vagyok meghívót biztosítani, amikor megkérdeztem, hogy miért is, azt válaszolta, hogy mert ő hozott a vilàgra engem és hogy az anyám.

2016. nov. 18. 07:15
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagy köteles,de ha te meg szeretnéd hívni akkor úgy tedd ,ne gondolj arra hogy ki mit mond.Csak remélem hogy nem fog csalódást okozni es el se menne .
2016. nov. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Én azzal válaszolnék neki vissza hogy neki meg kötelessége lett volna anyaként helytállni, De nem tette. Akkor miről beszél?
2016. nov. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Mivel már döntöttél (helyesen!) ezért nem is ahhoz szólok hozzá.

Írod, hogy "rájött, hogy neki nem kell lány gyerek", akkor nagyon halkan megkérdezném, hogy a bátyádat miért nem vitte magával? Nem érdekes?

Óva intenélek a további kapcsolattartástól, mert öregszik, egyedül marad/t és rád, a lányára fog szállni, hogy támogasd és törölgesd a fenekét, amikor már nem fogja tudni.

Most, hogy összevesztetek, itt az alkalom, hogy örökre töröld az életedből, saját érdekedben, mert nem tartozol neki semmivel!

2016. nov. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol hogy van, nálunk eleve nem lehetett korlátlan számú meghívót adni, csak három volt mindenkinek, mivel limitált volt a hely befogadóképessége. Hát ezt apa, nevelő anya, tesó ki is töltötte volna. Szóval én tuti nem hívtam volna. Sajnálatos eset, gondolkodott volna előbb is. Annyira bírom a nagy okos "felnőtteket" pontosan tudják, hogy a gyerek róluk veszi a példát, aztán meg csodálkoznak. Otthagy, leszar, utána meg előkerül és akkor elvárja, hogy ő legyen a te nagybetűs ANYÁD. Mire fel?
2016. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Nem adnék neki. Évente kétszer találkozunk, amúgy rám se bagózik? Nem, ha az eddigi életemből kimaradt, ne legyen ott egy ilyen fontos eseményen.

Igazad volt, hogy nem adtál neki.

Írtad, hogy összevesztetek. Mi történt?

2016. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Fel se veszi a telefont azóta. Számon akart kérni, hogy mit adott nekem a nevelőanyám, hogy őt meg meghívom.
2016. nov. 30. 18:03
 27/28 anonim ***** válasza:

Vicces, hogy besértődik azok után, hogy milyen volt veled.

Mit adott neked a nevelőanyád? Hm. Törődést? Figyelmet? Szeretet?

Felejtsd el anyádat.

2016. nov. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Nevelő anyám nagyon szigorú (most is csak egy órát enged, mert matematikából bukásra állok), de ugyanakkor bármikor ott van, ha szükségem van rá, bármit meg tudok vele beszélni, a legkisebb problémámat is.
2016. nov. 30. 18:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!