Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Köteles vagyok azért meghívót...

Köteles vagyok azért meghívót küldeni anyámnak a szalagavatóra, mert az anyám?

Figyelt kérdés
Hogy tisztán lásson mindenki: tizennyolc éves vagyok, decemberben lesz a szalagavató. A meghívókat a jövő héten rendelhetjük meg. Az édesanyám öt éves koromban itt hagyott minket mert "rájött, hogy neki nem kell lány gyerek" apa a bátyámat és engem egyedül nevelt fel. Később összejött a nevelőanyámmal. Anyám olyan hat éve vette fel velem a kapcsolatot személyesen, addig csak a gyerektartást küldte (itt megjegyezném, hogy a gyerektartást mindig megküldte pontosan, soha nem mondta, hogy nem fizet). Évente kétszer, ha találkozok vele. A szalagavatóra közölte, hogy ott akar lenni és neki is köteles vagyok meghívót biztosítani, amikor megkérdeztem, hogy miért is, azt válaszolta, hogy mert ő hozott a vilàgra engem és hogy az anyám.

2016. nov. 18. 07:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy. Ha nem akarod nem hívod meg.
2016. nov. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles. Te döntöd el, hogy kit hívsz meg
2016. nov. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Én adnék neki egyet ha tartom vele a kapcsolatot, viszont megbeszélném vele hogy az apám és a nevelőanyàm is ugyanùgy ott lesznek és nem szeretnék konfliktust. Azt nem tudjuk hogy a szüleid milyen kapcsolatban vannak vele de gondold át mit szeretnél és velűk is beszéld meg . Nem jog kérdése egyébként. A szülőanyád valòban , de én nem őt tekinteném anyámnak hanem aki törődött velem a mindennapokban. A békére törekedj. Neked is jobb ùgy .
2016. nov. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
100%
Szerintem köteles nem vagy, én tutira nem küldenék neki. De ezt döntsd el te. Az meg hogy ő hozotf világra egy dolog, de a felnevelésedben nem vett részt, eldobott.
2016. nov. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Évente 2 találkozás?? Dehogy küldenék neki.
2016. nov. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Aha, ennyi érve van arra, hogy hívd meg, hogy ő szült meg. Sok más gyereket is megszülnek az "anyák", aztán a szegény gyereket dobják is a kukába. Ha lelépett és évek óta feléd se nézett, nehogy már az legyen amit ő akar, főleg évi 2 találkozóval... ez vicc. Meg ha te NEM KELLETTÉL neki, fogadja el, hogy az ő jelenléte meg nem kell neked az ünnepségen.
2016. nov. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
A te saját döntésed, hogy meghívod vagy nem. Amúgy anyád eléggé szánalmas. Csak azért hagyott el, mert "nem kell neki lánygyerek". Tulajdonképpen nem is az anyád. Nem nevelt fel, mikor elment nem törődött veled, alig láttad... Semmi közötök egymáshoz. Erre pedig neki áll feljebb, hogy nem hívod el. Jobb lenne inkább elgondolkoznia, hogy vajon miért nem ragaszkodsz hozzá.
2016. nov. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
még ő beszél kötelességekről?? hol volt amikor szükséged volt rá? nem vagy köteles küldeni.
2016. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk alapból van egy limit, egy ember 3 meghívót kap és slussz. Mondd meg neki, hogy abba a háromba ő nem fér bele (nekem biztos, hogy nem férne...) Ha nálatok korlátlan is, nem kell tudnia.
2016. nov. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ilyen ember nem anya csak azért mert ő szült az még nem indok arra hogy meghívót küdj neki.
2016. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!