Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Köteles vagyok azért meghívót...

Köteles vagyok azért meghívót küldeni anyámnak a szalagavatóra, mert az anyám?

Figyelt kérdés
Hogy tisztán lásson mindenki: tizennyolc éves vagyok, decemberben lesz a szalagavató. A meghívókat a jövő héten rendelhetjük meg. Az édesanyám öt éves koromban itt hagyott minket mert "rájött, hogy neki nem kell lány gyerek" apa a bátyámat és engem egyedül nevelt fel. Később összejött a nevelőanyámmal. Anyám olyan hat éve vette fel velem a kapcsolatot személyesen, addig csak a gyerektartást küldte (itt megjegyezném, hogy a gyerektartást mindig megküldte pontosan, soha nem mondta, hogy nem fizet). Évente kétszer, ha találkozok vele. A szalagavatóra közölte, hogy ott akar lenni és neki is köteles vagyok meghívót biztosítani, amikor megkérdeztem, hogy miért is, azt válaszolta, hogy mert ő hozott a vilàgra engem és hogy az anyám.

2016. nov. 18. 07:15
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Nem igazán tartom vele a kapcsolatot. Van ez a két találkozás (a téli szünetben egy-két nap, a nyáriban körülbelül ugyanennyi) és kész. Esetleg felhív a szülinapmon, akkor beszélgetünk olyan tíz percet, utána jaj dolgom van szia és kész.
2016. nov. 18. 11:25
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

"mert ő hozott a világra".

Ó, hogy oda ne rohanjak!! Három gyereket szültem, ennek a fényében mondom, hogy ebben semmi dicsőség nincsen. Ha valaki a lábát szétteszi, és bent van a gyerek, akkor más választása úgysincs, eddig még egy gyerek se maradt bent. Azért meg hadd ne kelljen hajbókolnod életed végéig, mert ügyesen szét tudta dobni a lábát! Nem ettől lesz valaki anya, hogy szült!


A helyében hálát adnék a sorsnak, hogy tarthatom veled a kapcsolatot, az után, amit tett, és ahogy most is viselkedik!


Ha nem adsz meghívót, akkor nem adsz, semmi köze hozzá. Nálunk pl. még csak főt lehetett meghívni, értelem szerűen a szülőket. Sok elvált szülős gyerek volt bajban, hogy melyik kettőt, hogy senki se sértődjön meg. De nem volt belőle senkinél örök harag!


Ha ezért berág a jó édes anyád, és nem akar látni, akkor nem vesztettél sokat, azt hiszem.

2016. nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak nálam húzta ki a gyufát, hogy lepasszolta a gyerekét (el sem tudom képzelni hogy lehet egy 5 éves tündérkét elhagyni), semmit nem vett részt az életedben (a gyerektartás fizetése törvényes kötelessége) és most odajönne a szallagavatódra, hogy büszkélkedjen a lányával?


Készülj fel mert most jönnek az életedben azok az alkalmak, ahol a szülők 'élvezhetik' a gyerekeik sikerét. A szalagavató, diplomaosztó, esküvő, gyerek születése stb. Ezekből érdekes módon kérné a részét az 'anyád'...


Öregszik és kezd rájönni, egy pasi sem éri meg, hogy elhagyjam a gyerekemet miatta vagy csak simán ki akar majd használni.

2016. nov. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt nálunk is. Mi 4en vagyunk tesók, majd mikor hugom 2 éves lett anyánk rájött, hogy neki nem kell ennyi gyerek és akar élni még. (A vicc, hogy pár év múlva megházasodott és szült még 2 gyereket). Én anyukámnak a nevelőanyukámat tekintem, aki felnevelt és velem volt életem nagy részében.

Anyám ott akart lenni a szalagavatómon, meg a ballagáson, de nem hívtam meg. Húgomnál végül célba ért, de ott is csak a ballagáson vett részt. Bátyám diplomaosztójára se lesz meghívva.

2016. nov. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben egész biztosan képen röhögtem volna.. Nem vagy köteles semmire.
2016. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen alapon követelőzik az az anya, aki eldobta magától a gyerekét és évekig felé sem nézett? Semmiképpen nem adnék neki meghívót. Ha eddig nem volt kíváncsi semmire, ami veled történt, miért éppen ezen az eseményen akar részt venni?
2016. nov. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Adj nyugodtan anyádnak meghívót! Annak, aki felnevelt.


A nő, aki megszült az nem az anyád.

2016. nov. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
100%
Ne hívd meg! Nem érdemli meg...
2016. nov. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben apámat és a nevelőanyámat hívnám el.

Szülőanyádnak meg nem kell magyarázkodnod, nem hívod meg és kész.

2016. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Nem kap meghívót. Össze is vesztünk.
2016. nov. 21. 15:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!