Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon beleszólok a fiam...

Nagyon beleszólok a fiam életébe azzal, ha igyekszem rávenni hogy óvszert használjon?

Figyelt kérdés

17 éves, nyilván nem kísérem a randijaira. Viszont van itthon óvszer, ha buliba vagy randira megy akkor emlékeztetem erre.


Sajnos van a baráti körben egy srác, 21 éves és teherbe ejtett egy "meddő" 16 éves lányt. Mindenki a lányt szidja (én sem védem, sőt) de szerintem fiús anyaként nem tehetek sokkal többet.

Egy barátnőm szerint bizony a fiatal kor része hülyeséget csinálni, akár ismeretlenekkel is lefeküdni védekezés nélkül és sokat ártok neki ha kimarad ezekből. Szerintem viszont ha egy lánynak/nőnek gondot okoz a gumi egy friss kapcsolatban, az furcsa.


2016. nov. 1. 17:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
85%

Az a gyanúm, hogy maga a fiú írta ki ezt a kérdést, a barátnő szavai pedig az ő saját véleménye, ugyanis képtelen vagyok elhinni, hogy egy felnőtt nő ilyeneket mondana.


"Plusz ha a lány azt mondja hogy gyógyszert szed vagy nem lehet gyereke, akkor onnantól az ő felelőssége"

+ 18 év tartásdíj fizetés.

+ néhány nemi betegség.

2016. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Ő tinikorától gyógyszert szed, szerinte ez a természetes.
2016. nov. 1. 19:03
 23/32 anonim ***** válasza:
95%
A gyógyszer természetes? Maximum az hogy vigyázzon az ember magára, az természetes. Elmesélhetné naki valaki hogy a fogamzásgátlótól még simán lehet HIV fertőzött.
2016. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
92%
És azt is tudja, hogy a gyógyszer nem védi meg a nemi betegségektől?
2016. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

" akár ismeretlenekkel is lefeküdni védekezés nélkül és sokat ártok neki ha kimarad ezekből"

Igen ,sokat ártasz neki, gondolj bele miket hagy ki az életéből.

Pl hogy egy csaj akinek a nevére sem emlékszik, felhívja hogy terhes a gyerekével.

Vagy hogy milyen érzés abortuszra kísérgetni szíve hölgyét.

Vagy ha utóbbit nem akarja, milyen érzés 17 évesen apává válni.

Vagy milyen lehet megtapasztalni olyan csodálatos dolgokat mint a herpesz, a kankó, a szifilisz, a gonorrhea.



Borzasztó szülő vagy hogy megfosztod ezektől.



(akinek nem eset volna le, szarkazmus volt)

Igen, a fitalakor része hülyeséget csinálni DE NEM EKKORÁKAT. Ezt 19 évesen mondom, javában még ebben a fiatalkorban. 1/2x berúgni mint az albánszamár és hlyeséget csinálni fiatalkori hülyeség, beleszívni a haver ganjájába fiatalkori hülyeség teherbe ejteni egy csajt idióta felelőtlenség.

Szerintem nagyon is jó szülő vagy hogy próbálod rávenni, nekem is folyton mondták hogy "csináld akivel akarod de VÉDEKEZZ" és lám, sose lettem terhes mert nem arra bízom hogy "majd kihúzza" "tuti nem lesz baj" hanem a drága jóságos fogamzásgátlóra.

2016. nov. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
35%

Az egy dolog, hogy 17 évesen tartásdíj fizetés, ha marad a baba. (Sajnos sok mindenkinél fent áll a veszélye, ha elveteti, utána sem lehet gyereke.)

De ha a lány kiskorú, még el is ítélhetik kiskorúak megrontása miatt, ha olyan közegben van a kismama.

Egyik ismerősöm 17 évesen szült, a barátja meg elmúlt 18, és az orvos be akarta jelenteni a rendőrségen, hogy kiskorú szült és nagykorútól van a gyerek és nincsenek még együtt sem.

Mivel a lány nem egyezett bele, hogy feljelentsék a csávót, így nem lett belőle ügy, de ha az orvoson múlik, akkor as srác pár évre sittre kerül.

2016. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
#26 és mi történt volna, ha feljelenti? Max kiröhögték volna, mivel nem tiltja semmi, hogy 14 évesnél idősebbel szexeljen egy 18 feletti
2016. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

"Barátnőm szerint így nem tud olyan felhőtlenül bulizni."


a barátnőd hülye.


"van itthon óvszer, ha buliba vagy randira megy akkor emlékeztetem erre."


minden alkalommal elmondani kicsit talán túlzás, de mindig legyen kéznél, ha keresi.


"Mindenki a lányt szidja"


ha ilyen középkori közegben laksz, ahol még azt hiszik, hogy a lányok egyedül esnek teherbe, akkor a fiad se sokat kockáztat, de azért én a helyedben nem így gondolkodnék.

2016. nov. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
77%

pár egészségügyi tévedést tennék még rendbe:


"Nem azt mondom, hogy a fiad fűt fát megd.g, de elég egy rosszul tisztálkodó lánnyal összekerülnie (...) és legjobb esetben is valami gombát vagy herpeszt kap."


a nemi betegségek jelentős része nem függ a tisztálkodástól, az is elkaphatja, aki rendszeresen fürdik. épp eléggé stigmatizáltak ezek a betegségek, ne fogjuk rá a betegekre, hogy biztos nem is fürdenek.


"Sajnos sok mindenkinél fent áll a veszélye, ha elveteti, utána sem lehet gyereke."


ez nem így van, aki egyszer teherbe tud esni, az máskor is, a kb. 400 petesejt évtizedekig kitart, semmi hatással nincs rá az abortusz.

2016. nov. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
87%
Uttsó, nem a petesejteket károsít(hat)ja az abortusz. Hiába van ép petesejt, ha a műtét szövődményei miatt (összenövések, petevezeték-szűkület, -elzáródás, méhszájelégtelenség) akadályozott a megtermékenyülés, vagy a magzat kihordása.
2016. nov. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!