Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon beleszólok a fiam...

Nagyon beleszólok a fiam életébe azzal, ha igyekszem rávenni hogy óvszert használjon?

Figyelt kérdés

17 éves, nyilván nem kísérem a randijaira. Viszont van itthon óvszer, ha buliba vagy randira megy akkor emlékeztetem erre.


Sajnos van a baráti körben egy srác, 21 éves és teherbe ejtett egy "meddő" 16 éves lányt. Mindenki a lányt szidja (én sem védem, sőt) de szerintem fiús anyaként nem tehetek sokkal többet.

Egy barátnőm szerint bizony a fiatal kor része hülyeséget csinálni, akár ismeretlenekkel is lefeküdni védekezés nélkül és sokat ártok neki ha kimarad ezekből. Szerintem viszont ha egy lánynak/nőnek gondot okoz a gumi egy friss kapcsolatban, az furcsa.


2016. nov. 1. 17:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Érdekes barátnőd lehet, nem értem mit ártasz a fiadnak ha kimarad a nemi betegségekből ,a tinédzserkori apává válásból...
2016. nov. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlerőltetni a témát, csak tömören 3 mondaatban, hogy nem akarsz idő előtt nagymama lenni, ő meg nem akar sem nemibetegséget, sem gyerektartást fizetni, őgyhogy legyen szíves használja mindenki érdekében.
2016. nov. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon furcsa barátnőd van. Inkább ne tőle kérj tanácsot.
2016. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is!

A te dolgod, hogy felvilágosítsd, kinyisd a szemét a világ dolgaira, és amíg nincs önálló keresete, addig gondoskodj arról, hogy legyen mivel védekeznie.

Fiúként neki az óvszer az egyetlen lehetősége, hogy védekezzen.

2016. nov. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Persze, sokat ártasz neki, ha nem adsz gumit. Soha az életben nem kap nemi betegséget, akár halálosat is, soha nem ejt teherbe senkit, soha nem tanulja meg a határokat és a felelősségteljes szexet. Nagy kár, tényleg.


A barátnődet is meg kéne kérdezned, hogy ő hány pasival feküdt le védekezés nélkül?

2016. nov. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem szólsz bele nagyon. Szerintwm jól teszed. Akár egy.sima gomba is nagyon rossz lehet, nemhogy a nem kívánt terhesség, vagy más nemi betegségek.
2016. nov. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
57%
Azért minden randi/buli előtt elmondani kicsit meredek. Elég, ha elmondtad párszor és nem kell zaklatni.
2016. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól teszed! Jó, hogy minden szülő nem olyan, mint az enyémek, hogy tabu nálunk a szexualitás, még a menstruáció is. Nekem még a tampont is magamnak kell vennem.

A barátnőd, pedig hülye. Miért rtasz neki, ha felvilgosítod a védekezés fontosságról? Az nagyon nem tartozik a fiatal korhoz, hogy teherbe ejt néhny lnyt. Lehet neki alapból is van ennyi esze, a barátnődnek nem.

2016. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
95%
Nyugi, én a huszonéveseimtől is megkérdezem időnként, hogy van-e náluk, amikor elkezdtek csajozni, akkor több hosszabb beszélgetésünk is volt a témáról. A barátnőd meg hülye és felelőtlen, már bocs. 17 éves srácnál egyáltalán nem fölösleges emlékeztetni és beszélgetni a dologról, arra vigyázz, hogy ne parancsba add ki, hanem tényleg tegye a magáévá a védekezés szükségességét. Hajlamosak még ebben a korban lázadni és csakazértis az ellenkezőjét tenni annak, amit a szülő mond.:-)
2016. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%
Hát vannak fiúk akik egyszerűen nem hajlandóak gumit húzni, inkább a lánytól várják el, hogy fogamzásgátlóval tömje magát. Mellesleg én nem szívesen feküdnék olyan fiú alá, akinél nincs óvszer. A szervezetemet nem akarom terhelni ilyen tabletákkal.
2016. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!