Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne használjon...

Mit tegyek, hogy ne használjon ki a testvérem?

Figyelt kérdés
Úgy érzem a testvérem nem veszi figyelembe, hogy már önálló életet élek és nem hagy nekem levegőt. Külön élek a párommal már jó pár éve, de mióta megszülettek a gyerekeik, azóta teljesen rám szálltak. Amikor van egy kis szabadídőm rögtön jönnek, hozzák a két gyereket és lepasszolják nekem azzal a felkiáltással, hogy mennyire hiányoztam nekik. Hétvégente minimum egyik nap mindig itt vannak, de most az ünnepek alatt szinte majdnem folyamatosan. Pihenni, magammal/párommal foglalkozni szinte alig tudtam. A párom szerint egy lúzer vagyok (egyetértek vele), mert nem tudok nemet mondani, de amikor egyszer megemlítettem a húgomnak, hogy jó lenne hahétvégén nem jönnének akkor elkezdett bőgni hogy én nem szeretem meg nem tőrödök a gyerekek érzéseivel sem. Maradt minden ugyanúgy és most mégrosszabb a helyzet mert már azért is megharagszik ha túl hamar (este 7kor) hazaküldöm a kicsiket. Azt mondja sosincs ideje kikapcsolódni, meg hogy én nem tudom milyen nehéz két gyerekkel folyamatosan minden nap ésatöbbi ésatöbbi... néha már úgyérzem megkattanok de nyelek egyet de ami most kiakasztott hogy most azért is megsértődött amiért nem tudtam nrki venni ajándékot névnapjára. Egyszerűen nem érti, hogy mi csórók vagyunk, örültünk hogy a karácsonyt túléltük anyagilag. Ő mindig drága ajándékot vesz, én már mondtam sokszor ne tegye de megteheti mert nekik megvan mindenük. Mit tegyek? Legyek szemét vele és küldjem el a francba amíg nem kap észbe? Én próbálok jó lenni hozzá, de azt érzem soha semmi nem elég :(
2014. jan. 5. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Mondd meg, hogy ő szülte a két gyereket, és szívesen vigyázol rájuk, de nem minden héten, és nem ennyi ideig. Nektek is kell pihennetek. Pont.


Ha ezen megsértődik, akkor nyomj egy százas zsepit a kezébe, és tessékeld ki az ajtón, ott bőgjön.

2014. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb, ha jönnek, mondd nekik, hogy pont most indultok kirándulni, és nem tudtok vigyázni senkire, mert momentán kettesben sétáltok az erdőben. Olcsó kikapcsolódás, amit kettesben akartok csinálni. Ha felhív, hogy hétvégén mennének, akkor mondd neki, hogy nem értek rá, mert más programotok van. És ha megsértődik, akkor legalább nem fog keresni. Ne legyen lelki ismeret furdalásod, mert csak érzelmileg akar zsarolni. Szóval kihasznál. Te meg finoman a tudtára adod, hogy nem engeded ezt meg. Ha hisztizik, akkor meg otthagyod.
2014. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most először nyisd ki a szádat , és ezt így mondd el neki ahogy leírtad. Tojd le ,hogy mit fog válaszolni. Ne érdekeljen ,hogy ő hogy sír meg izé kész ennyi. Majd ha kipihented magad meg úgy érzed akkor majd mennek a gyerekek. Ennyi.


Tedd meg. Kiadod magadból az egészet és utána tisztában tudsz majd gondolkozni.

2014. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Minek szült egyébként?

Ügyesen manipulál téged.

Este 7-kor meg igenis otthon van a helyük-talán nálad kéne fürödni is?


Hány évesek a kölköncök amúgy?

2014. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
költözzetel el változtassatok nevet és arcot
2014. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, érzem hogy ezt kellene tennem csak én elég lelkis vagyok és mindent magamra veszek. Nem szeretnék rosszban lenni vele, meg szeretem a gyerekeket is (nekünk sajna nincs, lehet nem is lesz), csak azt nem értem hogy ő miért nem fogja fel, hogy nekem is van saját életem és én szeretném eldönteni mikor mit csinálok. Olyan hihetetlenül ügyesen tud bűntudatot kelteni az emberben, hogy mindig én érzem sz@rul magam miattuk.
2014. jan. 5. 21:00
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyszer azt mondta azért kell gyerek hogy legyen majd aki időskorában gondoskodhat róla. 4 és 2 évesek. A nagyobb már járhatna oviba de még nem kötelező így nem viszik, mert szerintük jobb ha a kistesójával van.
2014. jan. 5. 21:06
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én tökre megértem, hogy milyen nehezen mondasz neki nemet, meg nehezen tudsz védekezni a bűntudatkeltése ellen. De te is tudod, mit kell tenned. Nem maradhat ez így örökké. A férjed is támogat. Majd fogad a nővéred egy bejárónőt/bébisittert a sok pénzéből, ha annyira nem bír a gyerekekkel. Hajrá, erősítsd meg magad!
2014. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó fej a tesód, azért kell a gyerek hogy gondoskodjon róla öregkorában. Na igazi anya!


Te meg állj a sarkadra! Senki nem fog megvédeni. Tényleg egy lúzer vagy. Nektek nincs pénzetek, de etetitek egész nap a gyerekeit, ő meg még megsértődik. Mond meg hogy a névnapi ajándékát megetetted a kölykeivel kaja formájában. Egyébként hol van az megírva, hogy ő összehozott 2 gyereket, te meg foglalkozz velük? Néha rendben is van hogy besegítesz, de ennyiszer?


Szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod. Neki kellene hogy legyen, mert ő használ ki téged. Legközelebb ne nyiss ajtót, halkítsd le a mobilod, mond hogy nem vagytok otthon, vagy épp készülődj mintha el kellene menned valahova, mondhatod h túlórázol a hétvégén.

2014. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ezt lehet a végtelenségig ragozni, de más megoldás akkor sem lesz. Vagy szívsz tovább, vagy a sarkadra állsz.
2014. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!