Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sértő, ha nem...

Szerintetek sértő, ha nem szeretnék majd szülés után senkit "vendégül látni" az otthonunkban?

Figyelt kérdés

Szeretném ha az első néhány hétben csak mi lennénk itthon a baba, a férjem meg én. 100 km-re lakunk édesanyámtól és anyósoméktól is, anyukámnak már nem egyszer volt olyan kijelentése, hogy tartogatja a szabadságát a szülésem időpontjára. DE ÉN NEM AKAROM! Persze jeleztem neki, de mint, aki nem hallotta meg...újra és újra mondja.


Tényleg nem akarok háborút, lehet jönni babát nézni, aztán mindenki menjen haza...utálnám ha folyton beleszólna valaki abba mikor mennyit hányszor.


Szerintetek ez sértő, mármint az elvárásom?!


2016. okt. 11. 10:01
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz reakció nélkül hagynom a kérdést, mert hasonló helyzetbe kerültem majdnem. Nálunk egy hónap múlva jön a baba.


Világ életemben önálló voltam és nem esett jól se a babusgatás, se az, ha valamibe belekezdtem és mielőtt még rendesen belemelegedtem volna, előre megmondták, mit hol fogok elrontani. Szóval tessék csak másképp, hallgatni kell a tapasztaltabbra és úgy nekiállni, ahogy mondják. Ettől csak életképtelennek éreztem magam és a segítő szándék átment önbizalom gyilkolásba. Ebből következik bizonyos embereknél a függés, másoknál az ellenállás.


Jelen esetben én jó előre jeleztem a családban, hogy megértem, hogy több szempontból izgalmas lesz (első unoka mindenhol, kislány lesz - nálunk ez még többet számít, és sorolhatnám), de ez még senkit nem jogosít fel, hogy úgy kezeljenek, mintha alap helyzetben a felügyeletük nélkül ne tudnám ellátni, ne adj Isten, életben tartani a babát. Ha felnőttnek tartottak más dolgokhoz, ne egy ilyen fontos lépcsőfoknál ugorjunk vissza abba a fázisba, amikor megint gyerekként tanítani akarnak.

Az ottalvós segítség akkor az, ha a kis családnak valóban szüksége van rá, egyéb esetben tényleg csak kerülgetik a 3. embert és feszélyezi a légkört. Eleve új szituáció, de ha valaki folyton megmondja, mit csinálj, esélyed sincs sikerélményt szerezni a babád körüli feladatokban és így magabiztosságot szerezni.


Nálunk nem volt ultimátum szerencsére, a látogatás is bármikor rendben lesz, de 0-24-ben egy állandó szakértő semmit nem javít az új és bizonytalan helyzeten.


Kérdező, én veled értek egyet, és amelyik nagymama erre felhúzza az orrát és feltételeket szab emiatt a jövőre nézve, annak elég megköszönni és elköszönni, mert a segítségnyújtás és a tolakodás között hatalmas szakadék van. Szomorú, ha ezt valaki nem ismeri fel.

2016. okt. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk az első gyereknél úgy volt, hogy amikor hazajöttünk a kórházból anyósom megkérdezte, hogy segítsen-e a fürdetésnél. Mondtam neki, hogy köszönöm, nem kell, talán meg tudjuk oldani. Szerencsétlenkedtünk apával, végül egy szivaccsal mostuk le a picit. Anyós többet nem kérdezte, hogy kell-e segíteni. Felénk sem néztek, csak ha valamit dolgozni kellett segíteni. A babánk nagyon "rossz" volt, éjjel felváltva sétáltunk vele, amíg apa sétált én aludtam picit, majd cseréltünk. Reggel 6-ra ment dolgozni, előtte megkent 2 szelet lekváros kenyeret, de mire megettem volna megszáradt. Az volt a reggelim. Délután mikor hazajött a munkából akkor főzött, a szobából kiabáltam ki neki, hogy miből mennyit meg hogyan, amíg szoptattam. Ekkor tanult meg főzni, muszáj volt, ha enni akart. Nap közben nem tudtam csinálni semmit, az ölemben aludt (ha szerencsém volt), de ha letettem egyből sírni kezdett. Az 5 nap apasági szabadság (mert alapból ennyi jár, nem 3 hét!) pedig ugye járni jár, csak nem jut. Mert a maszek az maszek. Én itthon sírtam, anyukám meg otthon, mert dolgozott és nem tudott jönni segíteni. Abban az időben utáltam mindenkit, még magamat is. Ez 7 éve volt, abban az időben még 3 óránként hozták szoptatni a babákat a kórházban, akkor épült a baba-mama szobás részleg. Amikor apa jött értünk, megmutatta a csecsemős nővérke, hogy így kell pelenkázni, így öltöztetem fel, fürdetéskor ne legyen vizes a köldökcsonk. Ennyi, ez volt az egész babaellátási "gyakorlat", ezt is csak egyszer hipp-hopp mutatták meg. Akkor költöztünk, új ház, új család, új feladatok. Azt az életet nem kívánom senkinek! Azóta is néha megkérdezem magamtól, hogy ha az anyós segítségét nem utasítom vissza az első napon, akkor vajon jött volna segíteni? Most már azért vigyáz a gyerekekre, ha átviszem őket, de azt meg régen apa nem szerette, ha ott vannak, mert olyanok a körülmények. De a segítség kellett, így nem volt választási lehetőségem, apa meg megszokta. Szóval jól gondold meg, ha már ilyen szerencsétek van, hogy 3 hétig otthon lesz veletek apa, akkor a mamát ráértek lemondani utána, ha már kiderült milyen lesz a baba temperamentuma.
2016. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Én ezt a beszélgetést befejeztem. Látom mennyi lelki-sérült jár ide. Kedves utolsó hozzászóló, nagyon sajnálom a lelkiállapotodat. Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat
2016. okt. 11. 13:32
 34/39 A kérdező kommentje:
31 a legjobbakat kívánom. A szívemből szóltál.
2016. okt. 11. 13:33
 35/39 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem is állj a sarkadra, ne hagyd h radtelepedjenek , mert az a céljuk , tudjak h 24 órás orgaizmusaid lesznek es ebben akarnak megkadalyozni mert nekik is igy volt es bele akarnak ronditani.

Ezt nem hagyhatod.

Csodas idöszak következik , mint a moziban.

Hogyan közöld veluk ? Minél nyersebben , h többet eszubkbe se jusson bezavarni

2016. okt. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
93%

Én egy nagyon keserves szülés (15 órás vajúdás után császárral) 2 hét kórház után, roncsként, örömmel vettem az anyám segítségét.

Egyébként már előtte is természetes volt, hogy anyám segít, első gyerek volt, mert más az elmélet, más a gyakorlat.

Anyósomra nem számíthattam, haragban voltunk, mert 8-9 hónapos terhesen, (született városi lányként) 35-38 fokban, a tűző napon nem mentem kapálni a telkükre a gyöszös zöldségeiket, míg ők nyaralni voltak.

Igaz, nem is ígértem, hogy ezt fogom tenni, csak ők döntöttek így, de nem jött be nekik.

Ennyit róluk!

Azóta 3 unokás nagymama lettem, minden gyereknél felajánlottam a segítségemet, nem volt rá szükség ... hála Istennek!

Az elmúlt években annyit változott a világ, a babaápolás, a felszerelések, a szisztémák, hogy én ebben már nem is vagyok otthon, lebőgni meg nem szeretnék,

A főzés, mosás, takarítás meg nem olyan nagy durranás, hogy egy segítő férj ne tudná megoldani, akár munka után is az első napokban.

A kérdésről az a véleményem, hogy tiszteletben kell tartanunk a gyerekünk óhaját, ők már egy külön család, amiben a nagyszülőknek is jut megbecsült hely, kivéve, ha megutáltatják magukat az erőszakosságukkal.

2016. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
63%
mmindkét félt meglehet érteni....a leendő anyukát is és a nagymamát is... én nagyon örültem anyunak mert 24 óra vajudás után császárral szültem... és otthon sem volt kész a babaváárásra semmi mert prom meloban és meg egyedül nem tudtam megtenni semmit meg anyagi szempontbol is ugy jött össze hogy pont züllés után ment minden igy anyuék magukhoz vittek haza emeletes a ház én fennt voltam a szobámba babummal... és hát 11 fokos lépcsöt nem másztam nem is birtam anya munka mellett reggel reggelit hozott hugom ebédet aztán megint anya jött és fürdetett mert sebem nagyon fájt menninem birtam nem hogy fürdetni pedig nem avgyok egy szivbajos meg kényes tipus de ez a császár utáni lét kikészitett... és ha akkor nincs anya és haza kell mennem és elsö gyerek az apának is ő sem tud többet mint én..akkor nem tudom mi lett volna de biztos megoldja az ember valahoogy csak a segitség az segitség...és ha anya költözött volna da hozzánk azt sem bántam volna...na de megértem a kérdezőt is...de lehet forful a kocka nem tudhatja ő sem.....nem kell leteremteni ezért..............
2016. okt. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek veled Kérdező, a többi válaszoló már leírta, hogy miért érthető az álláspontod.


A fröcsögő, helyesen írni nem tudó nagymamának üzenném: Ön szerint komolyan az a szeretet, hogyha a gyerekem nem úgy akar csinálni, megoldani valamit, ahogy én gondoltam, akkor aztán tőlem már a büdös életben ne kérjen segítséget a hálátlanja?? Ez a szeretet??? Még egy munkatárssal vagy egy távoli ismerőssel sem viselkednék így, nemhogy a gyerekemmel. Ostoba, vén boszorka tetszik lenni.

2016. okt. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nálunk például úgy volt/van, hogy anyósomékat az sem érdekelné, ha felhívnám őket, hogy: csókolom, meghalt a fiúk. Egy unka meg aztán semmi :) (de világ életükben ilyenek voltak, én már így ismertem meg őket) Szüleim pedig aktív korúak, dolgoznak 200 km-re élnek tőlünk és sajnos nem akkor kapnak szabadságot, mikor akarnak. Így hármasban maradtunk. Férjem két hetet tudott itthon lenni, és igenis meg tudtok oldani a dolgokat! Bénáztunk, fáradtak voltunk, de elképesztő, hogy mennyi helyen szokás az anyóst/anyukát magához költöztetnie az embernek hetekre. Mindig arra gondolok, hogy lehetnek ilyen életképtelenek?
2016. okt. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!