Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sértő, ha nem...

Szerintetek sértő, ha nem szeretnék majd szülés után senkit "vendégül látni" az otthonunkban?

Figyelt kérdés

Szeretném ha az első néhány hétben csak mi lennénk itthon a baba, a férjem meg én. 100 km-re lakunk édesanyámtól és anyósoméktól is, anyukámnak már nem egyszer volt olyan kijelentése, hogy tartogatja a szabadságát a szülésem időpontjára. DE ÉN NEM AKAROM! Persze jeleztem neki, de mint, aki nem hallotta meg...újra és újra mondja.


Tényleg nem akarok háborút, lehet jönni babát nézni, aztán mindenki menjen haza...utálnám ha folyton beleszólna valaki abba mikor mennyit hányszor.


Szerintetek ez sértő, mármint az elvárásom?!


2016. okt. 11. 10:01
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
12%

Normalis , hogy azert akar ottaludni , mert van tapasztalata s nagymamanak es TUDJA hogy a kisgyerek fökent éjjel aktivál, bömböl es nem tud aludni töle a frissen szult anyuka , igy meg lehetösege volna a szülést kiheverni, lefejni a tejet es a nagymama ellatna ejjel ....

Ezert akar ottaludni , nem azert mert szeretné átvdnni az irányitást .

Mekkora tahó kell legyen valaki , hogy a jó szándèkban is rosszat lásson?

2016. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 szántóvető ***** válasza:
89%
te meg azt nem érted meg hogy az odaköltözéssel ráerőlteted magad a lányodékra.aztán meg megsértődsz ami elég gyerekes.
2016. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Kedves nagymama! Tudod segítséget önzetlenül ad az ember és akkor, ha a másiknak SZÜKSÉGE van rá. Ellenkező esetben csak belekontárkodás, ráerőltetés a másik életére. A segítő szándék önzetlen, tehát cserébe nem vársz semmit...

És elmondtam jöhetnek látogatóba, nem az a bajom, de segíteni akkor segítsenek, ha MEGKÉREM őket rá. Akkor beszélünk segítségről.

Meg ha hárman itthon leszünk, minek még egy harmadik felnőtt okoskodni?


Nagymama meg bármikor jöhet, erről szó sem volt, hogy bezárnám az ajtót...csak ne akkor, amikor megszületik és miénk lehet a meghitt három hét...


Gondolom te folyton tolakodsz valahova, ha ez a hozzáállásod.


Tudod miért szeretem anyósomat? Mert végtelenül önzetlen. Megkérdi mikor van szükségem segítségre és akkor segít ha kérem. Nem beszél bele az életembe...


Te vendégségbe mindig akkor mész amikor te akarsz? És ha akkor nem nyitnak ajtót, többet nem mész arrafele? Elég érdekes hozzáállás.


A segítőszándékodat meg ha ráerőlteted a családtagjaidra, lehet ők is tolakodásnak veszik, csak épp nem merik megmondani, látják, milyen hamar felkapod a vizet.

2016. okt. 11. 12:36
 24/39 A kérdező kommentje:

21!

Nem mondtam, hogy rossz szándékot látok. De nyilván elaltatja majd a férjem, ha én nem bírom. Nem értem, mit nem lehet ezen érteni.


Szívesen látom, de nem napokra, hetekre. Még lesz vakáció, szabadság...addig még nő a baba, összeszokunk. Ennyi.


Aki azt írta, hogy soha nem térő percek lesznek majd közösen, igaza van. Pont ezt érzem és az az igényem, hogy a férjemmel éljem át. Pont.

2016. okt. 11. 12:39
 25/39 anonim ***** válasza:
90%
Szóval még mindig nem érted, hogy az nem segítség, hogy még téged is el kelljen viselniük? Ez nagyobb gáz, mint amit itt próbálsz beállítani, hogy a kérdező egy dög. Isten ments egy ilyen családtagtól, mint te, kedves nagymama!
2016. okt. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

18!

Nem arról van szó, hogy soha többet. De nekem a bulizásról nem a szórakozás vagy kikapcsolódás jut eszembe. Persze hogy megyünk :) De a bulizás szó szoros értelmétől még egyetemista koromban is viszolyogtam :D

2016. okt. 11. 12:44
 27/39 anonim ***** válasza:
98%
Értjük mi, Kedves, a segítő szándékot. Azzal nincs is baj, elhiheted, minden frissen szült anyuka hálás a segítségért. A fiatalok úgy akarják megoldani, ahogy ők látják jónak, ez csak nem bűn. Ha a fiatalasszony kelni akar a gyerekhez, mert nem akarja cumisüvegből etetni, az az ő dolga. Ha valaki azt mondja, hogy látogatóba szívesen lát, az ételnek is örül, de ne tolakodj be a személyes terükbe, az igenis elfogadható dolog. Te már felnevelted a sajátodat, most annak van ideje, hogy ők is neveljék az övékét. Ez az élet rendje, akármennyire is nem akarják belátni egyesek. Gyereket nem azért szülünk, hogy utána lehessen kinek a vérét szívni, hanem azért, hogy örömünket leljük abban, ahogy látjuk megérni, felnőni, saját útját járni. Milyen önző hozzáállás már az, hogy te kitalálod helyettük, hogy mi a jó nekik? Csak ők tudják, hogy mit akarnak. Neked is, csak próbálná megmondani anyósod, hogy te üljél le, majd ő intéz mindent, hát te lennél a legjobban felháborodva. Az nem segítség, ha rátelepszel valakire és kiveszed a kezéből a feladatait. Ő, hidd el, akármilyen fáradt is lesz, fel fog kelni a gyerekhez és elintézi, amit kell. Te meg mehetsz akár naponta is összerámolni, vagy megfőzni, az segítség. Az, hogy stresszben és kényelmetlenségben tartanád őket, na az nem. Nem porcelánból van a friss anyuka sem, nem kell túldimenzionálni a dolgokat. Régen is szültek negyediket is, három kicsi mellé, mégis megoldották. Ketten meg csak elbírnak egy kicsivel.
2016. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
6%
Érjen a keze a bilibe
2016. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
70%

Anyukád nyilván alig várja, hogy unokázzon. A kérdés az, hogy segíteni menne, vagy vendégségbe odaköltözne pár hétre?

Szerintem teljesen normális az, h anyukád ennyire be van zsongva, és sztem azzal sincs semmi gond (főleg, h ilyen nagy köztetek a táv.), ha pár napra odautazik unokázni és NEKED SEGÍTENI, mosni, vasalni, hidd el, ha minden nap megfőz rátok, már az is baromi nagy segítség lesz!

:)

2016. okt. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
52%

En leszek a legboldogabb az biztos , hogyha nagymamakrnt majd utazhatok , elhetem vegre az eletem , merr a lanyom ikyen ugyesen kezbe fogja tartani a dolgokat ...

Nem hiszem el , h miutan felnevelem a gyerekem( egyet vallaltam csak , nem véletlenül ) szóval nem hiszem h ezek utan megint arra vágyok h kisgyerek bömbölésre ébredjek. , es megint feneket töröljek es újdonsült anyuka hormoningadozásait türjem.

Remelem h nem is lesz ram szukseg , merr meg egyszer ezt nem akarom átélni .

Megvan a sajat életem es mindenki élje a sajátját

2016. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!