Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sértő, ha nem...

Szerintetek sértő, ha nem szeretnék majd szülés után senkit "vendégül látni" az otthonunkban?

Figyelt kérdés

Szeretném ha az első néhány hétben csak mi lennénk itthon a baba, a férjem meg én. 100 km-re lakunk édesanyámtól és anyósoméktól is, anyukámnak már nem egyszer volt olyan kijelentése, hogy tartogatja a szabadságát a szülésem időpontjára. DE ÉN NEM AKAROM! Persze jeleztem neki, de mint, aki nem hallotta meg...újra és újra mondja.


Tényleg nem akarok háborút, lehet jönni babát nézni, aztán mindenki menjen haza...utálnám ha folyton beleszólna valaki abba mikor mennyit hányszor.


Szerintetek ez sértő, mármint az elvárásom?!


2016. okt. 11. 10:01
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

9!

Még az hiányozna :D



Amúgy anyósom kevésbé "beszólogatós" mint anyukám, vele könnyebb egy háztartásban élni. Akkor kérdez ha fontos, abba szól bele, ami életbevágó vagy ha kérdezik. Szerintem ez ideális.

2016. okt. 11. 11:04
 12/39 anonim ***** válasza:
90%

Itt nem a látogatàs a probléma, hanem higy beköltözne a nagyi.


Most mondj hatàrozott, de kedves NEM-et, mert akkor késõbb mindenbe bele akarnak szólni. Úgyse lesz jó amit te csinálsz, mert az õ generációja màsképp csinálta. Még ha jószàndékból mondja is. Pláne ha a párod otthon lesz, egy esetlegesen nehéz szülésbōl is lesz idõ felépülni. Rendrakás, takarítàs a mai modern világban nem nagy dolog, ha nem vagytok rendetlenek. Fõzni lehet gyors kajàkat, lehet rendelni és nagyi is hozhat ha jön làtogatni. :D Meg ismerve az embereket, folyton felkapkodnà a babàt még tõled is, mert olyan édes. Ami nem baj, csak hàt ugye ezek soha vissza nem térõ pillanatok a friss szülõk életébe, ami gyorsan múlik.

2016. okt. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 szántóvető ***** válasza:
15%
nehogy azt mondd hogy odaköltözésről van szó.ez milyen elborult elme szüleménye?jó hogy nem kérik el a kisbabát néhány hétre hogy nosztalgiázzanak egy kicsit.te meg mehet látogatóba hetente 2x..
2016. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
85%
Az én anyám nem vendégségbe jött, hanem segíteni. Első gyereknél nem is volt gond, mert 10 napig haza sem engedtek a kórházból, de a másodiknál olyan rosszul voltam, egy hónapig csak feküdtem. Nem szólt bele semmibe. De te ismered anyudat, mondd neki, hogy jöjjön később, most segít a férjed, utána jöhet ő.
2016. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
11%
Nehogymá megmongya mit hogyan köll csináni
2016. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
12%

Azt nezd meg , ha a lanyom mikor nagymama leszek , es felajanlom h megyek segiteni 2 hetre , odaköltözök es azt mondja h ebböl nem ker , de majd ha megis szulsege lesz, szól.

Soha többet oda nem mennék, ha engem ott nem lat szivesen csak ha neki úgy all fel.

Csaladtagnak ilyet mondani h ide ne költözz a segitöszandekodat dugd fel. Egigerö parasztság.

Igazi paraszt, dölyfös, darabos lelketlen hozzáállás.

Szoval en mint nagymama , csak órabéres cselédként mehetek. Mi van ha nekem lesz szuksegem segitsegre? Tudom a választ

2016. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
77%

Úgy nem sértő, ha megnézhetik meglátogathatnak, de nem ülhetnek a nyakatokon hetekig. Szerintem ez teljesen normális.

Esetleg annyival enyhítsd ezt, hogy ha néha meglátogat, kérd ki a tanácsát, hátha ettől megnyugszik :D

2016. okt. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, tök igazat adok neked, nem sértő abszolót.

Viszont mi az, hogy "miért mennék bulizni"? o.O Soha többé nem mentek a férjeddel sehova szórakozni, vagy mi?

2016. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
94%
11:49-es nagymama: amiről Te beszélsz, az nem segítség, hanem ultimátum. Ha nem kell úgy, ahogy Te elképzelted, akkor soha ne is kelljen? Ne vicceljünk már...Mi abban a segítség, ha KÉRETLENÜL valakinek a nyakára költöznek, ha tetszik, ha nem?! Azért nem kellene elfelejteni a jó modort családon belül sem. Ha valakinek felajánlom a segítségemet, az úgy működik, FELAJÁNLOM, hogy SEGÍTEK, amiben tudok és amiben kéri, nem úgy, hogy közlöm, hogy költözök, és mit csinálok.Nem kellene elfelejteni, hogy ők külön család, és még ha a lányoddal szoros és bensőséges a kapcsolatod, attól még a vejed nem arra akar minden nap hazamenni a munkából, hogy az anyósát kerülgesse a lakás minden szegletében, és a saját otthonában, egy ilyen helyzetben feszengjen, meg ne engedhesse el magát, mert van még valaki otthon...Költött akkor, ha hívnak és van hozzá kedved!
2016. okt. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
7%

Olvass utana , 19 es , hogy mi a " család"

Egymas szamara mindig velkommenek vagyunk , nincsenek zárt ajtók. Es ez oda vissza kell müködjön.

Képzeld ha te ajanlod fel h ket hetig segitsz valakinek , aki szult , vagy beteg , es az szól neked h khm, hat ok , de Tudd h nalam nem lakhatsz , mert en azt nem viselem el es a segitseged se tudom , ha kell.

De majd ha kell szólok , de ide ne költözz legyszi , na , remelem erthetö es nem sertödsz meg ....

2016. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!