Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sértő, ha nem...

Szerintetek sértő, ha nem szeretnék majd szülés után senkit "vendégül látni" az otthonunkban?

Figyelt kérdés

Szeretném ha az első néhány hétben csak mi lennénk itthon a baba, a férjem meg én. 100 km-re lakunk édesanyámtól és anyósoméktól is, anyukámnak már nem egyszer volt olyan kijelentése, hogy tartogatja a szabadságát a szülésem időpontjára. DE ÉN NEM AKAROM! Persze jeleztem neki, de mint, aki nem hallotta meg...újra és újra mondja.


Tényleg nem akarok háborút, lehet jönni babát nézni, aztán mindenki menjen haza...utálnám ha folyton beleszólna valaki abba mikor mennyit hányszor.


Szerintetek ez sértő, mármint az elvárásom?!


2016. okt. 11. 10:01
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
77%
Nem, ez így nem sértő. Akkor lenne az, ha hetekig meg sem nézhetnék a babát, de itt nem erről van szó.
2016. okt. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%

Első 2 hétben nem szokás látogatóba menni.


Aztán hogy ezt ki tartja be ki nem.

2016. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
82%
Nem sértő. Anyukád ráér majd unokázni később is.
2016. okt. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Jöhetnek, megnézhetik, szívesen. Azzal nincs gondom. De azt, hogy valaki "beköltözzön", mindegy ha az anyukám is, nehezen viselném.

Tudom, hogy segítő szándékkal tenné, de akkor sem akarom, csak idegesítene sok minden.

2016. okt. 11. 10:10
 5/39 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen természetes, hogy nem vágysz venmdégseregre. Megoldás: két héttel szülés után értesítitek a rokonságot.

Vagy a pici lelkül sérül, vagy téged készítenek ki. Akkor már sérüljenek ők.

2016. okt. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
98%

Meg kell neki mondani, hogy jöjjön, nézze meg a babát persze, de nem szeretnéd, ha beköltözne, mert úgy érzed, hogy egyedül is bírni fogod. Ha mégis segítségre szorulnál, akkor majd szólsz neki, addig is tartsa tiszteletben a kérésed.

Tudom, kívülről mindig egyszerűbb a megoldást megmondani, amikor benne vagy, akkor sokkal nehezebb, mert nem akarsz konfrontálódni stb, de hidd el, hogy jobb az elején határozottnak lenni és benyelni egy esetleges összeveszést, mint hogy később még nehezebben tudd leállítani.

Én anyum is ezt csinálta volna, de határozottan meg lett neki mondva hogy hol a határ. Megsértődött, de két nap alatt kiheverte és belátta, hogy igazam van.

2016. okt. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2016. okt. 11. 10:40
 8/39 anonim ***** válasza:
23%
Ezt azért gondold végig..A gyerek felfogja borítani a minden napjaitok.Főleg ha másból sem fog állni a napod mint csak a szoptatásból.Aztán ugyi azért apácskának is kell ebéd,gondolom ő nem fog veled "néhány hetet"otthon héderelni.Meg hát mert született egy gyerek ill fog,a világ azért nem áll meg.Még annyit lehetsz az elkövetkező években a pároddal meg is unod.Fogadd el anyád segítségét,attol mert ő megcsinálja helyetted a háztartást és unoka közelbe lesz nem borul össze a világ.Mi több több időd jut a gyerekre.Megszünik ám az arany élet.Én nem is értem miért vagytok ilyen ellenségesek a mamákkal.örüljetek segítenek hiszs nektek lesz könnyebb.Aztán még senki nem született ugy tudja mit kezdjen egy apró néppel.Jó páran még egy csöcsöt se tudnak a gyerek szájába tenni,a leghülyébb tanács pedig"hallgass az ösztöneidre"Inkább használd ki a lehetőséget,aztán anyádra nem csak most lesz szükséged majd amikor bölibe ,óviba kell menni a gyerekért,vagy mennétek bulizni csak nem lesz ki vigyázzon rá...szóval aludj rá...
2016. okt. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
26%

Ki talalta ki ezt a hulyeseget x hetig nem szabad latogatni??

A regi magyar kulturaban a szules utan masnap jottek a rokonok hoztak a komatalat a palinkat unnepeltek ettek ittak a nok segitettek az anyat ellattak a haztartast a tobbi gyereket.

Gyerekagyas latogatasnak hosszu hagyomanya van es szokas volt hogy anyos bekoltozott sot be is fekudt a feleseg melle igy tartva tavol a fiat a gyerekagyban piheno felesegtol.

2016. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

8!


Apa velünk lesz 3 hétig itthon. Alapból jár. A férjem minden házimunkában segít, a főzés meg nem akkora nagy dolog, hogy napi 1 óra ne jutna rá.

Másrészt nem értem az ellenséges hangnemet, nyugi megoldom a gyerekfelügyeletet, mikor szükségem lesz rá. Szerinted ha 100 km-re lakom a nagyszülőktől, ők fogják hordani oviba? Gondolkozz...


Egyszerűen vágyom az intimitásra, hogy hárman lehessünk, nem hiszem, hogy nem tudnánk ellátni egy kisbabát ketten. Biztos nem halunk éhen sem. Napi menüt rendelni is lehet, ha már úgy esik, hogy egyik nap nincs kedvem főzni.


Kicsi korom óta utálom ha beleszólnak a dolgaimba, ezt ne így, azt ne úgy, úgy gondolom, a gyereknevelés első napjaiban nincs szükségem kioktatásra. MAjd ha lesz szükségem tanácsra kérdezek. Szerintem ez így helyén van.


Úgy beszélsz, mintha egy hülye tinédzsert oktatnál ki, nem is értem, miért mennék bulizni? :-S

2016. okt. 11. 11:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!