Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert ellenzem a gyereket?

Miert ellenzem a gyereket?

Figyelt kérdés
30eves vagyok,eleg rossz gyerekkorom volt,elhagyott anyam meg ilyenek.apam meghalt fiatalon.a parom szeretne gyereket,de en nem igazan.nem tudok veluk ellenni,inkabb idegesitenek.a tesomnak van ketto kisgyereke de hozzajuk se tudok mashogy viszonyulni.persze azert nem az van hogy utalom a gyerekeket csak kozombosek szamomra.nincs bennem semmi olyan erzes hogy akar a jovoben szeretnek.

2016. jún. 24. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
A rossz gyerekkorod az oka.
2016. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem biztos hogy a rossz gyerekkorod az oka. Nekem teljesen normális volt, mégsem tudok mit kezdeni a gyerekekkel.
2016. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

a pároddal kell ezt megbeszélni. ha te nem akarsz de ő igen, akkor nincs kompromisszum,el kell engedni egymást.

sok pasi,nő van aki nem akar gyereket. keress olyan férfit.

inkább, mint hogy kényszerből bevállalj egyet, de utána ne tudd úgy szeretni ahogy megérdemelné.

egyébként lehet,hogy a rossz gyerekkorod miatt van ez. esetleg egy pszichológussal megérné megbeszélni ezt.

2016. jún. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Nekedm voltak kielégítetlen igényeid gyerekként.

Ezt nem akarom át adni és átélni újra.

Nincs szülői támogatásom. Magamra vagyok utalva. Nincs családi példa előttem. Egyedül nehéz összeszedni azt a biztonsághoz szükséges vagyont, ami mellett nem esne nehezemre a gyerek biztonságát megadnom.

Ezek alapvetően mind visszatartanak abban, hogy gyereket vállaljak.


És sajnos nagyon rosszul érzem emiatt magam, amikor látom, hogy akinek vannak értelmes szülei, azok támogatják a gyereküket legalább abban, hogy napi 2-3 órát tehermentesítik, vagy adnak nekik anyagi támogatást, esetleg házat is. Ez sem segít mindenkinek.


Van ismerősöm, aki doktori diploma mellett megkaptam szülőktől a házat, autót, mégsem akár gyereket.


Ha lenne egy házam, már csinálnám is a két gyereket, akikre vágyok titkon, de félek, hogy utcára kerülhetek bármikor a mai gazdasági helyzetben.

Hármat nem akarok. Így marad a depresszió, hogy én képtelen vagyok arra, hogy megszerezzem azt, amit más könnyű kedvvel elpazarol.


Én tudom, hogy engem ez tart vissza.


NEM TUDOM, HOGY TÉGED mi tart vissza.

2016. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%

*** autó korrektor első.mondatban.... Helyesen :

Nekem voltak kielégítetlen igényeim gyerekként.

2016. jún. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem biztos, hogy a gyerekkori traumák miatt érzel így. Épp ellenkezőleg, a legtöbb elhagyott gyerek felnőve mielőbb saját családot akar, korán szülő szeretne lenni. Egyszerűen te nem vágysz gyerekre, ennyi, sokan vagyunk így, nem kell erőltetni, meg idegorvoshoz küldeni emiatt, csak mert a "női princípiumot" nem teljesíted be.
2016. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
Nekem sem bolt semmi problémám gyerekként mégis már akkoriban is utáltam a gyerekeket. Egyszerűen nem tudom hogyan kell velük viselkedni. Nem szeretek gügyögni vagy hasonlók. Ha gyereksírást hallok borzalmasan ki tudok akadni. A hisztis gyerekeket utálom a legjobban. Én nem szeretnék gyereket, talán azért mert nem szeretném hogy olyan legyen mint a mai gyerekek... el nem tudnám viselni...
2016. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Az szép!Aki nem akar gyereket vagy épp nem szereti azt f ossá lepontozzák. Miért is?
2016. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem elég szar gyerekkorom volt, anyám állandóan vert, ha "oka" volt rá, ha nem. Apám le se szart (elváltak), nem is láttam egy ideig, aztán mikor mégis, állandóan baszogatott, semmi nem volt elég jó velem kapcsolatban (fiút akart, később meg is kapta). Én rettegtem, hogy én is így fogok viselkedni, na meg nem voltam az a babázós tipus, hidegen hagytak a gyerekek. Aztán elkezdtem vágyni egy gyerekre, lett hozzá apa is, lett gyerek is. Boldog voltam, de féltem, hogy én is olyan leszek. Asszem nem lettem olyan :D nagyon nem.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy most azonnal vágj bele, mert tuti te is így leszel. Hanem, h nem reménytelen az ügy, ha vágysz rá egyáltalán most vagy később. Először szerintem egy pszichológust keress fel, aki segít kicsit rendet tenni, ártani szerintem nem fog.

2016. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Akkor ne hagyd magad rabeszelni!!

Én úgymond meggyőztem a volt férjemet és béke is ment..csak aztán meg is unta!!


Szóval korrektebb az elején nem is belemenni semmi esetre sem.

2016. jún. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!