Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kinek a felelősség...

Szerintetek kinek a felelőssége keresni egymást a szülőnek a gyermeket, vagy a gyermeknek a szülőt?

Figyelt kérdés
2016. szept. 26. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
A Fidesz gondoskodott róla egy aljas mocskos törvénnyel, hogy a gyereknek kell a szülőt.
2016. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Bővebben? Mert ez nem minden esetben fekete vagy fehér. Viszont én 12 éves korom óta nem beszélek apámmal, mert nem keres, nem kíváncsi rám, aztán másoknak azt mondja, hogy én nem keresem és nekem kellene őt, mert hogy a "fiatalabbnak kell az idősebbet". Hát, én ebben a helyzetben meg azt mondom, hogy egy 12 éves gyerektől nem várható el, hogy fusson egy felnőtt ember figyelméért és szeretetéért. Szóval most 25 évesen sem fogom keresni.
2016. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Telefonon? Vagy miről van szó?
2016. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5%
18 év alatt a szülőnek joga, a gyereknek meg kötelessége a kapcsolattartas, ergo itt a szülőnek kell keresnie a gyereket -már ha érdekli. 18 év felett a gyereknek kell(ene) keresnie a szülőt, ennek hiányaban Pl a tartasdij megszüntetését is kérheti a szülő, erdemtelensegre hivatkozva.
2016. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Ez a helyzettől függ mindig. Szerintem rettentő régimódi gondolkodás, hogy mindig a gyereknek kell keresnie, nyitnia, bocsánatot kérnie. Sajnos a hiányos kommunikáció is tehet arról, hogy sokan nem beszélnek egymással.

Az én férjem pl. sokáig nem beszélt az apjával. Amikor megismerkedtünk, rákérdeztem, miért. Igazából nem volt semmi konkrét vita, csak egyszer feledésbe merült egy születésnapi köszöntés és onnantól ment a sértődés, nem keresés. Én mondtam a férjemnek, hogy látogassuk meg az apját, hiszen nem mehet tönkre egy kapcsolat ilyen butaság miatt. Így is lett, azóta is nagyon jó a viszony és már bánják azt a sok elvesztegetett, sértődöttséggel teli éveket.

Én is szülő vagyok már, két gyerekem van. Én annyira szeretem a gyerekeimet, hogy nem tudnék úgy megsértődni rájuk, hogy ne keressem őket. Van bennem büszkeség, de biztos félretenném, ha arról lenne szó, hogy a lányom nem keres, nem hív, nem jön. Én mennék és járnék a végére, miért is. Én az anyukámmal is minden nap beszélek telefonon, ha csak pár percre is. Valakinek engednie kell, kár ez alatt a rövid élet alatt haragudni, megsértődni a másikra, kár a sok elvesztegetett időért, amit soha nem lehet már bepótolni.

2016. szept. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Helyzet- és személyiségfüggő. Én például sose voltam kezdeményező típus, még a barátaimmal szemben sem. Ha a szüleim nem keresnének, akkor nem valószínű, hogy különösebben tartanánk a kapcsolatot, és nem harag, vagy ilyenek miatt, hanem mert egyszerűen ilyen vagyok.
2016. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 acelsziv ***** válasza:
81%
Ez nem így megy. Egy Kapcsolat kettőn áll. Miért kötelessége az egyik félnek teperni, ha a másik fél tojik rá és nem érdeklődik?
2016. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy igazi Monika show szintnek megfelelö kerdes, mert szerintem szegyellje magat az a szulö, akit 1- a kiskoru gyereke nem keres , nem ragaszkodik, mert nincs kihez

2- aki az eltuneset , nemtörödömseget mint szulö, azzal magyarazza, hogy hat miert nem kereste a gyerek.

Ezt epelmeju embernek nem kell magyarazni, hogy miert a szulö kötelessege tartani a kapcsolatot a kiskoru gyerekevel

2016. szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Andizsuzsi ***** válasza:
87%

Erősen függ attól, hogy hány éves a gyerek.

Bár rokontartásnál is benn a törvényben, hogy akkor nem jár, ha a gyerek indokolatlanul nem tartja a kapcsolatot. Szerintem, ha az apa nem kereste a gyereket kiskorában, akkor nem várható el, hogy felnőttként majd a gyerek keresse, de tudok erre is ellenpéldát. (van olyan ismerősöm, aki évente 2x küld a gyereknek ajánlott levelet, és ezt lobogtatva kérte a bíróságtól a tartás megszüntetését - megkapta).

Felnőtt emberek esetében nincs felelősség. Akinek hiányzik a másik, és fontos a kapcsolat, az általában próbálja fenntartani. Sokszor a szülőnek akkor lesz fontos a gyerek, ha öreg, beteg lesz és segítségre van szüksége. Az én apám is ilyen volt, akkor mindig tudta a címemet, telefonszámomat, ha bajban volt. Aztán évekig felénk sem nézett, nem válaszolt a leveleimre.

2016. szept. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Èn több mint 1 éve nem beszélek mamámmal, mert én az elején megpróbáltam hívni, sosem hívott vissza. Viszont fater nőjét napi szinten hívja. A saját unokáját meg lecarta, így most az unokája is carik rá. :D
2016. szept. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!