Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy gyermeknek meddig "kell"...

Egy gyermeknek meddig "kell" anyagilag támogatnia a szülőket?

Figyelt kérdés
Már több mint tíz éve elköltöztem otthon vidékre és 2 pici gyermekem is van, de a szüleim anyagilag még mindig rám szorulnak. Ezért mi sok mindenről lemondunk, pl. a gyerek szobát sem tudjuk úgy megcsinálni ahogy szeretnénk. Tehát, nem éhezünk emiatt, csak nem arra költjük a megkeresett pénzünket amire szeretnénk. A szüleim jövedelme 120 eFt, apám alkoholista, el vannak adósodva és uzsorásoktól is kérnek, amit évek óta nekem kell rendezni, állandóan adósságot csinálnak és hazudoznak... Tudom, hogy köteles a gyermek segíteni és támogatni a szüleit, de, ha ők nem úgy állnak hozzá, akkor is? Hol a határ, ha egyáltalán van? Szeretnék most már a saját családommal törődni, a gyermekeimre költeni és a nyugdíjas éveimre félre tenni... Ez önzőség?

2016. jan. 23. 21:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Semmi sem 'kell'. Vagy támogatod őket vagy nem. Saját döntésed csakis.


Ha meg alkesz én alapból egy centet sem adnék nekik.

2016. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek a szüleid?

Szerintem ülj le és beszéld meg ezt a szüleiddel. Mondd meg, hogy nagyon szívesen támogatod őket, de neked is vannak kiadásaid, van 2 gyereked, és szeretnéd nekik a legjobbat biztosítani és örülnél neki, ha ők is a lehető legjobban a saját lábukon állnának. Mondd meg apukádnak, hogy próbálja leküzdeni az alkoholproblémáit, ha kölcsön kell, tőled kérjenek kölcsönt.

Mondd meg, hogy a 2 gyereked jövőjét szeretnéd biztosítani, sajnos te sem úszkálsz a pénzben.

Természetes (már normális családokban...), hogy a szülők-testvérek-gyerekek támogatják egymást, az viszont nem, hogy te rendezed a szüleid minden problémáját (erre fordítva látni több példát).

A szüleidnek van másik felnőtt gyermeke?

2016. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyedüli gyermek vagyok, 60 évesek és már rég túl vagyunk a leülünk és megbeszéljük dolgon. Ezerszer megbeszéltük és ezer ígéretet kaptam, hogy csak tőlem kérnek (nem uzsorástól) vagy békén hagynak minket. Az alkoholizmusból nem is akar kigyógyulni, mellette persze erős dohányos mind a kettő... Csak a szenvedélyeikre költenek, semmit sem fizetnek csak ha már felszólítás jön.
2016. jan. 23. 21:39
 4/17 acelsziv ***** válasza:
91%

1: Nem vagy köteles támogatni őket.

2: Pláne így nem, hogy gyakorlatilag feneketlen zsákba töltögeted a pénzt.

Tudod ez úgy van hogy ők is a szüleiktől kapták a segítséget és lefelé - neked - kellett volna tovább adniuk. Te pedig szintén a gyerekeid felé.

hagyd őket, mert magukkal rántanak a mocsokba és egyszer arra ébredsz, hogy az uzsorások titeket is vernek és elviszik mindeneteket.

2016. jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Így főleg nem adnék nekik....
2016. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Már én is ott tartok, hogy nem támogatom tovább őket, de akkor meg éheznek, megfagynak vagy kérnek kamatra... Nem egyszer kaptak nagyobb összeget, amikor kitisztáztuk őket, de újra és újra eladósodnak. Mind a ketten próbálkoztak már öngyilkossággal is, ami csak figyelemfelkeltés volt, de ez is csak egy zsarolásnak ért fel. Köszönöm a válaszokat, hasonlóan gondolkodom én is, de sajnos tehetetlen, a „foglyuk” vagyok. Már a teljes kapcsolatmegszakításon töröm a fejem, a kapcsolatunk már amúgy is régóta rossz az említett okok miatt... Csak azért nem hagy nyugodni a lelkiismeretem, mert akárhogy is van, csak a szüleim.
2016. jan. 23. 21:50
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Akkor ha eddig hiába ígérgettek, akkor vagy bemennek egy nyugdíjasházba, vagy leveszed róluk a kezed. Ha ezt nem akarod havonta egyszer postán küldj nekik egy élelmiszer csomagot. Annyit, hogy ha beosszák nem halnak éhen. A többi nem rajtad múlik. Addig fejezd be amíg tönkre nem megy a házasságod. Te megtettél értük mindent. Felnőtt emberek. Gondolom az érzelmi zsarolás megy a részükről. Szakítsd meg a személyes kapcsolatot velük, ha máshogy nem megy. Én is a szüleim miatt vagyok padlón, nincstelenként. A gyerekeim szívnak miattuk. És hiába tettem meg mindent, most ugyanott vannak, csak már engem is magukkal rántottak
2016. jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen a gyereknek támogatnia kell a szüleit, egy esetet kivéve, amikor gyereke van, ugyanis a gyerek javait, nem lehet a szülőkre költeni, főleg nem ilyen élősködő (isznak, dohányoznak) stílusban. Én megmondanám, hogy nem vagyok hajlandó további támogatásra. A szülők a gyerekeit kell, hogy támogassák. De ilyen egészségkárosító életmódban, amelyben a szüleid élnek, FELNŐTT emberek, te ilyen esetben nem vagy köteles őket támogatni.
2016. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
dohányosok, piások, innentől fogva nincs miről beszélni... minden elszívott szál árát a saját unokájuktól lopják el!!!
2016. jan. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb ne pénzt adj a kezükbe, hanem élelmiszert küldj, és te is megnyugodhatsz, hogy nem halnak éhen. De egyébként felnőttek, meg tudják hozni a saját döntéseiket, a saját felelősségükre.
2016. jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!