Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 17 lányom ma verekedett az...

A 17 lányom ma verekedett az iskolában. Mi volna a megoldás ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Ma reggel felhivott az osztalyfőnök,hogy a lányom a szünetben verekedett az egyik osztálytársaval (lany) mert a kislány azt mondta a lányomnak,hogy én biztos az útszélén dolgozom,azert vannak a lányomnak új ruhájai folyton. A lányom ezt nem tűrte es ő volt aki ütött elsőnek. A lányom Bocsánatot is kért tőlem,es az osztály főnökétöl de nem tudja és nem is akar megbocsátani a kislanynak. A probléma már ott kezdődik,hogy a kislány anyukája meg üzente,hogy a jövő heti szülői értekezleten lessz hozzám egy pár szava. Nem dicsérem meg a lányomat azért amit tett ,de valahogy most nem is fogom meg büntetni amiert engem védett meg. Ti mit mondanatok az anyukanak?
2016. szept. 23. 15:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
98%

Én először is megköszönném neki, hogy kiállt mellettem.

Utána pedig közösen találnánk ki mi a jó lépés ilyen helyzetben.

Ugyanis én 45 évesen se tudom.

Nyilván én nem ugrok neki a kollégámnak és vesztem el az állásomat ha ilyen történik de a tétlenség oda vissza beszélés vita se jó egy munkahelyi környezetben.


A másik anyukának pedig azt magyaráznám el, hogy a saját lányával beszélgessen el arról, hogy nem kell más anyját lek u rvázni mert mi sajnos nem tudjuk hogy kell erre megfelelően reagálni.


Jólnevelt ember nem k u rvázza le senki anyját, ellenben gyakran lesz dolgunk nem jól nevelt emberrel.


Esetleg azt lehet mondani a másik anyukának, hogy ahelyett hogy neked beszél, inkább dolgozzon ő is és akkor az ő lányának is lesz pénz ruhára s nem kell lek u rváznia azt akinek van...

2016. szept. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
18%
Kedves lányok. Ilyenkor jövök rá, mekkora szerencsém van amiért intelligens osztálytársaim vannak akik sosem szídnák a másik anyját.
2016. szept. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon helyes, vagány csaj a lányod. A másik meg magából indul ki, ezt azért megjegyezném a kedves anyukának. Állj ki a lányodért. Nehogymár még te hunyászkodj.
2016. szept. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
9%

Mindig azt hangoztatják minden fórumon a lányok, hogy "nőt nem ütünk meg".

De úgy látszik, hogy ez alól az intelem alól a nők ismét kivételek.


[link]

2016. szept. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
64%

100%-ban kiállni a lányod mellett, de egyben kioktatni, hogy ezt lehetőleg félreeső sarokban kell csinálni, vagy kevésbé nyilvánvalóbb módon, esetleg elbeszélgetni vele róla, hogy hasznosabb lett volna szóbeli alázásra szóbeli megszégyenítéssel reagálni, de amúgy teljesen jól viselkedett, én is büszke lennék rá.

Amúgy meg magáért is álljon ki, mert ha nem teszi céltábla lesz. Részemről mindig beállítottam magam dúvadnak a környezetem felé, hogy tudják, ha rosszat szólnak, gondolkodás nélkül lecsapom, mindezt úgy, hogy sosem volt rá szükség... én megdicsérném, de kikötném, hogy nem egyből ütni kell :)

Az anyukát meg porig lehet alázni azzal a szülőin, hogy vajon mit láthat/hallhat otthon, ha abból, hogy valakinek jól megy csak arra tud asszociálni, hogy valaki útszéli... talán náluk kellene inkább otthon körülnézni...

2016. szept. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
72%

A 8-as válaszolónak igenis igaza van- részben. Kapásból ütni nem feltétlenül okos dolog, ezt azért illene tisztázni. Szóban is el lehetett volna küldeni melegebb éghajlatra, mondjuk kicsit durvábban és akkor nem lenne itt miről beszélni. Ütni NEM OKÉ. (És most erről a szituációról van szó, mielőtt belekötne valaki). Ezzel azért könyörgöm ne vitatkozzunk, egyáltalán nem önvédelemről meg életveszélyről volt szó. Általában azok szoktak így reagálni, akik szóban nem elég erősek - ezt nyugodtan elmagyarázhatod a lányodnak is, ha szeretné, hogy a későbbiekben komolyan vegyék.

Ennyi erővel simán lekeverhetek egy lazább taslit a kasszás csajnak, ha túl lekezelő velem. Ők meg nekiálltak verekedni.

Egyébként tényleg megértem a lányod, lehet én is így reagáltam volna, meg persze 17 éves kiscsajokról van szó, nem fogja magát úgy kontrollálni, mint egy felnőtt, nem is lehet elvárni és azért ez a k...aanyázás elég érzékeny pont. Nem kell érte bántani, mert téged "védett", de akkor is lehet hasonló helyzetben máshogy reagálni, ezt azért fontos megértetni vele. A kedves anyukát meg lehetőleg (szóban :)) tegyétek helyre, mert az ő reakciója TÉNYLEG nem normális, a helyében elsüllyednék szégyenemben, hogy a lányom ennyire alpárian és gusztustalanul viselkedik, aztán még neki áll feljebb, mert lett következménye, nemhogy még nekiállok én is pattogni...

2016. szept. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
17%

"Általában azok szoktak így reagálni, akik szóban nem elég erősek"


Igy van, sot valami komoly frusztraciojuk van. Az en gyerekem konkretan korberohogne azt aki ilyet mondana neki, mert pontosan tudja hogy nem igaz...


A lanyod tele van frusztraciokkal, agresszioval, es es nulla a konfliktuskezelo kepessege. Ha ezt igy folytatja akkor az eletben NAGYON SOK problemaja lesz.

2016. szept. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
95%

"Mindig azt hangoztatják minden fórumon a lányok, hogy "nőt nem ütünk meg"."


Itt két lány verekedett, egy súlycsoport.

2016. szept. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
54%
Sokan itt a fórumon azzal szoktak érvelni, hogy a nevelő hatású atyai/tanári pofon bezzeg milyen klassz volt anno. De itt ezt a lányt már majdnem idegbeteg aberráltnak állítják be. Még fejlődésben van, majd megtanulja a határokat, hogy miket nem szabad átlépni. Morálisan jól cselekedett, de kicsit eltúlozta, na. A fő probléma a kirobbantó családjában van, ahol láthatóan azt hiszik, csak "úgy" lehet pénzt keresni. Túl van spilázva az egész.
2016. szept. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
94%

Ne adjunk már részletes jellemrajzot ki szegény lányról eme egyszem eset miatt... Egy átlagos felnőtt akkor ön- és közveszélyes a volánnál, azok sem tökéletesen kezelnek le dolgokat...

Primitív? Lehet. De a homo sapiens eléggé primitív állatfaj, a modern kori történelem s a tapasztalataink is ezt mutatják, azt hiszem. Nagyon mélyen gyökerezik az állatvilágban a fizikai erőszak s ezt nagyon sok ember sosem vetkőzi le, akkor sem, ha felnő, sikeres életet él és senki nem küldené pszichológushoz.

Én sem helyeslem az erőszakot, bár pár esetben megértem. De egy eléggé jogos felháborodásból kirobbanó pofon (nem szól róla a fáma, hogy több volt-e) egy 17 évesnél azért talán nem jelent súlyos torzulásokat...

2016. szept. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!