Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, sajnos a szüleim, nagyszüleim meghaltak.Egyetlen vér szerinti rokonom a nagynéném.

Jelenleg egyetemen tanulok, mellette dolgozom, de minden pénzem elmegy a családi ház fenntartására, és bár semmi luxus nem fér bele, nekem annyit ér ez a ház,hogy nem panaszkodom.

Viszont...a nagybátyám Németországban autókereskedő, ebből élnek, elég magas színvonalon.A nagynéném azt mondta,hogy ő megígérte a szüleimnek,hogy gondoskodik rólam, így jelenleg a tanulmányaimat ő fizeti.

Nyáron dolgoztam Németországban, és szerettem volna egy autót.

Ez a nyári pénzemből meg is lett, szóltam nagybátyámnak, ő már intézte is a kocsit.

Egy nagyon jó,akkor költségmentes autót talált (fél évig csak tankolni kellett, baja nem volt), egyetlen bajom volt vele,hogy nem tetszett a külleme, de funkcionálisan vettem, tehát örültem neki.(nem én választottam)

Azóta teltek az évek, az autó fenntartása egyre nagyobb gondot jelent, szabadulnék tőle.

Például akkora kerekek vannak rajta,hogy nem bírom kifizetni a rá való gumit, ezért életveszélyes, kopott gumikon járok.

Sosem tudok rá gumit venni, mert mindig van más baja, ami elviszi a havi pénzt, amit a kocsira tudok költeni.

Anno nagynéném azt mondta,hogy ő nem fog nekem a kocsira pénzt adni, de ha szeretnék autót, megszerzik nekem a legjobbat, és piaci ár alatt szereznek nekem alkatrészeket is.

Sosem kértem a kocsira pénzt, mindig kérdezte,hogy ha baj volt,hogy tudom e fizetni, mondtam,hogy igen, sosem kértem.(annyi pénzt fizet ki rám, túl minden elváráson, és nincs pofám erre is kérni)

Németországból meg nehézkes az alkatrész szállítás, szóval ezen ajánlatot sem tudtam még igénybe venni.

A lényeg,hogy szeretnék egy másik, régebbi, és kisebb autót, amit minden bizonnyal könnyebben fent tudok tartani.

Van szerelő barátom, aki segít, már mondta is,hogyha kell, jön velem, megnézi, a szerelésben is mindig ő segített.


Viszont nagynéném ezen úgy meg fog sértődni, hogy például szinte biztoan rávágja majd,hogy nem fizeti tovább a tanulmányaim (amit aztán majd visszavon, de haragudni fog), és tényleg ezért nem merem eladni, mert meg fog haragudni.

Sajnos muszáj a kocsi, mert a munkám során gyakran használnom kell, gondolkoztam már,hogy hogy tudnám megoldani kocsi nélkül, de tényleg nem tudom.

Nagynéném ezt nem fogja megérteni, azt fogja mondani,hogy minden létező hibáját kifizeti a kocsinak, de újra, és újra lesz baja, és nekem sosem lesz képem erre pénzt kérni.

(van,hogy elfelejti az egyetemet fizetni, és szólnom kell, már ettől ég az arcom)


Akit érdekel, ez egy 2002-es évjáratú Audi A3, szóval a márka miatt is drága a fenntartás, nekem meg akár egy jobb állapotú Suzuki is jó lenne.


2016. márc. 1. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagybátyáddal nem tudsz beszélni, hogy segítsen, álljon melléd? Autókereskedő, csak ért a dolgokhoz annyira, hogy tudja, egyre nagyobb költséget jelent egy 13-14 éves autó fenntartása, te meg nem akarod terhelni őket, ha van más megoldás is.
2016. márc. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%

Bocs, de miért a nagynénéd fizeti az egyetemedet? Fizesd magad (ha már allítólag dolgozol, akkor azért kell, hoyg legyen pénzed is), a régi autót add el, és vegyél helyette - a szerelö haver segítségével - egy kisebb és jobb állapotú másikat.


(Eleve nem értem, most akkor ki a rokon, a nagynéni vagy a nagybácsi? Mert ha a nagybátty, akkor miért a nagynéni dönti el, hoyg mit fizetnek neked, ha meg ö, akkor a nagybácsinak semmi köze hozzád, miért vársz el töle bármit is)


Meg azt sem értem, miért várod el mástól, hoyg eltartsanak meg taníttassanak.

2016. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én meg azt nem értem, miért válaszolsz,ha a szövegértésed egyenlő a nullával.

Minden le van írva amire választ keresel, ha ennyire hülye vagy, én sajnos nem segíthetek.

2016. márc. 2. 16:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!