Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg túl sokat kértem?

Tényleg túl sokat kértem?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve messzebbre kellett költöznünk a párommal egy munka miatt. Rövid időre terveztünk, sajnos azonban úgy alakult, hogy tovább maradnunk kell. Korábban a szüleimnél laktam, ott van egy 4 éves cicám, akit mindketten imádunk a párommal. Eleinte költöztetni akartuk a cicát is, de anyám lebeszélt róla, mivel egy korábbi cicánk elszökött így már és soha többé nem láttuk. Vállalták anyám és a testvérem, hogy gondozzák, amíg mi nem tudjuk. Úgy döntöttünk, hogy így jobb lesz a megszokott helyén a cicának és majd ha nem vándorlunk városról városra (hamarosan jön 1 éven belül a 2. költözésünk, albérletből albérletbe), akkor majd jöhet hozzánk. Mellesleg utólag derült ki, hogy a párom aláírt egy határozott idejű szerződést a jelenlegi albérletnél, úgy, hogy tiltja a szerződés, hogy állatot hozzunk a lakásba. Ő bérelte a lakást egyedül, én úgy jöttem utána, de ezek szerint kár volt ezt rábízni...

Szóval idővel úgy alakult, hogy a testvéremnek sok elfoglaltsága lett, ő elhanyagolta a macskát, anyámra maradt a gondozása, amire külön meg is kértem. Hozzáteszem, 1-2 hetente hazamegyünk, akkor kimossuk a táljait, adagolós tápja van...stb., nekik csak annyit kell tenni a macskával, hogy napi 1-2 alutasakot adnak neki. Viszont az utóbbi időben a macska borzasztóan lefogyott, persze jöttek a kifogások, hogy nem találják a macskát napközben (érdekes, mikor mi otthon vagyunk, egész nap az udvarban sütkérezik), meg hogy biztos csak ledobta a bundáját, attól sovány. A közel 6 kg-os nagytestű macska lefogyott 4 kg-ra, szinte csont és bőr. Kértem a családomat, hogy nem tudjuk a cicát magunkkal vinni most, talán pár hónap múlva, legyenek erre tekintettel és etessék. Napi 1 percbe telik ez nekik, mindent én állok természetesen. Cserébe hordom nekik oda a háztartási cuccokat, viszek kaját a testvérem kutyájának meg ilyenek. De nem, hiába beszéltem, a macska csak még rosszabbul néz ki. Aztán a hétvégén otthon voltunk és valamit épp kerestem a nappaliban, mikor egy csomó eldugott macskakajára bukkantam. A fajtájáról, lejáratáról kikövetkeztettük, hogy nem rég dughatta el valaki, valószínűleg anyám volt, hogy úgy lássuk, hogy fogy a macskakaja, eszik a macska, nem az ő hibájából lett csontsovány. Mikor rákérdeztem, mindent tagadott, egy tök átlátszó, idióta történetet talált ki, amit senki nem hitt el a családból. Mikor tovább faggattam, hogy nem stimmel a történet, magyarázza el jobban (én akkor még nyugodtan), agresszívan nekem támadott, hogy ha nem tetszik a rendszer, vigyem el a francba a macskámat, vagy ha nem viszem el, fog egy ásót vagy lapátot és agyonveri. Mikor szinte sírva mondtam neki, hogy sajnálom, hogy ilyen anyám van, aki ennyit nem tesz meg a gyerekéért (a testvérem a mindene egyébként, tőle már unokája is van, azóta én le vagyok ejtve), akkor csak folytatta a szidalmazásomat meg a macskámmal való fenyegetést. Tudni érdemes a történethez, hogy tizenéves koromban egyszer eltüntette a kutyámat, akit szintén imádtam, egyszerűen egyik éjszaka fogta és kitette a semmi közepén valahol, hogy megszabaduljon tőle. Azt hittem, amit utána tőlem és a testvéremtől kapott megvetést, észhez térítette, de nem.

A testvérem most, hallva a helyzetet megígérte, hogy gondozza a macskát, de anyámmal ez az ügy akkor sem maradhat ennyiben. Mi lesz, ha egyszer vérre, vagy mondjuk csontvelőre vagy egy vesére lesz szükségem? Vagy bármire, ami sokkal több napi 1 perc macskaetetésnél? Hogy lehet valakinek ilyen anyja? Kihasználja a kiszolgáltatott helyzetemet...


2016. aug. 1. 11:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
5%
Tényleg
2016. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
58%

fúúú de sajnálom szerencsétlen macskát...

de egyébként SOHA nem fogom megérteni az ilyen embereket mint te, pikkpakk lepasszolod az állatkád ilyen-olyan kifogást keresve.... én 2x is költöztem a cicámmal és képzeld, túlélte, jól érzi magát. hazudnék ha azt mondanám hogy nem kellett neki idő míg megszokja az új helyet, mert de. a kijárósságról meg annyit: inkább legyen a cica benti, és ő sírjon az ablak alatt hogy ki akar menni mint hogy te sírj ha anyádék halálra éheztetik vagy épp kidobja a pusztába. értem én, albérlet, stb. de erre előre kellett volna gondolni, ha velem játszaná el ezt a pasim hogy olyan albérletet keres ahova nem lehetett állatot vinni nem költöznék vele össze... ha annyira szeret miért nem tudja hogy szereted a cicád és nem akarsz lemondani róla?? szóval szerintem téged nem csak anyád vesz hülyére bár ez egyéni vélemény de akkor se értem az egészet.a másik amit nem értek, hogy fogyhatott le így a cica? attól mert alutasakosat nem kap száraz táp van ott előtte így nem lenne szabad neki ennyit fogyni akárhogy is nézem, lehet depis a macska és nem eszik mert nem vagy ott. az enyém is ilyen, ha már 1-2napig nem vagyok otthon akkor sztárjkol, nem eszik egy falatot se. vagy száraz táp sincs előtte vagy hogy van ez? én tényleg nem vágom az egészet

2016. aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Bocsanat, de ha leirnam mint gondolok most, kicenzuraztatnanak a kovetkezo 10 evre...

Nincs valamilyen mas rokon-ismeros? Vagy az alberletet vezeto ferfival ha beszelnel neki a dologrol, talan beleegyezne, hogy nalatok lakjon a macska. A lenyeg, hogy cselekedjetek, mert ez akar a macska eleten is mulhat!

Amugy vannak ideiglenes befogado "gazdak" kutyak eseteben, szerintem macskas is van, erdemes lehet errol tovabb kutatni.

2016. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Merre laksz, Kérdező? Én szívesen gondozom a macskádat.. Szörnyű, amit anyád művel.
2016. aug. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Megszakad a szívem azért a macskáért. Ha lakásban szocializálódott, szobatiszta és nem karmolja szét a bútorokat, akkor ideiglenesen lehet nálunk is. :) Vigyázunk rá, megetetjük, van egy kutyám is, imádja a macskákat, össze szokott bújni velük. :)


A lényeg, anyád viselkedése rendkívül felháborító, de nem tudsz tenni ellene semmit. Ha továbbra is nála hagyod a macskát, te is asszisztálsz az állatkínzásban, ez van. Egyértelmű, hogy szándékosan éhezteti, talán az a célja, hogy elüldözze otthonról.

Mindenesetre, oldd meg valahogy (akárhogy), hogy elkerüljön onnan minél előbb, mert tuti biztos, hogy még bántani is szokták szerencsétlent.

2016. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!