Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg túl sokat kértem?

Tényleg túl sokat kértem?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve messzebbre kellett költöznünk a párommal egy munka miatt. Rövid időre terveztünk, sajnos azonban úgy alakult, hogy tovább maradnunk kell. Korábban a szüleimnél laktam, ott van egy 4 éves cicám, akit mindketten imádunk a párommal. Eleinte költöztetni akartuk a cicát is, de anyám lebeszélt róla, mivel egy korábbi cicánk elszökött így már és soha többé nem láttuk. Vállalták anyám és a testvérem, hogy gondozzák, amíg mi nem tudjuk. Úgy döntöttünk, hogy így jobb lesz a megszokott helyén a cicának és majd ha nem vándorlunk városról városra (hamarosan jön 1 éven belül a 2. költözésünk, albérletből albérletbe), akkor majd jöhet hozzánk. Mellesleg utólag derült ki, hogy a párom aláírt egy határozott idejű szerződést a jelenlegi albérletnél, úgy, hogy tiltja a szerződés, hogy állatot hozzunk a lakásba. Ő bérelte a lakást egyedül, én úgy jöttem utána, de ezek szerint kár volt ezt rábízni...

Szóval idővel úgy alakult, hogy a testvéremnek sok elfoglaltsága lett, ő elhanyagolta a macskát, anyámra maradt a gondozása, amire külön meg is kértem. Hozzáteszem, 1-2 hetente hazamegyünk, akkor kimossuk a táljait, adagolós tápja van...stb., nekik csak annyit kell tenni a macskával, hogy napi 1-2 alutasakot adnak neki. Viszont az utóbbi időben a macska borzasztóan lefogyott, persze jöttek a kifogások, hogy nem találják a macskát napközben (érdekes, mikor mi otthon vagyunk, egész nap az udvarban sütkérezik), meg hogy biztos csak ledobta a bundáját, attól sovány. A közel 6 kg-os nagytestű macska lefogyott 4 kg-ra, szinte csont és bőr. Kértem a családomat, hogy nem tudjuk a cicát magunkkal vinni most, talán pár hónap múlva, legyenek erre tekintettel és etessék. Napi 1 percbe telik ez nekik, mindent én állok természetesen. Cserébe hordom nekik oda a háztartási cuccokat, viszek kaját a testvérem kutyájának meg ilyenek. De nem, hiába beszéltem, a macska csak még rosszabbul néz ki. Aztán a hétvégén otthon voltunk és valamit épp kerestem a nappaliban, mikor egy csomó eldugott macskakajára bukkantam. A fajtájáról, lejáratáról kikövetkeztettük, hogy nem rég dughatta el valaki, valószínűleg anyám volt, hogy úgy lássuk, hogy fogy a macskakaja, eszik a macska, nem az ő hibájából lett csontsovány. Mikor rákérdeztem, mindent tagadott, egy tök átlátszó, idióta történetet talált ki, amit senki nem hitt el a családból. Mikor tovább faggattam, hogy nem stimmel a történet, magyarázza el jobban (én akkor még nyugodtan), agresszívan nekem támadott, hogy ha nem tetszik a rendszer, vigyem el a francba a macskámat, vagy ha nem viszem el, fog egy ásót vagy lapátot és agyonveri. Mikor szinte sírva mondtam neki, hogy sajnálom, hogy ilyen anyám van, aki ennyit nem tesz meg a gyerekéért (a testvérem a mindene egyébként, tőle már unokája is van, azóta én le vagyok ejtve), akkor csak folytatta a szidalmazásomat meg a macskámmal való fenyegetést. Tudni érdemes a történethez, hogy tizenéves koromban egyszer eltüntette a kutyámat, akit szintén imádtam, egyszerűen egyik éjszaka fogta és kitette a semmi közepén valahol, hogy megszabaduljon tőle. Azt hittem, amit utána tőlem és a testvéremtől kapott megvetést, észhez térítette, de nem.

A testvérem most, hallva a helyzetet megígérte, hogy gondozza a macskát, de anyámmal ez az ügy akkor sem maradhat ennyiben. Mi lesz, ha egyszer vérre, vagy mondjuk csontvelőre vagy egy vesére lesz szükségem? Vagy bármire, ami sokkal több napi 1 perc macskaetetésnél? Hogy lehet valakinek ilyen anyja? Kihasználja a kiszolgáltatott helyzetemet...


2016. aug. 1. 11:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%

nem pusztulna bele, hidd el

költözésnél viszont 3 napig nem szabad sehova kiengedni hogy megszokja a lakást otthon meg sok macskajátékot és kényelmes cicaágyat kell neki adni ha van terazs szerűség vagy akár egy párkány amin kinézhet hidd el már boldog egy macska. Nem értem ilyen hülye embernek hogy lehet egyáltalán macskája, ha ennyire nem gondol bele és csak sápítozik hogy jaj mi lesz. Én anyám vagy sem ott vágtam volna nyakon ha kínozza az állatomat nem pedig sírva próbáltam volna érvelni.

2016. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%

Biztosan nem leszek népszerű, de én személy szerint nem igazán szeretem a macskákat. Soha az életben nem bántanám őket, olykor meg is simogatok egyet-egyet, de nem kedvenceim. Én a kutyákat imádom és egyéb állatokat is, de a macskát nincsenek közöttük, csak nézni jó őket.


Csak azt akartam kihozni ebből, hogy az egyik barátnőmnek van macskája és egy hónapra a barátnőm kórházba került. Jobb híján engem kért meg, hogy gondozzam a cicát. Lelkiismeretesen eleget tettem neki, de a kínok kínját álltam ki, amikor az almot cseréltem, vagy naponta porszívóztam utána a szőrös lakást. Nagyon meghálálta, aranyos volt, de nekem hatalmas teher és egyáltalán nem szerettem csinálni. Egy biztos, hosszabb időre nem vállaltam volna, mert nekem nem okozott örömet.


Erőszakkal senkit nem lehet rábeszélni arra, hogy úgy viselkedjen egy állattal, ahogy te, mint a gazdája tennél. Nem szereti gondozni, találj más megoldást a cicának.

2016. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Mivel gyakran hazajárunk, csak annyit kell csinálniuk, hogy napi 1x vagy 2x adnak neki egy alutasakot, ami már oda van készítve. A többit én mindent megcsinálok. Nem hiszem, hogy ez bármilyen macskagyűlölőnek is nehezére esne. Felbontani egy tasakot és a tálba tenni, fél perc.


Egyébként kétlem, hogy pár nap alatt megszokna egy helyet, egy régi macskánk, akit költöztettünk, 2-3 hónapig a pincében kuksolt, nem lehetett vele mit csinálni, ki sem merte dugni az orrát, majd a 2-3 hónap után egyszer csak eltűnt, valószínűleg megszökött. Ezt nem akarom megkockáztatni még egyszer.

2016. aug. 1. 13:18
 14/25 anonim ***** válasza:
77%
Vidd el a macskát minél hamarabb,mert nyilvánvalóan anyád halálra akarja éheztetni.
2016. aug. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az a szerencsétlen macska jobban kibírná a gyakori költözéseket, minthogy a szeretett udvarban éheztessék és még ki tudja mit csináljanak vele.
2016. aug. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
figyelj először is amikor költözöl kint hagyod a cicaszállító eszközt elöl így ha rátör a sikítófrász akkor visszabújhat oda ami még nyugtató hatású rá hisz annak még otthon szaga van stb. plusz egy lakásból NEM TUD elszökni, hova tudna és mikor? végül most komolyan jobb hogy éhenveszik minthogy kicsit stresszel az új otthonodban és még csak az éheztetésről tudsz ki tudja anyád mit csinál még ott.
2016. aug. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
44%
Igen, ez túl sok. Nem pár nap vagy hét, hanem egy fél év, amióta anya helyetted gondoskodik a macskarol. Simán át lehetett volna koltoztetni eddig is.
2016. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Akik szerint sok ez a kérés, azok magyarázzák akkor meg, hogy milyen rendszer az, ahol nekem kötelességem anyám minden füttyére azonnal hazarohanni, hogy én meg a párom hétvégéket végiggürizzünk neki a fájával (fatüzelés), meg a kertjével, meg az új bútoraival, mert ha nem teszem meg, többé szóba sem áll velem és mindenkinek elhíreszteli, hogy én micsoda egy mocsok alak vagyok, miközben ő ennyit nem tesz meg énértem? Hogy megy ez, hogy a gyerek egyszerre ugorjon minden szóra, mindent feladva segítsen a szülőnek, az meg telibe sz*rja a gyerek fejét és annak kéréseit? Mert egyszer nem ugrottam neki, utána 2 hónapig nem szólt hozzám. Ha még egyszer nem ugrok, szerintem az örökségből is kitagad.
2016. aug. 1. 14:38
 19/25 anonim ***** válasza:
92%
Anyukád viselkedése nem szép, az igaz, könnyen tudná gondozni, ha akarná, de ezek szerint nem akarja. Hiába pontozták le a 10-est, azért van abban igazság amit írt. Vidd el a macskád, anyukád nem akarja gondozni. Sose értettem az ilyen állattartókat, mint te. Van cicám az anyukámnál, hát igen, úgy könnyen lehet, ha magadénak mondod, gondoskodj is róla, vidd el. Azt sem értem, hogy tudott így lefogyni, ha állításod szerint gyakran hazajártok, akkor nem eteted meg?
2016. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskámmal lehet költözni. Amikor először költöztünk vele totál be voltam parázva, hogy mi lesz vele. Ráadásul addig kijárós volt, az új helye meg nem volt lehetőség kiengedni se.

De szerencsére nagyon jól viselte, eleinte szeretett volna kimenni, és lement az ajtóhoz, olyankor játszottam vele valamit.

Azóta már kétszer költöztettük, és most harmadik emeleti lakásban lakunk, van erkély, oda kijár meg persze nézelődik az ablakból.

Teljesen jól van, játszunk vele, szeretgetjük ő meg láthatóan jól érzi magát.


Viszont a korábbi cicánkkal egyszer utaztunk, egy hetet voltunk kb. távol és teljesen kifordult önmagából és depressziós lett.


Szóval ez tényleg zsákbamacska. Viszont szerintem kipróbálhatnád, hogy elviszed és ha nagyon nem bírja még visszaviheted.

2016. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!