Bevállalnád a babát?

Figyelt kérdés

Genetikai vizsgálat előtt állunk. Úgy néz ki, hogy 25% az esély arra, hogy beteg baba szülessen (súlyos betegség sajnos) lettünk sejtjeiből.


Bevállalnátok vagy inkább nem? 75% az esély az egészséges gyermekre.


2016. jún. 16. 22:30
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
CAH.
2016. jún. 17. 07:32
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem vallalnek be soha beteg gyereket. Szenvedes neki az elet, szenvedes nekunk az elet es szenvedes lesz annak is, akinek majd gondoznia kell (legnagyobb onzoseg amikor ilyenkor a masik gyerekre akarjak hagyni). Lehet meg gyerek, akivel nem kell tonkretenni mindenki eletet magunk korul. Meg a sajatunkat sem.


Ma mar a 25%-nal joval pontosabb vizsgalatok is vannak. Keressetek fel szakembert es hallgassatok meg az o velemenyet is.

2016. jún. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

nem. van beteg gyerek a családban. pontosítva már nem annyira gyerek, 30 éves. de még mindig kb egy 6 éves gyerek szintjén van. folyamatos felügyeletet igényel stb.. a szülei meg több évtizede küzdenek vele otthon. szerintem ez nem élet,se nem a beteg gyereknek se nem a szülőknek.

persze ha más szülés után derül ki, nyilván nevelném amíg bírom. de ha már most kiderül,amikor még el lehet vetetni,akkor elvetetném. lehet önzőség, de nem szeretném a gyerekemet felnőtt korában is pelenkázni,hogyha nem muszáj.

25 % elég sok rá szerintem. nem vállalnám be. próbálkoznánk újra, vagy örökbefogadás mellett döntenénk.

2016. jún. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
90%
nem tartanám meg, én még össze sem hoztam, de ha most lenne gondolkozás nélkül elvetetném mert a gyóygszerem rengeteg káros dolgot tehet a kicsivel(nyílt gerinc) és mivel nem tudnám mi egyebet károsítana meg a kicsi testében én meg sem kockáztatnám. Egyrészt a saját lelki és családi békém miatt hisz egy súlyosan beteg gyerek gondozása kész kínszenvedés, másrészt nem tehetem meg hogy saját önzésből "mert akarom a babát és kész" megszülöm a babát és ezzel egy szenvedéssel teli életre kényszerítem a gyermekem. Nem régiben is a rendelőben láttam egy nőt akinek görcsben állt a teste és el volt torzulva és a beszélgetésből az jött le, hogy teszten is mvoltak és tudták hogy ugyanez a gondja a gyereknek de bevállalták(ezt tök büszkén) szegény gyerek meg ugyanolyan görcsben ott ült mint az anyja és kiderült azért jöttek be, mert neki is torzult a combcsontja mint anno anyjának így el kell törni és be kell csavarozni neki, hát hol élet ez egy gyermek számára és milyen alapon rakja ezt a súlyt a gyermekére?
2016. jún. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
8%

Hasonló szituációban vagyunk. Azt nem mondom, hogy hasonló dilemmában, mert számomra nem kérdés ez a dolog, pedig nem gondolom kevéssé húzós dolognak a dolgot, mint mondjuk te kérdező valószínúleg. Ezzel együtt is azt gondolom viszont, hogy számomra legalábbis -s nyilván én ezt gondolom normális hozzáállásnak- nem kerülhet fel ilyen módon a kérdés, hogy bevállalnám-e, hiszen már bevállaltam akkor, amikor mondjuk nem védekeztünk...

Ahhoz már nincsen jogom és nem is szeretnék ilyen joggal élni, hogy egy megfogant élet elpusztításához hozzájáruljak, bármilyen okból is.

Bár lehet hogy rosszul értettem a kérdést, s itt még csak tervezés szintjén van az esetleges gyerekvállalás és fogantatás...

Bár lehet hogy

2016. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
22%
Bocsánat a véletlen szóismétlés szóismétlés szóismétlésért
2016. jún. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
amúgy ha már meg lesz a baba akkor a 8.-9. hétben genetikai vizsgálatot kértek és akkor még el lehet vetetni ha gebasz van
2016. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
1 vizsgálat nem vizsgálat. ismételjétek meg, vagy csináltassatok másmilyet (is).
2016. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
83%

Mindenki a szellemi fogyatékosokra asszociál, de a CAH nem az. 1 mondatban azt jelenti, hogy túl sok férfi hormont termel a szervezet, ami főleg lányoknál ugye nem sok jóra vezet.


Amúgy én úgy tudom, hogy ez szűrhető a már említett genetikai teszten. Gondold át, hogy képes lennél-e 25% eséllyel elvetetni a babát, mert direktbe kitenni egy gyereket folyamatos hormonkezelésnek, esetleges plasztikai műtétnek és az egész pszichológiai vonzatnának szerintem semmiképpen sem opció.

2016. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egy-egy recesszív hibás allél alapján jött össze ez a 25%, ami azért igen nagy esély... 1:4


Ki lehet szűrni a terhesség elején? Konkrétan melyik betegségről van szó? (mert ugye az sem mindegy, hogy auto- vagy genoszomális)

2016. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!