Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ismeritek a "mamahotel"...

Ismeritek a "mamahotel" kifejezést? 22 évesen mamahotelben él valaki?

Figyelt kérdés

Adott egy egyetemista. 22éves. Jövőre befejezi remélhetőleg az egyetemet. Másik városban van a sulija, de nem olyan messze a szülőfalujától. Tehát a szüleivel él. Az egyetem mellett dolgozik, havonta 30-max 60ezret tud megkeresni, attól függ mennyi ideje marad a tanulás mellett.

Az egyik tanárja megszólja,hogy mennyire gáz,hogy 22évesen még mindig mamhotelben él.

Kérdezem én, az mennyivel jobb mikor valaki az egyetm városában kolis, albérletben él,DE(!) az egészet a szülei finanszírozzák. Általában a kolisok , albisok nem is melóznak semmit a suli mellett, mert az milyen megterhelő. Persze nem támadom őket, talán egy picit zavar,hogy mennyire szerncsések az olyan egyetimsák, akik el tudnak szakadni a szülőktől, csak az órákra kell bejárni, és még ki is fizetik nekik a megélhetést. Csak ne lennének ennyira büszkék magukra,hogy mennyire önállóak. Mert semmit nem tesznek meg azért a tanuláson ivül,hogy önállóak legyenek.

Nem rólam vanszó.

De kiakasztó ahogy ez a tanár ilyen megjegyzést tett, nem értem a logikáját, az mennyivel jobb,ha valaki kolis, egyedül él, de kábé az egészet a szülei finanszírozzák. AZ miért elfogadottabb,mint az hogy a szülőkkel él,és gyűjtöget,okosan, félre teszi a pénzt,hogy a diploma után legyen miből elköltözni.



2016. jún. 1. 16:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%

Ez most ugyanolyan mintha egy kulon elo es dolgozasra kenyszerulo fiatal hozongene azon hogy mennyire konnyu annak akinek nem kell a mosasra, mosogatasra, a fozesre gondja legyen mert anyu otthon van es megcsinalja. Kettos merce. Nagyon sokan vannak akik munkat vallalnak az egyetem mellett es igyekeznek minel elobb leszakadni a szulorol.

Es azert azt se felejtsuk el hogy a fentebb leirt helyzet teljesen mas mintha egy 35 eves ferfirol beszelnenk...

2016. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%

Ezt a mama hotelt azok találták ki,akik gazdagok,és a szülő vettek mekik egy házat,és abban élnek.

Vagy a hozományvadászok,akik betették a feneküket gazdag családokba és erre büszkék.

Na,meg ott egy ostoba réteg,aki a 100 Ft körüli fizetésére hitelt vesz fel,és önállónak hiszi magát...

Én inkább élek 50 éves koromban is itthon,minthogy hitelt vegyek fel!

Az albérletek ,egfizethetetlenek,max lakótárssal vagy kényszerpárkapcsolattal tarthatóak fennt.Mitől jobb ez,mintha szülőkkel lakna az ember?


Aki a szüleivel lakik,annak a 90%a kényszerből teszi,nem jókedvéből...

Ezt a rózsedombról,budai villából nehéz megérteni...

2016. jún. 2. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%
Én úgy vettem észre, azok mondják, hogy mamahotel, akik még az előző rendszerben nőttek fel. Az állam a seggük alá tolta a munkát, az olcsó bérlakást, az egész egzisztenciát, nekik annyi volt a dolguk, hogy méltóztassanak elfogadni. Ja, és amibe ez került nekik akkor, azt majd nekünk kell kifizetni...
2016. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ehhez senkinek semmi köze. Főleg nem egy tanárnak.

Ez a kifejezés egyébként is a kapunyitási pánikkal kapcsolatos. Az pedig még odébb van ez' esetben.

Én most vagyok elsős az egyetemen és remélem felvesznek egy másikra. Két szak (elletve 3, mert osztatlan tanárin vagyok jelenleg és az alapból húzós) mellett marhára nem lesz sem időm, sem energiám dolgozni úgy, hogy havi 70-90 ezret keressek.

Anyukámmal és a testvéremmel lakom, bejárós vagyok. De szeretem ezt a helyzetet. Annyit utazom, mint más koliból, vagy albérletből, anyukám főztjén élek és így tudok vigyázni az öcsémre. Itthon mindig én takarítok, mosok és így legalább ez sem anyukámra hárul, aki rengeteget dolgozik. Szerintem semmi baj nincsen ezzel.

A különköltözés főként az anyagi dolgok, illetve az egyetemi képzések hosszúsága miatt, egyre inkább kitolódik.

2016. jún. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Ezt én is sokszor megkapom, aztán amikor visszakérdezek, hogy igen, milyen jó kitartott életem is van, nem? Ja csak épp én mosok, főzök, takarítok 4 emberre, háziállatokra és még egyetemre is járok meg legyen ösztöndíjam is. Aztán itt már kuss szokott lenni:D lehet h itthon lakok, na de rajtam kívül más nem vezetné a háztartást. 22L
2016. jún. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#7 Ez megérne egy külön kérdést.
2016. jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!