Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ismeritek a "mamahotel"...

Ismeritek a "mamahotel" kifejezést? 22 évesen mamahotelben él valaki?

Figyelt kérdés

Adott egy egyetemista. 22éves. Jövőre befejezi remélhetőleg az egyetemet. Másik városban van a sulija, de nem olyan messze a szülőfalujától. Tehát a szüleivel él. Az egyetem mellett dolgozik, havonta 30-max 60ezret tud megkeresni, attól függ mennyi ideje marad a tanulás mellett.

Az egyik tanárja megszólja,hogy mennyire gáz,hogy 22évesen még mindig mamhotelben él.

Kérdezem én, az mennyivel jobb mikor valaki az egyetm városában kolis, albérletben él,DE(!) az egészet a szülei finanszírozzák. Általában a kolisok , albisok nem is melóznak semmit a suli mellett, mert az milyen megterhelő. Persze nem támadom őket, talán egy picit zavar,hogy mennyire szerncsések az olyan egyetimsák, akik el tudnak szakadni a szülőktől, csak az órákra kell bejárni, és még ki is fizetik nekik a megélhetést. Csak ne lennének ennyira büszkék magukra,hogy mennyire önállóak. Mert semmit nem tesznek meg azért a tanuláson ivül,hogy önállóak legyenek.

Nem rólam vanszó.

De kiakasztó ahogy ez a tanár ilyen megjegyzést tett, nem értem a logikáját, az mennyivel jobb,ha valaki kolis, egyedül él, de kábé az egészet a szülei finanszírozzák. AZ miért elfogadottabb,mint az hogy a szülőkkel él,és gyűjtöget,okosan, félre teszi a pénzt,hogy a diploma után legyen miből elköltözni.



2016. jún. 1. 16:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
A mama hotel számomra azt jelenti, hogy valaki azért él a szülei nyakán, mert úgy sokkal kényelmesebb neki és nem is akar önálló életet kezdeni, hiszen a szülei teljes mértékben kiszolgálják. Ez nem életkortól függ elsősorban és sokszor a szülő hibája is, mert nem hagyja a gyermekét leválni, önálló életet kezdeni. Gondolom nálad nem ez a helyzet, a tanár pedig nem lát bele az életedbe, úgyhogy ne törődj vele. (Tudom, nem rólad volt szó a kérdésben.)
2016. jún. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

A "mamahotel" kifejezés nem a 22 éves egyetemistára vonatkozik, hanem az önálló egzisztenciára is képes, de a szülőktől elköltözni valamiért mégsem akaró 30 fölöttiekre.


Volt ilyen kollégám, saját lakása is volt, új építésű. Beköltözhetett volna már régen, de vagy két évig halogatta, mert valami kifogás mindig volt. Nem volt felszerelve egy kilincs, hiányzott a roló stb. Miután beköltözött, minden hétvégén hordta haza anyucinak a szennyes ruhákat mosni, és járt anyucihoz ebédelni, és hordta haza a főtt kaját.

2016. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
A bölcsesség nem jár mindig együtt a korral. A kor a legtöbbször egyedül jön.
2016. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Attól, hogy valaki az egyetemen oktat még lehet seg.gfej. Ha valaki 23 évesen befejezi az egyetemet, büszke lehet magára, mindent időben csinált, semmi gond nincs azzal, hogy eddig a szüleivel élt, mellesleg azzal sincs, ha valaki melózik és a szüleivel él, bár nyilván valamikor 25 fölött, eljön az a pont, amikor érdemes külön költözni.

A fenti kifejezést egyébként inkább harmincasokra szokták használni, akiknek annyi jövedelmük sincs, hogy normálisan a rezsit kifizessék, emiatt laknak otthon.

2016. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Szegény gyerek.. még a tanár is piszkálja.
2016. jún. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészt egyetértek azzal mit többen leírtak hogy ez inkább idősebb emberekre vonatkozik akiknek anyagi lehetősége lenne.


Másrészt én azt gondolom hogy az együttélés minőségét is jelzi a mamahotel kifejezés. Sajnos sokaknak alap hogy amíg otthon élnek addig főznek-mosnak-takarítanak rájuk, ezért sem erőltetik az elköltözést. Ezért is hotel. Én is visszaköltöztem felnőtt fejjel(24 évesen pár hónapra) a családomhoz, de nem akartam hogy akár anyagilag akár munkában pluszt jelentsen ez nekik, Segítettem amit tudtam, éjszaka pedig nyugodtan aludtam.

2016. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

A fiam 32 éves és még itthon él.

Lehetősége lenne elköltözni, de nem akar.

Házban élünk, de nem túl nagy 98m2 az alsó szinten van a szobája így előfordul, hogy a barátnőjét haza hozza de reggelre eltünik így mi nem látjuk.

mindennap főzök, mosok és takritom az ő szobáját is.

Neki így kényelmes én meg nem teszem ki a szűrét mert a fiam és szeretem. De őszintén jó lenne már ha megkomolyodna és felesége-gyerekei lennének.

2016. jún. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Amit leírtál, abból nem derült ki, hogy milyen kapcsolatban vagy az illetővel, aki meg lett szólva, akinek beszólt az egyetemi oktató.


Az a lényeg, hogy az illető (barátod, barátnőd, haverod, rokonod vagy csoporttársad...) legyen kiegyensúlyozott - és te is.


Az oktató direkt piszkálni akarta az illető egyetemistát és ha ennyire forgatjátok magatokat ezen, akkor célba is talált.


Az "Akinek nem inge, ne vegye magára!" mondás nagyon ideillő - tehát ha nem illik az ismerősödre az oktató gondolata, akkor rázza le magáról. Ha csak ezen forgatja magát, akkor úgy még rosszabb lesz.


Tudatosítja magában az egyetemista, hogy ő tanul és dolgozik is, tehát nem illett rá a piszkálódó megjegyzés.


Attól, hogy valaki egyetemen oktat, az még nem jelenti azt, hogy jellemes ember is, nem muszáj a szavára adni, sőt.


Hagyjátok figyelmen kívül.


Emellett, ha az ismerősödben ez a beszólás mély nyomot hagyott, akkor ne fojtsa el, viszont ne is másokat tegyen felelőssé amiatt, mert ez neki zokon esett. Tehát kicsit dolgozzon magán, a lelkén, hogy ne legyen bunkók céltáblája.

Azt optimális lenne elérnie saját magában, hogy kiegyensúlyozott legyen és ne kerüljön egy ilyen rosszindulatú beszólás hatása alá.


Tudatosítsa magában, hogy ez rá nem illik és lépjen tovább.


Velem is volt olyan, hogy egyetemen docens sokkal durvábban beszólt rendszeresen. Más évfolyamosok mondták, hogy volt olyan, hogy sírva mentek ki az óráiról. (Aljas módon viselkedett.)

De én nem vagyok az a személy, aki tekintélyelvű lenne és nem fordultam be, hanem mindig, a csoporttársaim előtt megmondtam a szemébe - korrekt módon fogalmazva - a véleményemet. Utána leakadt rólam.


Nem azt mondom, hogy az ismerősöd is tegye ezt, csak azért írtam, hogy ismerős a helyzet és ne forduljatok be.

2016. jún. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Én is jóval elmúltam már 30, de anyummal élek (nincs párom, apum pedig 9 éve meghalt). De nem várom el, hogy kiszolgáljon, mindenben segítek: házimunka, (kivéve a főzés), ház körüli munkák, ügyintézés, anyagiak, amikor beteg volt, én ápoltam, látogattam a kórházban stb. Nem kényelemből nem költözök el, hanem anyagi okokból, mert kevés a jövedelmem. Lehet, hogy sokak szerint ez gáz, de nem nagyon szokott érdekelni, ki mit gondol!
2016. jún. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igazából őt meg se viselte, inkább engem bosszant/bosszantott.

Köszönöm a válaszokat!:)

2016. jún. 1. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!