Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ez csak szerintem nem...

Most ez csak szerintem nem normalis?

Figyelt kérdés

Elkezdtem erettsegi mellett dolgozni, mivel szerettem volna megtudni, hogy milyen a munka es anyuek sem akartak finanszirozni a havi egy discot (2000ft).

Megtehettek volna de mindegy.


Anyam kijelentette h a ruhaimat meg mindent ( kozuzemek, kaja, furdos cuccok) fizessek magamnak. Csak az a gaz hogy meg vagy egy honapig nem tudok tobbet menni, emiatt juni vegeig keresek kb. 40 ezret. Ebbol mar 10 elment berletre meg nehany dologra.


Magyarazza nekem, hogy ruhat, de mondtam meki, jogy em bulikat akarok belole finanszirozni, mivel korabban senki se hivott sehova, voltam eddig 3 discoban ossz-vissz.Es szivesen megneznem, hogy a tobbi milyen. Minden proba szerencse Van nalunk egy romkocsma, oda is mennek, de nem, koltsem ruhara a penz meg minden. Pedig a fogamzasgatlomat is fizetnem belole...


De epp az a lenyeg, hogy kethete mennek el nagyon jo esetben valahova. A ketto egyutt lenne 5-6000.


Erre az indok, hogy en biztos csak a tobbiek miatt jarok el, pedig szeretek tancolni. Csak egyszer mondtam, hogy az adott hely nem volt szimpi, mert heringparti volt... Meg biztos leiszom magam, pedig mar rengetegszer elugattam nekik, hogy nem, csak mertekkel. Nemreg rugtam be rosszulletig ITTHON. Ez volt az elso ilyen.


A kerdesem tehat az, hogy jogosan vannak kiakadva, hogy nagy ritkan bulizni mennek a barataimmal a sajat penzembol?


18/L



2016. máj. 18. 13:57
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
19%

Az első és legfontosabb: soha többet ne rúgj be rosszullétig. Főleg ne 18 évesen.


Amúgy viszont neked adok igazat. A szüleid gyereke vagy, tehát addig kéne segíteniük, amíg talpra nem állsz, önellátó nem tudsz lenni. Ezt 18 évesen még nem kell elvárni szerintem. 22 éves kor fölött lehet ezt komolyan elvárni, de még akkor sem szabad magára hagyni szerintem. Jó, hogy nem arra várnak, hogy mikor pasizol már be, hogy a pasid tartson el.

2016. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
34%

"Igaza van a 12-es válaszolónak...

A logika ott van, hogy ha a szülők kihajtják a belüket, hogy eltartsák a csemetét, hogy minden alapvetőt megadhassnaak neki, hogy ne kelljen még suli mellett dolgoznia.. Robotolnak, közben lemondanak sok mindenről, pl. nem költenek drága külföldi nyaralásra, vagy nem járkálnak színházba, vagy anyuka nem pazarol kozmetikusra és fodrászra is csak ritkán, vagy a gyereknek adják a legjobb falatot, míg maguknak nem biztos, hogy megvesznek mindent, amire vágynának... Szóval gürcölnek ezerrel, beosztanak, lemondanak....

A gyerek meg?

Neki nem elég inkább elmegy dolgozni, mert a szüleinek már nem fussa a bulizását pénzelni.

Hát akkor menjen csak dolgozzon és keressen magának, de akkor vegye meg a ruháit és a kajáját, fizesse a sulis kiadásokat, a bérletét, sőt, ha már betöltötte a 18-at, akkor húzhatja is el a csíkot, nem kötelező a mamahotelben tűrnie, hogy nem költhet bulira! Ennyi.


A szülők meg azt a sok pénzt, amit maguktól megvontak a gyerekek érdekében, azt költhetik magukra, pl. havonta 6000-ből eljárhatnának színházba, vagy bármi... Még többet is költhetnek ennél, ha már nem élősködik rajtuk a drága gyermek. :)"


Azért mindig elgondolkodok az ilyen válaszok után...

1. A kérdező leírta, hogy nem jelentene ez anyagi problémát.

2. A gyerek nem anyagi befektetés. Ha valaki úgy áll neki a gyereknevelésnek, hogy azt nézi, mennyi pénz megy el rá, az nagyon egyszerű kis agyacskával rendelkezik, ne csináljon gyereket, járjon színházba élete végéig.

3. Ne legyél ennyire f..sz, nem hiszem el, hogy te soha nem szórakoztál 18 évesen. Ne, hogy azt mondd hogy nem, mert akkor hazudsz és nem érdekel a véleményed. Mindenki szórakozott ennyi idősen és ennek van némi anyagi vonzata, esetünkben szaros 5-6 ezer forintról van szó még mindig.


Komolyan ti nagyon egyszerűek, minek nektek a gyerek? Áruljátok már el nekem.

2016. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Már nincs semmi gond. Sikerült a szüleimmel megbeszélni mindent. :)


Látják, hogy megdolgozom a pénzért és fáradtan jövök haza. Úgyhogy enyém az egész, csak egy ezrest kell fizetnem a jövendőbeli nyugdijamra.

2016. máj. 20. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!