Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ez csak szerintem nem...

Most ez csak szerintem nem normalis?

Figyelt kérdés

Elkezdtem erettsegi mellett dolgozni, mivel szerettem volna megtudni, hogy milyen a munka es anyuek sem akartak finanszirozni a havi egy discot (2000ft).

Megtehettek volna de mindegy.


Anyam kijelentette h a ruhaimat meg mindent ( kozuzemek, kaja, furdos cuccok) fizessek magamnak. Csak az a gaz hogy meg vagy egy honapig nem tudok tobbet menni, emiatt juni vegeig keresek kb. 40 ezret. Ebbol mar 10 elment berletre meg nehany dologra.


Magyarazza nekem, hogy ruhat, de mondtam meki, jogy em bulikat akarok belole finanszirozni, mivel korabban senki se hivott sehova, voltam eddig 3 discoban ossz-vissz.Es szivesen megneznem, hogy a tobbi milyen. Minden proba szerencse Van nalunk egy romkocsma, oda is mennek, de nem, koltsem ruhara a penz meg minden. Pedig a fogamzasgatlomat is fizetnem belole...


De epp az a lenyeg, hogy kethete mennek el nagyon jo esetben valahova. A ketto egyutt lenne 5-6000.


Erre az indok, hogy en biztos csak a tobbiek miatt jarok el, pedig szeretek tancolni. Csak egyszer mondtam, hogy az adott hely nem volt szimpi, mert heringparti volt... Meg biztos leiszom magam, pedig mar rengetegszer elugattam nekik, hogy nem, csak mertekkel. Nemreg rugtam be rosszulletig ITTHON. Ez volt az elso ilyen.


A kerdesem tehat az, hogy jogosan vannak kiakadva, hogy nagy ritkan bulizni mennek a barataimmal a sajat penzembol?


18/L



2016. máj. 18. 13:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
38%

Dicséretes, hogy elmentél dolgozni, de ha most marad 30.000 forintod, és 6.000-t félreteszel bulira, akkor még mindig marad 24.000. Azt azért nem hinném, hogy ebből a pénzből kifizettetnék veled a villanyszámlát, és megtagadják tőled a főtt ételt, ha nem fizetsz. Mindenesetre 18 évesen már legyél annyira felnőtt, hogy eldöntsd, mire akarod költeni a saját pénzedet. Persze, hogy irányítani akarnak, ha hagyod is magad. És ha a többiek miatt járnál el bulizni, akkor mi lenne? Én is a barátaim miatt jártam mindig.

Nincsenek jogosan kiakadva, maximum aggódnak, hogy becsiccsentesz, aztán otthagysz 3.000 helyett 15-öt egy szombaton, aztán ki tudja hol térsz magadhoz. Könnyebben megtörténik, mint gondolnád.

Mindenesetre ha ilyen jó a kapcsolatotok, akkor már úgysem fogsz sokáig otthon lakni, érettségi után kereshetsz rendes munkát, aztán onnantól kezdve azt csinálsz, amit akarsz.

2016. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
29%

Most biztos le leszek pontozva: De a szüleiddel értek egyet. Ha piára jut, akkor jusson ruhára is. Azt úgysem napi szinten veszed. Az rendben van hogy fizeted a fogamzásgátlót, ez józan észre vall(plusz nem is az ő dolguk, ha elég felnőtt vagy szexelni, fura lenne ha más fizetné).

Az étel meg hasonlók más téma: Én abban támogatnálak a helyükben ha nem a minimálbért kapom, és nem okoz napi szinten gondot a számlák fizetése. Ellenben ha rosszak az anyagi körülmények, nem repesnék hogy keres a gyerekem, tőlem meg elvárja hogy pénzeljem.

2016. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%

"Most biztos le leszek pontozva: De a szüleiddel értek egyet. Ha piára jut, akkor jusson ruhára is. Azt úgysem napi szinten veszed. Az rendben van hogy fizeted a fogamzásgátlót, ez józan észre vall(plusz nem is az ő dolguk, ha elég felnőtt vagy szexelni, fura lenne ha más fizetné).

Az étel meg hasonlók más téma: Én abban támogatnálak a helyükben ha nem a minimálbért kapom, és nem okoz napi szinten gondot a számlák fizetése. Ellenben ha rosszak az anyagi körülmények, nem repesnék hogy keres a gyerekem, tőlem meg elvárja hogy pénzeljem."


Tehát ha nem jár bulizni és nem megy ezért dolgozni sem, akkor állnál neki mindent, ha meg dolgozik és pénzt keres (egyébként röhejes, hogy érettségi előtt 18 évesen ez téma), akkor meg nem? Hol itt a logika?

2016. máj. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen normális, 18 felett nekem, amikor érettségi után melózni kezdtem, felnőttként vettek, mert hát az is lettem, 1 bulira tudtam elmenni egy nyáron, mert a többi tényleg elment ruhára, kajára, és mivel már felnőttként voltam, a rezsibe is egy rész, valamint gondolnom kellett arra is, hogy ősszel egyetem, arra ment a maradék, ősztől pedig koleszos lettem, onnantól szülőktől egy fillér nem volt, igyekeztem jól tanulni, ösztöndíj és innen-onnan melóból jött annyi pénz, hogy kijöttem, igaz, szűkösen. Akkor tanultam meg nagyon beosztani és felállítani a fontossági sorrendet, most már 3 gyerekes anyukaként nagyon jól tud jönni szűkös hónapokban, ahogy férjem mondani szokta, tudok varázsolni kevés pénzzel is.
2016. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

"Teljesen normális, 18 felett nekem, amikor érettségi után melózni kezdtem,"


Még nem fejezte be az érettségijeit se. De tudjátok, én meg 11 éves koromtól a szénbányában dolgoztam napi 16 órát és én tartottam el 13 testvéremet bla bla bla.

2016. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
32%
Ő döntése hogy dolgozik, érettségi előtt inkább tanulni kéne, nem dolgozni még, ha így döntött, fogadja el a szabályokat.
2016. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
38%

Tehát akkor a szabályok:

- Kislányom, szórakozásra nem kapsz pénzt!

- Kislányom, ha dolgozol, mert nem jut rád havi 6 ezer, akkor tartsd már el magadat!


Mi a tanulság? Ne is próbálj meg a helyzeteden javítani, mert akkor máshogy rúgnak beléd. Ez aztán a nevelési módszertan, mondhatom. Ilyen ütődött minek vállalt gyereket?

2016. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
25%
Nem ütődött. Életre tanító szülő.
2016. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
29%
Épp ez az, hogy nem az életre tanít. Az életben egy önálló ember esetében nincs mindig egy fölötte álló ütődött, aki mindig elgáncsolja, ha valamin javítani akar. Kész helyzet elé állították, megoldotta, és most meg belerúgnak egyet. Ezen hol a nevelés?
2016. máj. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
30%

"Tehát ha nem jár bulizni és nem megy ezért dolgozni sem, akkor állnál neki mindent, ha meg dolgozik és pénzt keres (egyébként röhejes, hogy érettségi előtt 18 évesen ez téma), akkor meg nem? Hol itt a logika?"


Igaza van a 12-es válaszolónak...

A logika ott van, hogy ha a szülők kihajtják a belüket, hogy eltartsák a csemetét, hogy minden alapvetőt megadhassnaak neki, hogy ne kelljen még suli mellett dolgoznia.. Robotolnak, közben lemondanak sok mindenről, pl. nem költenek drága külföldi nyaralásra, vagy nem járkálnak színházba, vagy anyuka nem pazarol kozmetikusra és fodrászra is csak ritkán, vagy a gyereknek adják a legjobb falatot, míg maguknak nem biztos, hogy megvesznek mindent, amire vágynának... Szóval gürcölnek ezerrel, beosztanak, lemondanak....

A gyerek meg?

Neki nem elég inkább elmegy dolgozni, mert a szüleinek már nem fussa a bulizását pénzelni.

Hát akkor menjen csak dolgozzon és keressen magának, de akkor vegye meg a ruháit és a kajáját, fizesse a sulis kiadásokat, a bérletét, sőt, ha már betöltötte a 18-at, akkor húzhatja is el a csíkot, nem kötelező a mamahotelben tűrnie, hogy nem költhet bulira! Ennyi.


A szülők meg azt a sok pénzt, amit maguktól megvontak a gyerekek érdekében, azt költhetik magukra, pl. havonta 6000-ből eljárhatnának színházba, vagy bármi... Még többet is költhetnek ennél, ha már nem élősködik rajtuk a drága gyermek. :)

2016. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!