Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem nem normális,...

Csak szerintem nem normális, hogy anyám ezt így látja?

Figyelt kérdés

Kérdezte apu, hogy mit szeretnék a 18. születésnapomra. Mondtam, hogy igazán semmit, mert mindenem megvan. Felhozta, hogy mi lenne ha befizetnének jogosítványra? Ennek örültem, mert azt tényleg szeretnék nagyon.

Erre anyukám rávágta, hogy Ő nem fog 200e ft-ot perkálni azért, hogy a lánya meghaljon autóbalesetben....


Most ez csak szerintem nem normális nézőpont? Oké, hogy félt de ennyi erővel ne engedjen ki az utcára sem.


Szerintetek meg tudom puhítani valamivel?


2014. nov. 26. 14:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Anyukád csak félt. Te nyugodtan végezd el a tanfolyamot, és tanulj meg óvatosan vezetni.

Ez nem a nézőpontja, csak épp egy meggondolatlan mondatot vágott rá.

2014. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

Ezek szerint édesanyád örök életedre tiltja, hogy autóvezetést tanulj? Nálatok vezet valaki a családban, vagy anyukád apukádnak sem engedi?


Minél előbb megtanulsz vezetni, annál jobb. De ha anyád komolyan tiltja a dolgot, akkor várj addig, amíg önálló leszel, mármint külön élsz, és akkor nyugodt szívvel csinálhatod, amit szeretnél, és ami hasznos.

2014. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Minél fiatalabban tanulsz meg vezetni, annál könnyebben fog menni.

Nyugodtan menjél. Nyilván ha ön- és közveszélyes vagy, akkor úgysem mész át a vizsgán :)

Anyukád vezet egyébként?

Szerintem apukád beszéljen vele, hiszen az egész az ő ötlete volt.

2014. nov. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Apukád mit reagált erre megjegyzésre?


Szerintem hagyd, hogy főjenek egy kicsit a levükben.

Pár nap múlva apukádat négyszemközt kérdezd meg, hogy akkor lehetne-e a jogsi az ajándék, ill. anyukáddal beszéltek-e erről.

Szinte biztos, hogy beszéltek, és hogy anyukád (ha lehiggadt) legalábbis már nem ennyire egyértelműen elutasító.

Az biztos, hogy anyukádat leginkább apukád tudja meggyőzni, úgyhogy neked nem érdemes próbálkozni egyéni akciókkal.

2014. nov. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Mond meg anyudnak hogy agodalomal nem volt még senkinek se hosszabb az élete egy arasznyival sem.
2014. nov. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%

Még örülhetsz is neki, hogy ennyire kiemelik a 18. szülinapot.


Nekem semmivel nem nézték többe a 18.-at sem a többinél. Ugyanúgy volt egy torta, stb., de semmi több, csak azért mert jaj "felnőtt" lettem.


Sokszor látok olyan képeket közösségi oldalakon is, hogy akkor autót meg mindent kap és megy a buli, de nekem semmivel nem volt több a szülők részéről sem.

Sajnos.

2014. nov. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igen, anyukám is vezet bár katasztrófálisan. Nem merek beülni mellé kb....
2014. nov. 26. 14:51
 8/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnálom :/ Autót azért én sem kapok, annyira nem élünk luxus körülmények között, inkább csak azt mondanám, hogy mindent próbálnak megadni nekem a szüleim, bár én nem igazán kérek semmit sosem, főleg nem egy ilyen tételű ajándékot. De ezt tényleg jó ötlet volt. Kicsit már bele is éltem magam, csak hát anyu...
2014. nov. 26. 14:53
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Autóbalesetben utasként is meg ehet halni, az nem jogsi kérdése. Apukáddal közösen beszéljetek anyukáddal.
2014. nov. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak félt téged, de ha apukád magától ajánlotta fel, szerintem megpuhítja.


Én annak idején minden eszközzel tiltakoztam, amikor az öcsém 14 évesen jogsit csinált kismotorra. Még képeket is mutogattam neki összeroncsolódott motorokról, holttestekről, stb. (Mindezt úgy, hogy nekem addigra 5 éve jogosítványom volt). És mi lett? Anyumék közölték, hogy semmi beleszólásom nincs a dologba, és leépítettek. Ha apukád ügyes, simán befűzi anyudat.


Annak pedig igaza van, aki azt írta, minél hamarabb tanulod meg, annál jobban fog menni. 17 évesen szereztem meg a jogosítványomat, idén 13. éve, hogy száguldozok körbe az országban, a legnagyobb "balesetem" az volt, mikor rosszul tolattam be a garázsba, és kicsit lemarta a festéket a fal.


A férjem 24 évesen csinálta meg, a mai napig én vagyok a fő sofőr a családban. Nem szeret vezetni, nem is áll rá a keze.


Ezt is felhozhatod érvként anyukádnak.

2014. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!