Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem nem normális,...

Csak szerintem nem normális, hogy anyám ezt így látja?

Figyelt kérdés

Kérdezte apu, hogy mit szeretnék a 18. születésnapomra. Mondtam, hogy igazán semmit, mert mindenem megvan. Felhozta, hogy mi lenne ha befizetnének jogosítványra? Ennek örültem, mert azt tényleg szeretnék nagyon.

Erre anyukám rávágta, hogy Ő nem fog 200e ft-ot perkálni azért, hogy a lánya meghaljon autóbalesetben....


Most ez csak szerintem nem normális nézőpont? Oké, hogy félt de ennyi erővel ne engedjen ki az utcára sem.


Szerintetek meg tudom puhítani valamivel?


2014. nov. 26. 14:21
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Mellesleg a nővéremnek is van jogosítványa, Ő 21 éves lesz. Bár már külön él, de a szüleim fizették neki, úgyhogy ezért is nem értem...
2014. nov. 26. 15:03
 12/22 anonim ***** válasza:
A szüleid amúgy nem beszélnek egymással? Nekem furcsa, hogy apád felajánlja az ajándékot, utána anyád meg közli, hogy nem lehet. Én azért meg szoktam beszélni a férjemmel, hogy kinek mit ajándékozunk. Na mindegy. Szerintem anyukád csak mondott egy hülyeséget és ha te kitartasz amellett, hogy meg akarsz tanulni vezetni, apukád is melléd fog állni. Ezután már biztosan nem fog kötekedni anyukád sem.
2014. nov. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Egyértelműen félt és van is benne igazság, mert nagyon sokan halnak meg balesetben és sok fiatal rendkívül eszetlen módon közlekedik. Persze az nem megoldás hogy nem tanulsz meg vezetni. Én ezt úgy küszöbölném ki, ahogyan anno nagypapám tette anyukámmal: Hiába volt meg a friss jogsija, SEHOVÁ nem engedte el egyedül. Csak vele mehetett nagyon sokáig és szerintem ez kell is...


Pl. az egyik rokonom anyja azért veszett össze a férjével, mert az nem engedte hogy a 18 éves, friss jogsis lányuk buliba menjen a kocsival. Pedig apukának igaza volt. Nőként én sem engedném, de hogy a férjem sem, az tuti. Esetleg ez az, amire ügyelni kell. A jogsi azért nem árt.

2014. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Anyukádnak igaza van, egy kezemen meg tudom számolni hány értelmes női sofőrrel találkoztam. Satufék a három sávos közepén, 10-el keresgélés parkolóhely után, stb., meg hát egy rakás youtube videó tanúsítja a nők alkalmatlanságát a vezetésre, tisztelet a kivételnek. De ha mégis leteszed a jogsit, ha előzékenyek lesznek az autóstársak és maguk elé engednek vagy hasonló, akkor ne felejtsd el megköszönni, mert az szokás, amit a női sofőrök rendre elfelejtenek.
2014. nov. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14 Hagyj már a hülyeségeddel, rengeteg autósiskolánál is vannak női oktatók. Akkor ők sem tudnak jól vezetni? Nem az őskorban vagyunk. Ismerek én is szar vezetőket, férfiból is. És olyan nőt is, aki kamiont is tud vezetni, hát képzeld a parkolással sincs gondja.
2014. nov. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Na ez azért tényleg hülyeség... Ez nem nemfüggő. Vannak olyan női sofőrök, akik 20 pasit is odavernek vezetésben. Azt még hadd emeljem ki, hogy a fiatalon, menőzés miatt okozott baleseteket általában fiúk okozzák. Itt az a lényeg, hogy a fiataloknál fokozottan kellene figyelni a vezetés engedélyezésére és ez elsősorban a szülő felelőssége. Ha tudom hogy a gyerekem pl. sokat iszik, bulizik és nem megbízható vagy esetleg már csapott is be, akkor nem adnék a kezébe 18 évesen jogsit. Akkor sem, ha nem egyezik bele hogy jó ideig csak gyakorlott kísérettel vezethessen. Ha tudom róla hogy belátja a szükséges biztonsági szabályokat, akkor minden további nélkül.
2014. nov. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

De, ez bizony nemfüggő. Egyszerűen tényekkel leírható fiziológiai különbségek miatt tud egy férfi jobban vezetni mint egy nő. A férfiak térérzékelése például jobb, evolúció alapfok, a közvetlen környezet megfigyelése is jobb, evolúció alapfok, ezek mind a fontosabb dolgok a vezetésben.

Nem kell ezt mellre szívni, vannak olyan készségek, amikben meg például a nők jobbak.

A balesetokozás, a túlzott magabiztosság, fáradtság, illetve alkohol miatt szokott bekövetkezni.

Ezek nem vezetői képességről tanúskodnak csupán emberi felelőtlenségről.

2014. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17 Kedves evolúció alapfok! Végezz el valami sulit előbb, ha már ilyen nagyképű vagy. Ha igazad lenne, nem lennének pl. női pilóták. De egyébként alapvetően abban igazat adok neked, hogy sokszor a nőknek tényleg nehezebb a parkolás pl., mint a férfiaknak, de nem mindegyiknek. A 70-es, 80-as években volt divat ezzel menőzni, hogy a nők szar vezetők, de azóta már eltelt néhány évtized és nemcsak, hogy kb. ugyanannyi nő vezet autót, mint férfi, sokszor munkahelyen is alapelvárás a nőktől is, hogy legyen jogosítványuk, arról már nem is beszélve, hogy nekik kell hozni-vinni a gyereket, ami tömegközlekedéssel nem annyira egyszerű. Szóval a kérdés az volt, hogy tanuljon-e vezetni a kérdező, hát szerintem mindenképpen, a jogosítvány fontos és alapvető is manapság.
2014. nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Apa azt mondta, hogy ma este beszél anyuval az érdekemben.
2014. nov. 26. 22:57
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Más, hogy szerzel jogsit nőként meg, hogy tudsz vezetni. Ne aggódj elvégeztem a magam iskoláit, de látom mintha kissé papíralapú emberke lennél, mert mindig jössz a jogosítvánnyal meg az iskolai papírral, az, hogy van papírod és van érzéked, tudásod az két külön dolog, nem saccollak 20-nál többre, hogy ilyen éretlen a gondolkodásod.

Azzal hogy azt írod, 1000 pilótából 1 nő azzal mit akarsz bizonyítani? Nem is értem.

Annyira ostobák vagytok, hogy vitatkozni sincs kedvem veletek. túl komplikált lenne nektek elmagyarázni, inkább menjetek aludni, prüttyögjetek az téglatelefonotokon osszatok meg pár selfie-t aztán alvás, ez való nektek.

2014. nov. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!