Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ez csak szerintem nem...

Most ez csak szerintem nem normalis?

Figyelt kérdés

Elkezdtem erettsegi mellett dolgozni, mivel szerettem volna megtudni, hogy milyen a munka es anyuek sem akartak finanszirozni a havi egy discot (2000ft).

Megtehettek volna de mindegy.


Anyam kijelentette h a ruhaimat meg mindent ( kozuzemek, kaja, furdos cuccok) fizessek magamnak. Csak az a gaz hogy meg vagy egy honapig nem tudok tobbet menni, emiatt juni vegeig keresek kb. 40 ezret. Ebbol mar 10 elment berletre meg nehany dologra.


Magyarazza nekem, hogy ruhat, de mondtam meki, jogy em bulikat akarok belole finanszirozni, mivel korabban senki se hivott sehova, voltam eddig 3 discoban ossz-vissz.Es szivesen megneznem, hogy a tobbi milyen. Minden proba szerencse Van nalunk egy romkocsma, oda is mennek, de nem, koltsem ruhara a penz meg minden. Pedig a fogamzasgatlomat is fizetnem belole...


De epp az a lenyeg, hogy kethete mennek el nagyon jo esetben valahova. A ketto egyutt lenne 5-6000.


Erre az indok, hogy en biztos csak a tobbiek miatt jarok el, pedig szeretek tancolni. Csak egyszer mondtam, hogy az adott hely nem volt szimpi, mert heringparti volt... Meg biztos leiszom magam, pedig mar rengetegszer elugattam nekik, hogy nem, csak mertekkel. Nemreg rugtam be rosszulletig ITTHON. Ez volt az elso ilyen.


A kerdesem tehat az, hogy jogosan vannak kiakadva, hogy nagy ritkan bulizni mennek a barataimmal a sajat penzembol?


18/L



2016. máj. 18. 13:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%

Nyugi normális!


nekem már 12 évesen se vettek ruhákat hanem a szülinapra erre arra kapott pénzekből kellett vennem.

14 éves koromtól meg diákmunkáztam...nyáron

2016. máj. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Mi a kérdés? Arra költöd a pénzed, amire akarod, ráadásul nagykorú vagy. Kit érdekel, hogy anyád azt mondja ruhát vegyél? Vegyél, amit akarsz, nem kell túlbonyolítani.
2016. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

TE arra költöd a pénzed, amire akarod, szórakozásra vagy ruhára, ami neked fontos.


ANYÁD meg arra ad, amire akar, és ha nem vesz ruhát, akkor az sem gond, elvégre van neked is kereseted.

2016. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%

Bírom az ilyen szülőket :D Kipottyant a gyerek, oszt akkor amikor már tud járni, oldjon meg magának mindent.


Ha tényleg annyira sz..rul álltok anyagilag, hogy minden egyes büdös fillér számít, akkor oké, viszont ha van pénzetek, mellé meg még akár cigizik vagy piál valaki a családból, akkor legszívesebben péklapáttal verném agyba-főbe az ilyen "szülőt".

2016. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
18%

Te is és a szüleid is kötitek az ebet a karóhoz, ebből nem sok jó várható, de az biztos, hogy rövidtávon nem te fogsz kijönni győztesként a dologból.

Ha nem értik meg, hogy mit akarsz, és csak tiltják, akkor hiába is küzdesz.


Teheted azt, hogy némileg beletörődsz és amit befejezted a sulit, keresel rendes állást, és elköltözöl, aztán azt csinálsz amit akarsz. Addig meg csinálod titokban a bulizást.


Vagy csinálod nyíltan, hogy bulira költöd, amit keresel, de akkor ne csodálkozz, ha másra sem fognak pénzt adni.


Némileg van igazság abban is, amit a szüleid mondanak. Ha arra futja neked, hogy kéthetente 6ezret elkölts bulira, piára, akkor teljen arra is, hogy kaját, ruhát, stb-t vegyél. Kaja, cipő, ruha... ezek igencsak alapszükségletek. A buli, pia, cigi, mozi, de még az értelmesebb dolgok, mint a színház vagy komolyzenei koncert, ezek már a luxusabb dolgok. Szóval ha neked erre futja, akkor fussa ruhára is, érted.

(Nyilván a szüleid borzonganak attól, hogy ilyen helyekre járj, azért elég sok szörnyű sztorikat lehet ezekről a helyekről hallani... Féltenek. Ha nem tudnak lebeszélni erről, mert meg se hallod amit mondnak, nem akarod ezt megérteni, vagy éppen meg sem próbálnak veled emberi hangon erről beszélni, hanem csak kiadják parancsban hogy nem, akkor hát ez van.... Te "ugatsz", ők dirigálnak, blabla, nem sül ebből ki semmi jó. Kár is...


Jogos-e a kiakadásuk? Hát nézd, ez a 6000/ két hét azért sok családban igen nagy kiadást jelent. Nem ismerem a helyzeteteket, de ha mondjuk az megy nálatok, hogy átlagos vagy átlag alatti fizujuk van a szüleidnek, és sokszor meggondolják, hogy mire (és mire nem ) költenek.... Ha teszem azt ő maguk lemondanak sok dologról, csak hogy te tanulhass (és ne dolgozz mellette), és tudjanak neked minőségi kaját venni, ruhát ha kell, elmehess nyaralni, táborba, stb... Akkor tényleg rosszul eshet nekik, hogy te ezt nem becsülöd, inkább elmész diákmunkázni, hogy hogy aztán kidobd azt a pénzt kb az ablakon...

Ez azért sok pénz, és nem ritkán akarsz eljárni, na....

2016. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

"Némileg van igazság abban is, amit a szüleid mondanak. Ha arra futja neked, hogy kéthetente 6ezret elkölts bulira, piára, "


Kéthetente. A saját fizujából. Szaros 6 ezret.... komolyan nem tartjátok röhejesnek, hogy havi 12-őt kiad szórakozásra egy 18 éves iskolás lány, de úgy, hogy ezt a pénzt nem a szüleitől kéri el hanem megkeresi, ők meg egyből azt várják el, hogy tartsa el magát? Tehát ha nem jár bulizni kéthetente és nem költ el maximum 5-6 ezret, akkor állnak neki mindent? Fuck logic?

2016. máj. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Felnőtt vagy, arra költöd amire akarod. Állíts fel fontossági sorrendet. A buli a fontosabb, rendben, akkor fizesd azt. Az meg természetes hogy a fogamzásgátlód magadnak állod.. te akarsz szexelni.

Gondolom csalódtak benned mikor rosszullétig lealjasodtál, ezért nem akarják fizetni, mert félnek hogy ez máskor is meg fog történni, eljátszottad a bizalmukat.

2016. máj. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem sem normalis ez igy. Neked van igazad abszolut. Erettsegi alatt az lenne a minium hogy még állják a koltsegeidet hogy a tanulasra tudj koncentralni. De ha már nem igy van akkor legalabb abba ne szoljanak bele hogy mire koltod a sajat fizetesed. Nekem még egyetem alatt is állták a koltsegeimet. Szerintem nyugodtan koltsd bulizasra mert az a 6ezer abszolut nem sok a mai vilagba. Kb 3 ital ára.


Kicsit kiakasztanak az ilyen szulok, plane hogy egyre tobb hasonlo kerdes van. Elvarnak mindent de semmit sem segitenek...

2016. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
5. Valaszolo toled kerdezem h a mai vilagba sok 6000 Ft bulizni 1 honapra? Mert a kerdezo azt irta ha elolvasod h a kettő buli lenne 6000. És csak ket hetente menne egyszer-egyszer. Mond Te hol élsz? Minden rosszindulat nelkul kerdezem.
2016. máj. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%
Jó lenne ismerni a teljes sztorit, a szüleid szemszögéből is...gondolom a csúnya lerészegedésed miatt nem akarják finanszírozni a bulikat.
2016. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!