Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen lehetőségeim vannak,...

Milyen lehetőségeim vannak, ha elszököm otthonról?

Figyelt kérdés
Szüleim folyton csak parancsolgatnak, és ugráltatnak mintha a kutyájuk lennék, egy perc nyugodalmat nem hagynak. Egyből amint hazajövök suliból megkérdezik milyen napom volt, mintha tényleg érdekelné őket -.-" aztán még a magán életembe is bele szólnak, hogy kivel járhatok, és kikkel nem, és úgy érzem, hogy elég volt már ebből. Összespóroltam 30.000 forintot, de nem tudom innen hogyan tovább, barátaimhoz nem mehetek mert ott megtalálnak... Szívesen odaadom a oénzem felét, ha valaki befogad egy hétre, csak mehetnék már el innen...
2016. ápr. 29. 16:46
1 2 3 4 5
 41/50 anonim válasza:
...nekem soha nem volt még helly hansen kabátom. baromi drága. lol :D :D (milyen szüleid lehetnek, nahááát...*irónikus arcot vág * :D )
2016. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
Szomorú egy 13 éves gyerektől ilyet olvasni... Nem tudom, hogy manapság a szülőkkel van-e manapság a baj, vagy a gyerekek lesznek egyre hülyébbek, de elkeserítő, merre tart a világ. A mi generációnknak (mostani 20-30 évesek) is volt kamaszkora, mi is veszekedtünk a szüleinkkel, meg kibeszéltük őket a hátuk mögött a barátainkkal, de egy normális kamasznak szerintem meg se fordul a fejében, hogy ő öngyilkos akar lenni vagy megszökni otthonról. Manapság mégis annyi gyerek írogat ide, hogy ő annyira utálja a szüleit, hogy inkább meghalna... Olyanok miatt, hogy a szülő nem hagy nyugtot neki, meg beszélgetni próbál vele, esetleg még némi házimunkát is el kell végeznie. Mi még ezeket tök normálisnak tartottuk, hogy segítünk otthon és kommunikálunk a szüleinkkel, meg hogy vannak dolgok, amiket tilos csinálni. Vagy a mi időnkben is volt ilyen gyerek? Egyetlen ilyen ismerősöm sem volt, pedig bőven voltak barátaim. Ellenben most a közvetlen környezetemben több kamasz is van, aki olyan lekezelően bánik a szüleivel, meg olyan hangnemben beszél velük, hogy szinte már nekem ég a pofám az egész családjuk helyett. Követelőzni azt nagyon tudnak, de ha már valamire megkéri őket anyuci, akkor az rögtön "parancsolgatás" meg "ugráltatás".
2016. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
Hát én valamivel idősebb vagyok nálad utolsó, de bizony a gimiben egyedül a mi osztályunkban nem lett senki öngyilkos.
2016. máj. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
0%

#42: Ja, biiiiiztos a gyerekek lesznek hülyébbek... Véletlenül sem a szülők, akik öngyilkosságba kergetik őket... Akkor te biztos jó környezetben laktál, mert el se tudod képzelni, mennyi idegbeteg, szadista ember szül gyereket manapság. Itt egy gyöngyszem, mindjárt belinkelem ide. Te meglepődnél, ha ennek a gyereke tizenhárom-tizennégy évesen meg szeretne halni? Mert én nagyon nem. Pedig a szülő csak "neveli", meg nem ért egyet a "nem sérti meg a kicsi lelkecskéjét" "elvvel".


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2016. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
utolsó, én meg leginkább olyan gyerekekkel találkozom, akik már azért is öngyivel fenyegetőznek, ha nem kapják meg a legújabb iphone-t meg nem adnak nekik minden hétvégén bulikára pénzt. De emellett undorító módon beszélnek a szüleikkel, mindent elvárnak de tenni meg nem tesznek semmit. Tehát nem mindig a szülő a hibás, sokszor az elkényeztetett hisztis gyerekek is. Persze nem mondom, biztosan van olyan szülő aki terrorizálja a gyerekét, de a mi környékünkön inkább a gyerekek zsarolják a szülőket.
2016. máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
Ott a link, az ellenpélda... hidd el, bőven vannak gyerekek, akiket terrorban tartanak.
2016. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
nem mondtam hogy nem hiszem,mert tudom hogy van olyan gyerek, akit tényleg vernek, megaláznak, csak azt, hogy a mostani tinik már azt is terrorként definiálják, ha 15-16 évesen nem bulizhatnak minden hétvégén meg nem alhatnak a pasijuknál/csajuknál meg tanulniuk kell.
2016. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
#47: Ebben teljesen igazad van.
2016. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Én is ugy látom itt gyk meg különösen hogy sok elkényeztetet fiatal van .akiknek állitolag nagyon rossz dolguk van .
2016. máj. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek és a hozzá hasonlóaknak ajánlom, hogy ezt olvassák el:

[link]

2016. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!