Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nem kepesek a szuleim...

Miert nem kepesek a szuleim par ora hosszara felretenni a sertettseget?

Figyelt kérdés
Mindket szulomet szeretem, mindkettejukkel joban vagyok, viszont elvaltak sajnos. Iden fogok ballagni, 14 eves vagyok. 3 szamomra fontos esemeny lesz a kozeljovoben: a ballagas, a nyelvvizsgaatadasom, a junior tornaszbajnoksag dontoje. Nekem ezek igenis nagyon fontosak, sok munkam van benne es nagyon fontos lenne, jol esne ha mindket szulom ott lenne, reszt venne rajtuk, fuggetlenul attol, hogy ok elvaltak. Apa belement, de anya kezdett ra a szokasosra: "nem akarom latni apadat stb. es hosszasan sorolta 10 evvel ez elotti serelmeit." Mar megy az egyezkedes. Mondtam, hogy ha ennyire nem kepesek, ne jojjon el egyikojuk se. Erre volt szajhuzogatas, de mondta, hogy nem foglalok helyet nekik, ha nem beszelik meg. A legkozelebbi a nyelvvizsga atadas. Mar tudom az eredmenyet, meglett a kivant szint, raadasul %-ban az egyik legjobb lett az egesz efolyamban. Soha nem eroltettem kozos programokat, se szulinap, se karacsony, semmi, de ez most igazan fontos mert mindkettejuket szeretem, es meg szeretnem osztani veluk az eredmenyemet, es ugy gondolom mindket szulomnek ott a helye. De olyanok mintha gyerekekhez beszelnek.
2016. ápr. 8. 13:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%

Igazad van, de ezen sajnos nem tudsz változtatni:(

Erőltetni nem lehet: ha el is jönne anyád, valószínűleg min. "pofákat vágna" rosszabb esetben jelentet rendezne, szóval csak tönkretenné a napodat.

A jelenlegi helyzetben apámat hívnám el, anyámnak meg megmondanám, ha hajlandó normálisan viselkedni, akkor szívesen látom, de ha csak a száját akarja húzni, akkor inkább ne jöjjön, nem fogok rá haragudni miatta, de ő se haragudjon, hogy ez esetben nem őt hívom.

(Amúgy részben átérzem a helyzeted, mert nekem is elváltak a szüleim, szerencsére bennük "volt annyi", hogy ilyen problémák ne legyenek. Nálunk még a közös családi ünnepek is megvannak:), ami tényleg "bónusz" ilyen helyzetben.)

2016. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 acelsziv ***** válasza:
76%
Teljesen igazad van és szégyen, hogy anyád gyerekesebben viselkedik, mint te. Mellesleg ő mit követett el apád ellen? Mert általában annak van vastagabb vaj a fején aki jobban fúj a másikra.
2016. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%

Apád rugalmasabb, ez jó, anyád meg önző, elnézést.

Vagy hívd meg csak apádat, vagy mindketten menjenek vagy egyikük sem, de valószínűleg én is ultimátumot adnék, hogy vagy lenyelik a békát a kedvemért, vagy egyiküket sem akarom látni. Én a gyerekem kedvéért félre tudnám tenni a problémákat, legfeljebb nem jópofiznék az apjával.


Egyébként majdnem hasonló kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2016. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
28%
Mi az a nyelvvizsgaátadás?? xD
2016. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem apukád menjen, hiszen ő nem problémázott azon, hogy anyukádat látni fogja. Ha anyukád nem akar jönni, az az ő döntése.


Van egy hasonló kérdés, ott az óvodai ballagáson megy a cirkusz (az anyuka írta a kérdést). Az egyik hozzászóló föltette a kérdést: "Ha esküvője lesz a gyereknek, arra is csak az egyik szülő fog elmenni?"

Ugye milyen igaza van?

2016. ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Kedves 4-ik. Benne van a neveben....
2016. ápr. 8. 14:48
 7/30 A kérdező kommentje:
Apa se kulonb. Tole is hallgatom sokszor h anya igy anya ugy, csak most apa volt hamarabb jofej. Ez valtakozik.
2016. ápr. 8. 14:51
 8/30 anonim ***** válasza:
79%
Igen de hogy néz ki? És miért családi esemény? Tényleg kíváncsi vagyok...
2016. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Tudod vannak iskolak ahol nyelvvizsgara keszitik a diakokat. En ilyenbe jarok. Ilyenkor egy unnepseg kereteben atnyujtjak a nyelvvizsga bizonyitvanyokat, beszedet mondanak a nyelvet tanito tanarok, van egy kis bufe stb. Azert van unnepseg mert a korunkhoz kepest egy nehez (nem rigoutcai), nagy eredmenyt ertunk el es az iskola szokasai miatt ez megerdemel egy osszejovetelt.
2016. ápr. 8. 15:06
 10/30 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk ez a nyelvvizsga átadás nekem is fura, mert azt postán szokták kiküldeni, szóval nincs körülötte semmi felhajtás. Bár én amúgy sem szeretem ezeket az ünnepélyes átadókat, attól függetlenül megértem, h mindkét szülődet szeretnéd látni ezeken, ha neked ez ilyen fontos. Szerintem is félre tehetnék már ezt a dolgot, főleg ha 10 éve volt a válás, vagy az összeveszés, gyerekesen viselkednek.
2016. ápr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!