Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit tud havonta félretenni...

Mennyit tud havonta félretenni a családod?

Figyelt kérdés
És vannak a családon belül pénz miatt viták?
2015. dec. 14. 13:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nálunk passz, mert engem hidegen hagy a szüleim gazdálkodási technikái, meg mi nálunk úgy van hogy mindenki fizeti a saját hóbortját a saját fizetéséből, aztán közösbe a számlákat, ennivalót, ruházkodást asszem...


én mint fiatal, tőlem nem várják el a rezsit mert ketten együtt nagyon jól keresnek, én így a fizum 95%-át félre rakom mert nem kell nekem semmi

2015. dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A szüleimét nem tudom, mi 150et tudtunk, amikor dolgoztam csak az én fizumból. Most nem dolgozom, a párom meg nem rak félre.
2015. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

nem látok bele apámék pénzügyeibe, de nem is érdekel...


én elég jól keresek, még szülővel élek, haza havi 20-at adok, ezt beszéltük meg, nincs is belőle vita...ezen felül néha bevásárolok, meg ugye magamnak megveszek ami kell, nem tőlük kérek...


én egyedül 100-170 körül tudok félrerakni...

nem közös a pénz, ez a saját pénzem és senki nem úgy kezeli, hogy a "család pénze"...


22F

2015. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi 40 ezret rakunk el egy hónapban a férjemmel, gyerek még nincs.

Sajnos sokat vásárolunk nagyon meg szórakozunk, de egyikőnk sem itthonülős típus, ha nem költenénk ennyit, szerintem kb 100 ezret is el tudnánk rakni minimum.

Nálunk nincs vita, a tágabb családban vannak akik között van öröklési vita.

2015. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%

hála az égnek nincsenek anyagi gondjaink, az egész család jól áll pénzügyileg.

nem szoktunk félre tenni, mert elmegy egész hónapban a pénz, viszont van olyan családtag akihez bármikor fordulhatunk ha nagyobb összegre lenne szükség.

így felesleges eszeveszett módon spórolni, inkább éljük az életünket és nem kell nélkülözni, és ezt nem nagyképűségből mondom, de fiatalon az ember élje ki magát, mi ennek a hívei vagyunk.

persze nem olyan nagy lábon, havi 400 ezer körül keresünk ketten párommal, így pont jól megvagyunk.

2 millió ft meg évek megtakarításnak a bankban le van kötve, ha esetleg valami extrém helyzet állna elő.

2015. dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 HUN_Sector ***** válasza:

Egyedülállóként kb 20-at tudtam minden hónapban félrerakni a lakáshitel törlesztése, a fundamenta megtakarítás és a számlák befizetése, autó fenntartása mellett.

Májusban lejár a fundamenta, kifizetem belőle a lakáshitelt, felszabadul 50000 ft. Plusz ugye mellé a 20, ami most megtakarítás. Ebből a 70000 szabad keretből 30000 megy nyugdíjtakarékosságira.

Közben a fizetésem nőni fog kb 15000-el, szóval a megtakarítás felső szintje 50-55000ft lesz.

(Párom most költözött hozzám, így a rezsibe ő is beszáll majd, így a fenti összeg még pozitív irányba változhat - és valószínűleg fog is)

2015. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Remelem nem a NAV embere vagy LOL
2015. dec. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7: felőlem lehet a NAV embere, én legálisan keresem a pénzem :) adózok is utána rendesen :D


22F

2015. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

150 ezer a fix, de ha a hónapot kicsit jobban megfogom, akkor akár többet is. Szerencsére jó a fizetésem. Megpróbálok minél többet lerakni, hogy minél kevesebb ideig legyek albérletbe és dobáljam kifelé a pénzt az ablakon, mikor azt már a saját házamra is költhetném.

Mivel egyedül élek jelenleg így nincsenek viták.

2015. dec. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egeszen tavalyig semennyit, identol kb 150-et (azelott ez az osszeg elment a tanittatasomra). Vitak nincsenek, nem is voltak.
2015. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!