Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális anyukámtól ez a...

Normális anyukámtól ez a kiakadás a párom felé 1,5 év együttjárás után?

Figyelt kérdés
A hétvégén volt a páromnak a születésnapja. Lassan 1,5 éve együtt vagyunk. Ha minden jól megy jövőhónapban költöznénk össze. A párom lakásába, de még egy kicsi felújításra szükség van. Mivel jelenleg nagy spórolásban vagyunk. Megkértem anyukámat, hogy segítsen nekem tortát sütni a páromnak, mert hétvégén mikor átjön hozzánk felszeretném köszönteni. Bele is ment, hogy segít mert kedveli a páromat. Elmentünk vásárolni, mindent meg is vettem. Szombat reggel el is kezdtük a tortasütést. Minden rendben ment. Meg is csináltuk. Ebédre jött a párom, nagyon jó hangulatban telt az idő, mikor kimentem a tortáért, rá tettem a gyertyát, és bevittem az étkezőbe hogy oda adom a páromnak. Át is adtam a páromnak, amikor anyukám oda szólt, hogy miért öregítem ezt a fiút a 29-es születésnapi gyertyákkal. Én meg csak néztem, hogy most mi van… Hát ha 29 éves akkor csak nem rakok rá 10-es gyertyát. Mondtam is anyának. hát ha 29 éves akkor a 29-es gyertyát kell rátenni. Anya elkezdett veszekedni velem, hogy én nem tudom a párom életkorát mert hogy most 25 éves. Végül már a párom is mondta, hogy nem 25 éves hanem 29.. de ez nem is számít. Anya elkezdett kiabál a párommal, hogy mi az hogy nem számít. Hogy egy 29 éves férfi mit akar tőlem. (Én 22éves leszek jövőhónapban) . Azt is mondta, hogy ha hamarabb tudta volna hogy ilyen „idős” akkor nem engedte volna ezt az egész kapcsolatot. Annyira veszekedett velünk, hogy végül a párom ott hagyott mindent és haza ment. Velem még tovább veszekedett, hogy azonnal meg kell szakítanom a kapcsolatot vele, illetve nem engedi, hogy hozzá költözzek. Mondtam, hogy erről szó sem lehet mert szeretjük egymást, illetve az a 8 év korkülönbség nem is sok. Azt is mondta, ha tényleg oda költözöm, akkor nem támogat anyagilag a tanulmányaimban. Nagyon kiakadtam, végül átmentem a páromhoz, szombat óta nem is voltam otthon. Nem értem, hogy 1,5 évig megfelelt neki a párom, rengeteg közös programunk volt együtt, kedvelte a páromat. Örült, hogy végre találtam valakit akivel boldog lehetek most pedig ellenzi ezt az egészet.
2016. márc. 7. 19:37
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nem ismerem apukámat így vele nem tudok beszélni. Fogalmam sincs, hogy honnan szedte, hogy 25 éves. Pedig mikor elsőnek hazavittem, akkor anya nagyon ki faggatta. És tisztán emlékszem, hogy azt is megkérdezte, hogy mikor született. A párom napra pontosan megmondta neki. És onnan jöttek a további kérdések, hogy akkor te már nem tanulsz akkor mit dolgozol, hol dolgozol stb. Tehát tisztában volt a korával.
2016. márc. 7. 20:02
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az összeköltözès a baja, rájött, hogy "elveszít".

De próbálj vele beszélni, vedd rá, mondja meg mi az igazi baja...

2016. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
18%
Amíg te kimentél a tortáért a párod mondott valamit amit nem kellett volna! A kor-kérdés csak ürügy volt!Nyilván tudta hány éves,én is csináltam már tortát és közben szóba került többször is a gyertyák száma! Hogy fér el,van-e annyi stb.A korát is értelemszerűen már régóta tudta! A másik ami a rosszabb megoldás,hogy anyukádnak van vagy kezdődik egy olyan betegsége ami bizony ilyen tünetekkel is járhat!
2016. márc. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
60%

Az eddigieken tul annyit tudok hozzaszolni, h erdemes lenne megkerdezni töle, miböl gondolta, h 25 eves, es valoban ez volt-e a veszekedesenek igazi oka?


Együtt jartok masfel eve, es a veled lako anyad nem tudja, hany eves a pasid... csak ez is furcsa, de plane, ha neki +/- 4 ev ennyit szamit...

Együtt vasaroltatok be (a gyertyat is??), sütes közben sem beszeltetek volna arrol, hany eves a ficko, meg egyaltalan, a költözes kapcsan, mert azert nem mindenkivel köti össze az ember az eletet, ez mar egy "komolyabb" dolog ("jol meggondoltad-e edes lanyom, korban, jellemben, mindenben összepasszoltok-e...stb).


Vagy eddig nem szamitott annyira, pontosan hany eves, majd "kinövöd öt is", igy annyira oda se figyelt ra? De a költözesi terv es az együtt sütes miatt akkor is furcsa, h ez a nap fenypontjan derül ki neki... Mindenhogy csak anyukadtol tudod meg!

2016. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%
Bolond ez a nő.
2016. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, egyébként szerintem ne foglalkozz túl sokat a dologgal, anyukád majd kihisztizi magát, aztán lenyugszik... az elköltözésed ellen úgyse tud mit tenni, lesz még néhány "nagyrohama" - szép is ám az érzelmi zsarolás, trallala - aztán szépen bele fog nyugodni a megváltoztathatatlan ténybe, miszerint felnőtt a lánya.
2016. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
71%

Anyád viselkedése teljességgel abnormális.

8 év viszont sok,de erre majd később fogsz rájönni, 30 körül ha már gyerekeitek lesznek. Ezt nem rosszindulatból írom, az esetek 95%-ában így van. Amíg fiatal vagy, csak a randizás van műsoron, addig persze, mindegy a 8 év. Amikor komolyabbra fordul a kapcsolat, nem lesz mindegy.

2016. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
58%

Bocsi kérdező, de visítva röhögtem a történeteden. :D

A férjem 29, én 22 voltam, amikor összejöttünk. Ennek lassan 14 éve.

Anyukádnak nem tudom, mi a baja, de a korkülönbséggel semmi baj nincsen, nyugi.

2016. márc. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
60%

A korkülönbseg, h sok-e vagy nem, sztem ITT nem eldönthetö. ;)

Nagyszüleim, nagynenemeknel is 8 ev, nekem köztük nem is tünt fel. Es nekem is volt egy 8 evvel idösebb baratom 24 evesen, es bar a ferjemmel csak 1 ev a korkülönbseg, sztem a 8 ev különbsegessel is nagyon jol összepasszolnank most is (en 40 felett, ö 50-hez közelebb).

Sztem itt az is lehet a kerdes, h az anya szerint a lanya meg nem tart esetleg ott... Nem minden 22 eves ugyanugy erett lekileg egy kapcsolatra, nem mindenki anynira felnött es felelössegteljes.

De irtam, a Kerdezönek kellene megtudakolni az anyjatol, h eddig miert nem tudta a 8 evet es az pontosan miert zavarja - ez az egyetlen ut, hogy valaszt kapj a kerdesedre, Kerdezö! (ne csak ötleteket)


14.

2016. márc. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Beszéltem a nővéremmel is, Ő is otthon volt amikor először vittem haza a páromat. Azt mondta, hogy ő is tisztán emlékszik, hogy anya megkérdezte, hogy mikor született. A párom pedig válaszolt is neki. A nővérem is onnan tudja, hogy mikor van a születésnapja. Az mondta a nővérem, hogy beszélni fog anyával, hogy mi ez az egész, mert nem érti, hogy miért akadt ki anya ennyire. Persze a napokban én is haza fogok menni és beszélni fogok vele.
2016. márc. 8. 09:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!