Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti ebben a helyzetben...

Szülők! Ti ebben a helyzetben kinek adnátok igazat?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: van egy családi autónk. Pár éve, mikor vettük, a külföldön élő nővérem besegített pénzzel, hogy meg tudjuk venni. Ebből eddig nem is volt gond, mikor éppen hazajött, akkor ő is használta, egyébként pedig nálunk van a kocsi (én még a szüleinkkel élek). Pár hete viszont megy itthon a cirkusz, mert a nővérem kitalálta, hogy neki sürgősen kell a kocsi, elviszi ki magával Németországba. Hogy mennyi időre azt ő sem tudja még. Az indok, hogy költözéshez kell, albérletet vált. De ez hülyeség, hiszen egy kicsi autóról van szó, amibe alig fér pár cucc, plusz az, hogy ő hazajön, elviszi, visszahozza, visszamegy jóval többe kerül mintha ott kinn megbízna egy költöztető céget egy napra. Szóval kamuzik, valószínűleg csak vezetgetni akar, meg a haverjait fuvarozgatni. Nekem viszont ez azért probléma, mert végre találtam magamnak munkát, kedden kezdhetnék is. Viszont a melóhelyem a 20 km-re lévő városban lenne, és a rossz tömegközlekedés + a változó munkabeosztás miatt csak kocsival tudnék dolgozni járni. Próbáltam erről beszélni a nővéremmel, aki azt mondta, őt ez nem érdekli, a fele autó az övé, eddig mi használtuk, most neki "kell", elviszi és kész, különben is örüljünk hogy anno kisegített, különben nem lenne autónk egyáltalán. Ha nem tudok dolgozni járni, az az én bajom, akkor maradjak otthon, szó szerint ezt mondta. Sajnos anyuék is mellé álltak, azt mondták neki, hogy persze, vigye csak el, nyugodtan semmi baj....pedig eddig meg folyamatosan azért piszkáltak, hogy nem találok melót, most meg végre lenne, és a nővérem meg keresztbe tesz.... De hát ők neki adnak igazat, azt mondják tesómnak is ugyanolyan joga van a kocsihoz mint nekem... Csak éppen az nem érdekli őket, hogy emiatt elbukok egy jó állást. Aztán meg majd megint menni fog a b*szogatás, hogy miért nem dolgozok...pedig olyan jó lenne már pénzt keresni, és elköltözni innen a francba....


Szülők, ti melyik gyereketek mellé állnátok ilyen helyzetben??

Illetve ki mit tenne az én helyemben??

Nagyon el vagyok keseredve, utálok itthon lenni, mióta ez a balhé megy :(



2016. febr. 23. 16:52
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos itt a nővéred áll nyerésre. Ő fizette a felét az autónak. Lehet hogy csak furikázni szeretne vele, nem költözni, de joga van hozzá hogy van egy fél kocsija és ne buszozgatnia kelljen. Ha a szüleid is mellé állnak akkor ők is ezt látják igazságosnak. Te alakítsd az életed úgy ahogy neked jó! Lehet hogy ha vesztek egy robogót neked, meg tudod oldani a bejárást könnyen. De egy buszbérlet is megoldás. A nővéred autójára nem érdemes alapozni.
2016. febr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
100%

46

hidd el hogy még pénzért sem járnék senkiért este 10 re két héten át. Nagyon nagyon közeli családtagért vállalnék ekkora áldozatot. Másnap munka és én álljak készenlétben? A másik ahhoz egy idegen kevés hogy megbízzak benne hogy mindennap pontosan ott van értem és nem hagy ott. Úgy hogy hülyeség amit írsz.

2016. febr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
100%

49

nem mÁSOKTÓL hanem a saját családjától az anyjától várta a segítséget ember. Engem a szüleim elindítottak az életben , mindenben támogattak, nem hátráltattak, nem lenéztek. Milyen anya az olyan aki különbséget tesz? Milyen anya az olyan aki nem segíti az éppen indulni készülő lányát? Hát egy az hogy az én szüleim nem is kértek volna pénzt a tesómtól. Mert nálunk ők adnak és nem a gyerek. A másik hogy az anyám kérte volna a másik gyerekét hogy segítse a tesóját és ne hátráltassa. Én vagyok a fiatalabb de rengeteget segítettem és kiálltam a 10 évvel idősebb bátyámért, nem ellehetetlenítettem a helyzetét hanem én ajánlottam be a munkahelyre, lobbiztam a főnökömnél vegye fel, kezesnek mentem hogy háza legyen, kifizettem az előző hitelét hogy ne kerüljön bárlistára. (amit részletekben visszaadott) Na gyerekek itt kezdődik a testvér és a család.Kérdező a te "családod" egy rakás sz.ar nem család. Ezek nem szülők , nem anya az ilyen csak egy valami aki megszült.Jól tetted hogy elmentél Pécsen biztos találsz majd munkát. Érdekes hogy egy barátnő többet tesz érted. Sok szerencsét kívánok neked, és mikor a "családnak" hívott valami megkeres pár év múlva hogy segíts remélem akkor csukod rájuk az ajtót.

2016. febr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!