Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti ebben a helyzetben...

Szülők! Ti ebben a helyzetben kinek adnátok igazat?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: van egy családi autónk. Pár éve, mikor vettük, a külföldön élő nővérem besegített pénzzel, hogy meg tudjuk venni. Ebből eddig nem is volt gond, mikor éppen hazajött, akkor ő is használta, egyébként pedig nálunk van a kocsi (én még a szüleinkkel élek). Pár hete viszont megy itthon a cirkusz, mert a nővérem kitalálta, hogy neki sürgősen kell a kocsi, elviszi ki magával Németországba. Hogy mennyi időre azt ő sem tudja még. Az indok, hogy költözéshez kell, albérletet vált. De ez hülyeség, hiszen egy kicsi autóról van szó, amibe alig fér pár cucc, plusz az, hogy ő hazajön, elviszi, visszahozza, visszamegy jóval többe kerül mintha ott kinn megbízna egy költöztető céget egy napra. Szóval kamuzik, valószínűleg csak vezetgetni akar, meg a haverjait fuvarozgatni. Nekem viszont ez azért probléma, mert végre találtam magamnak munkát, kedden kezdhetnék is. Viszont a melóhelyem a 20 km-re lévő városban lenne, és a rossz tömegközlekedés + a változó munkabeosztás miatt csak kocsival tudnék dolgozni járni. Próbáltam erről beszélni a nővéremmel, aki azt mondta, őt ez nem érdekli, a fele autó az övé, eddig mi használtuk, most neki "kell", elviszi és kész, különben is örüljünk hogy anno kisegített, különben nem lenne autónk egyáltalán. Ha nem tudok dolgozni járni, az az én bajom, akkor maradjak otthon, szó szerint ezt mondta. Sajnos anyuék is mellé álltak, azt mondták neki, hogy persze, vigye csak el, nyugodtan semmi baj....pedig eddig meg folyamatosan azért piszkáltak, hogy nem találok melót, most meg végre lenne, és a nővérem meg keresztbe tesz.... De hát ők neki adnak igazat, azt mondják tesómnak is ugyanolyan joga van a kocsihoz mint nekem... Csak éppen az nem érdekli őket, hogy emiatt elbukok egy jó állást. Aztán meg majd megint menni fog a b*szogatás, hogy miért nem dolgozok...pedig olyan jó lenne már pénzt keresni, és elköltözni innen a francba....


Szülők, ti melyik gyereketek mellé állnátok ilyen helyzetben??

Illetve ki mit tenne az én helyemben??

Nagyon el vagyok keseredve, utálok itthon lenni, mióta ez a balhé megy :(



2016. febr. 23. 16:52
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

Nővérem egy bankban dolgozik, ügyintéző ha jol tudom. Elég jol keres pont ezért írtam én is, ha tényleg annyira kene autó neki, simán vehetne egy sajátot, és nem lenne rászorulva az ittenire.


Kedves Utolsó köszönöm a biztató szavakat :) ahányszor belém rúgtak mostanában, igazán jol esik, hogy végre valaki jókat is szól hozzam :)

2016. febr. 23. 23:20
 32/53 anonim ***** válasza:
95%

Lehet,hogy jogilag megteheti,de emberileg egy nulla a nővéred.Már bocsánat, de a szüleid is....

Nálunk is hasonló volt a felállás ahogy tudtam leléptem otthonról.De amikor a tesóm az anyámat hagyta szarba akkor nekem jött panaszkodni.

2016. febr. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
44%

"simán vehetne egy sajátot"


már van neki egy saját!!!! ezt kéne elfogadni!

dolgozz, és vegyél TE egy sajátot!

én azt írtam, hogy 3-4 hónap alatt összejön egy autó, de igaza van annak, aki azt írta, hogy már az első fizetésből is tudsz venni egy olyat, ami pár hónapig elmegy még.

2016. febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
88%

Jogilag a szüleidnek van igaza: ha ők odaadják az autót, akkor te semmit sem tehetsz.

Emberileg persze szemétség, hogy a te problémádra a vállukat vonogatják, míg nővéred réges rég vehetett volna ott kint saját autót magának.


Viszont az erkölcsi igazságoddal nem tudsz munkába járni!


Megnéztem a menetrendet. Tényleg rendkívül rossz, de nem reménytelen. Komló-Kárász között normális a buszközlekedés. Az a kérdés, ott tudsz-e hagyni Kárászon valahol BIZTONSÁGOS HELYEN (!!!) biciklit. Ha igen, akkor késő este a 23.00-kor induló busszal haza tudsz menni a délutános műszakból és Kárászról hazabiciklizel. Ha nem, akkor egy óra gyaloglás, és fél egyre érsz haza. Nem kényelmes, de nem lehetetlen így élni.

Pár hét alatt pedig kiderül, munkahelyeden tudsz-e valakivel autóba társulni, vagy pár hónap alatt egy robogóra (=segédmotoros kerékpárra) összespórolod a pénzt. Télen persze nem kellemes robogózni, de hát ez van. Lehet, hogy őszre találnál Komlón olcsó albérletet is.


Az mindenképp túlzás, hogy emiatt elbukod az állást. Szívás lesz munkába járni, de átmenetileg próbáld kibírni. Később is lesznek megpróbáltatások az életben, ha mindig csak a kényelmes megoldást keresed, semmire se jutsz.


Lehet, hogy bejön, amit valaki írt, hogy 6 hónap után kint regisztrálni kéne az autót, és őszre a nővéred hazahozza.

2016. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
53%

"valószínűleg csak vezetgetni akar, meg a haverjait fuvarozgatni."


És? Félig az ő autója, félig a szüleidé. Ha kifizette a felét, had használja már, ha kell neki.


" azt mondják tesómnak is ugyanolyan joga van a kocsihoz mint nekem"

Ez nem igaz, mert neked semmilyen sincs.

2016. febr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
51%
Ha a biciklit nem tudod hol hagyni a buszra felszállásnál, akkor használj rollert, görkorit vagy gördeszkát, ezekkel is nagyon gyorsan lehet menni és magaddal tudod vinni a munkahelyre.
2016. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 kovpet ***** válasza:
72%

Nem tudom, hogy miért pontoztátok le a segédmotoros válaszom. Ha autóra nincs pénz, akkor egy olcsó 50-es robogó jó alternatíva lenne.


#29 által linkelt kocsi szuper meg minden, de szállítás költsége, a regadó, a vizsga meg a forgalomba helyezés költségei után már nem érné meg. Annyiért már itthon is lehet kapni.

2016. febr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is sokkal jobb egy robogó, mint egy autó, én sem értem miért pontoztak le, kovpet. Sokkal kisebb az üzemanyagköltség, alacsonyabb a fenntartási költsége.

Nem értek egyet azzal, hogy pár havi fizetésből vegyen valaki munkába járásra egy bontószökevényt. Aki munkába jár vele, annak üzembiztos autó kell! Pár százezer forintért vett autó nagy zsákbamacska!

2016. febr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
32%

Nekünk nem volt zsákbamacska. Azért ez nem minden autóra igaz, ne kellene általánosítani.

260 ezerért vettünk egy 17 éves autót, már egy éve nálunk van, csak kisebb javításokra volt szükség, még 2-3 évig nem is akarunk másikat venni.

Ha legalább 100 ezret fog keresni, 3 hónap után vehet egy ilyet. Nem nevezném ezt bontószökevénynek, vagy minek írtad, mert ennél sokkal-sokkal régebbi autók is közlekednek és megbízhatóak. Csak vigyázni kell rájuk. Megvenni sem az elsőt kell, hanem ha kell, sokat meg kell nézni, és igenis lehet találni jó állapotút is ennyiért.

Tény, hogy a robogó olcsóbb, de nem hiszem el, hogy egy 18+ éves fiatalnak ez magától nem jut eszébe.

Persze aki így el van kényeztetve, annak semmi se jó.


És hagyjuk már ezt a morális dumát, hogy a nővére mekkora szemét. Nem az. Nem voltak jó testvérek, és itt több százezerről van szó. Akik most itt ennyire szent életűnek mutatkoznak, mikor dobnak oda egy rokonnak ennyi pénzt, akivel nem jó a viszonyuk? Leginkább SOHA.

Azért a pénzért a nővér megdolgozott, és nem azért van kint, távol a hazájától és a családjától, hogy másnak biztosítson autót a s*gge alá.

Más is nyugodtan dolgozhat és vehet magának saját autót a SAJÁT keresetéből, ne várja már el, hogy az idősebb testvér biztosítsa a rávalót!

Sokkal rosszabb körülmények között is eljárnak emberek dolgozni, mert AKARNAK dolgozni. Azt meg tudjuk, hogy nem akarásnak nyögés a vége. Ez tipikusan egy ilyen nyögés. Semmi se jó.

Mindenki adjon meg nekem mindent, igaz én még semmit nem tettem le az asztalra, de nem baj, azért van az egész családom, hogy engem kiszolgáljanak.

Ez az egész egy elkényelmesedett, elkényeztetett fiatal picsogása, akinek sosem kellett megdolgoznia, megküzdenie semmiért, és most rosszul esik neki, hogy a felnőttek világában ez így működik.

2016. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
97%

A nővér csak másodsorban szemét. Akik elsősorban szemetek a kérdezővel, azok a szülei, pontosabban az apja.

Az apja külföldre jár, gondolom nálunk gazdagabb országba és jobb fizetésért. Amikor a nővére el akarta vinni az autót, akkor közölnie kellett volna, hogy ez így nem kóser! Először is, mert egy ilyen rossz tömegközlekedésű faluban kell lennie otthon autónak, másrészt, mert a kisebbik gyerekének is szüksége van rá. Ellenben ki kellett volna fizetnie a nagyobbik lányát az autóból! Sőt, normális esetben még korábban, részletekben kellett volna törlesztenie, hogy ilyen szituáció elő se adódhasson. Mert az meg a nagyobbik lányával szemben volt inkorrektség, hogy fél autó árát elfogadta tőle, holott ő (a nagyobbik lány) alig használta. Ezt a helyzetet mihamarabb rendeznie kellett volna az apának, és gondolom a külföldi munkából futotta volna a törlesztésre.


A nővér annyiból szemét, hogy költözésével indokolja a kocsi elvitelét, ami nyilvánvaló hazugság, erre a kérdező is rámutatott. A korrekt szöveg a részéről úgy hangzott volna, hogy neki ott kint szintén jó lenne egy autó (indokot nem kell mondani, de ha mond, legalább ne hazugság legyen), és kéri, hogy a szülei fizessék vissza neki a fél autó árát, mert ebből (+kipótolva a saját pénzével) venne magának egy MÁSIK (!!!) autót.


Nekem az a legszomorúbb ebben a helyzetben (és szerintem a kérdezőnek is az esik igazán rosszul), hogy a nővér és a szülők hozzáállása olyan, mintha a család szimpla gazdasági közösség lenne, teljesen szeretet nélkül.

Nővér hozzáállása: "Próbáltam erről beszélni a nővéremmel, aki azt mondta, őt ez nem érdekli ... Ha nem tudok dolgozni járni, az az én bajom, akkor maradjak otthon, szó szerint ezt mondta."

Szülők hozzáállása: "lesz*rják nagy ívben, hogy hogyan járjak be. akárhányszor mondom, csak a vállukat vonogatják "és akkor most mit csináljak?" kijelentéssel megspékelve."


Hát az én bátyám és az én szüleim SOHA nem viselkedtek volna így velem! Próbáltuk volna közösen megtalálni azt a megoldást, amit egyikünk sem érezne vele való kitolásnak. Egyszerűen egymás iránti szeretetből.

2016. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!