Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti ebben a helyzetben...

Szülők! Ti ebben a helyzetben kinek adnátok igazat?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: van egy családi autónk. Pár éve, mikor vettük, a külföldön élő nővérem besegített pénzzel, hogy meg tudjuk venni. Ebből eddig nem is volt gond, mikor éppen hazajött, akkor ő is használta, egyébként pedig nálunk van a kocsi (én még a szüleinkkel élek). Pár hete viszont megy itthon a cirkusz, mert a nővérem kitalálta, hogy neki sürgősen kell a kocsi, elviszi ki magával Németországba. Hogy mennyi időre azt ő sem tudja még. Az indok, hogy költözéshez kell, albérletet vált. De ez hülyeség, hiszen egy kicsi autóról van szó, amibe alig fér pár cucc, plusz az, hogy ő hazajön, elviszi, visszahozza, visszamegy jóval többe kerül mintha ott kinn megbízna egy költöztető céget egy napra. Szóval kamuzik, valószínűleg csak vezetgetni akar, meg a haverjait fuvarozgatni. Nekem viszont ez azért probléma, mert végre találtam magamnak munkát, kedden kezdhetnék is. Viszont a melóhelyem a 20 km-re lévő városban lenne, és a rossz tömegközlekedés + a változó munkabeosztás miatt csak kocsival tudnék dolgozni járni. Próbáltam erről beszélni a nővéremmel, aki azt mondta, őt ez nem érdekli, a fele autó az övé, eddig mi használtuk, most neki "kell", elviszi és kész, különben is örüljünk hogy anno kisegített, különben nem lenne autónk egyáltalán. Ha nem tudok dolgozni járni, az az én bajom, akkor maradjak otthon, szó szerint ezt mondta. Sajnos anyuék is mellé álltak, azt mondták neki, hogy persze, vigye csak el, nyugodtan semmi baj....pedig eddig meg folyamatosan azért piszkáltak, hogy nem találok melót, most meg végre lenne, és a nővérem meg keresztbe tesz.... De hát ők neki adnak igazat, azt mondják tesómnak is ugyanolyan joga van a kocsihoz mint nekem... Csak éppen az nem érdekli őket, hogy emiatt elbukok egy jó állást. Aztán meg majd megint menni fog a b*szogatás, hogy miért nem dolgozok...pedig olyan jó lenne már pénzt keresni, és elköltözni innen a francba....


Szülők, ti melyik gyereketek mellé állnátok ilyen helyzetben??

Illetve ki mit tenne az én helyemben??

Nagyon el vagyok keseredve, utálok itthon lenni, mióta ez a balhé megy :(



2016. febr. 23. 16:52
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
69%

Az írásod első mondata:

"A helyzet a következő: van egy családi autónk."


Egész egyszerűen ezt át kell fogalmazni, mert nem egyezik a valósággal. A valóság:

"Fateromnak és nővéremnek van egy közös autója"


Te miért érzed úgy, hogy ez az autó a te tulajdonod is?

2016. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
85%
Ha annyira kell az autó, 100 ezer alatt is lehet kapni használtan olyat, ami gurul. Ha nem is még tíz évig, de addig, amíg összehozod az árát egy jobbnak, kibírja.
2016. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

Kinek mi a jo munkahely. Nekem ez lesz az első, tudom h nem a legjobb de nem válogatók egyenlőre, örülök hogy egyáltalán ez is van.


Leírom, nem titok: Szalatnak nevű faluban lakom, a munkahelyem pedig Komló városban lenne. Rá lehet keresni a menetrendre, aki nem hiszi el, hogy nem lehet busszal bejárni.

2016. febr. 23. 19:02
 24/53 anonim ***** válasza:
68%

Nos, az autó a szüleid nevén van. A nővéred besegített a megvételbe. Egyedül neked nincs semmi közöd az autóhoz.

Nem, nem családi autó. A szüleid autója.


Ugyan, ugyan, más is tud tömegközlekedni. Kicsit kényelmetlenebb talán, de megoldható.

2016. febr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztos a meló, akkor felajanlanám, hogy havonta törlesztem mostantól azt az ősszeget, amivel a nővéred besegített a kocsiba. Ha kitolásból nem fogadja el, akkor próbáld meg presszionálni a szüleidet, ezek mellett a fsltételek mellett vegyék fel a kesztyűt és a te pártodat fogják.
2016. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
76%

Mennyivel szállt be a nővéred?

Egyébként neki van igaza, de sajnos ezt ki is használja, és szemét módon keresztbe tesz neked.

Telekocsit ismered? Hátha társulhatnál...

Vagy a faluban nincs senki, aki fuvarozna egy ideig? Megegyeznétek egy összegben, és az első fizuból fizetnél. Még ha nagy része el is megy, gondolj arra, hátha megismerkedsz valakivel, akivel társulhatnál, akár bejárásban, akár albiban.

Útiköltséget térítenek?

Szüleid hogyan járnak dolgozni?


Hidd el, minden kezdet nehéz, de egy a lényeg: foggal körömmel ragaszkodj a munkához, majd alakulni fog.

Mert sajnos azt kell mondjam, csak magadra számíthatsz :( a szüleid szarnak a fejedre, a nővéred pedig keresztbe tesz.

2016. febr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:

Az autó felét fizette a tesom. A szüleim könnyen vannak, apu külföldre jár hetelni, őt hozzák - viszik kisbusszal, anyu pedig a helyi kisboltban eladó. Őket maximum annyiban fogja zavarni a kocsi hiánya, hogy nehezebb lesz nekik elintézni a nagybevásárlást.


Sajnos én is egyre jobban kezdek rájönni h csak magamra számíthatok. Van meg 1 hetem ki kell találnom valamit.

2016. febr. 23. 20:33
 28/53 anonim ***** válasza:
56%

Már 500 euroét van Németországban Opel Corsa.

2000 eurért egész jó autót lehet kapni. Egy 13 éves autó ott egy havi fizetése. Nővérke mit dolgozik ott ha szabad tudni?

2016. febr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
68%

Szólj neki hogy hazafele hozzon neked egy ilyet ez elvisz 20km-re [link]

megkapja a "családi autót" szüleidnek ezt meg visszatörleszted a fizetésedből

2016. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
56%

Akkor az autó tulajdonjoga fontosabb sok hozzászóló szerint, mint az, hogy a család minden tagjának legyen munkája.


A nővérnek nem kell az autó, de mivel az övé, hadd vigye. A kérdező meg nyúvadjon meg, mert munka nélkül nem teremtett még elő egy autót.


Én ezzel nem értek egyet... Esélyed csak akkor van, ha azt valaki megadja...


Kérdező, valahogy most már csak azért is oldd meg a dolgot!

2016. febr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!