Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti ebben a helyzetben...

Szülők! Ti ebben a helyzetben kinek adnátok igazat?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: van egy családi autónk. Pár éve, mikor vettük, a külföldön élő nővérem besegített pénzzel, hogy meg tudjuk venni. Ebből eddig nem is volt gond, mikor éppen hazajött, akkor ő is használta, egyébként pedig nálunk van a kocsi (én még a szüleinkkel élek). Pár hete viszont megy itthon a cirkusz, mert a nővérem kitalálta, hogy neki sürgősen kell a kocsi, elviszi ki magával Németországba. Hogy mennyi időre azt ő sem tudja még. Az indok, hogy költözéshez kell, albérletet vált. De ez hülyeség, hiszen egy kicsi autóról van szó, amibe alig fér pár cucc, plusz az, hogy ő hazajön, elviszi, visszahozza, visszamegy jóval többe kerül mintha ott kinn megbízna egy költöztető céget egy napra. Szóval kamuzik, valószínűleg csak vezetgetni akar, meg a haverjait fuvarozgatni. Nekem viszont ez azért probléma, mert végre találtam magamnak munkát, kedden kezdhetnék is. Viszont a melóhelyem a 20 km-re lévő városban lenne, és a rossz tömegközlekedés + a változó munkabeosztás miatt csak kocsival tudnék dolgozni járni. Próbáltam erről beszélni a nővéremmel, aki azt mondta, őt ez nem érdekli, a fele autó az övé, eddig mi használtuk, most neki "kell", elviszi és kész, különben is örüljünk hogy anno kisegített, különben nem lenne autónk egyáltalán. Ha nem tudok dolgozni járni, az az én bajom, akkor maradjak otthon, szó szerint ezt mondta. Sajnos anyuék is mellé álltak, azt mondták neki, hogy persze, vigye csak el, nyugodtan semmi baj....pedig eddig meg folyamatosan azért piszkáltak, hogy nem találok melót, most meg végre lenne, és a nővérem meg keresztbe tesz.... De hát ők neki adnak igazat, azt mondják tesómnak is ugyanolyan joga van a kocsihoz mint nekem... Csak éppen az nem érdekli őket, hogy emiatt elbukok egy jó állást. Aztán meg majd megint menni fog a b*szogatás, hogy miért nem dolgozok...pedig olyan jó lenne már pénzt keresni, és elköltözni innen a francba....


Szülők, ti melyik gyereketek mellé állnátok ilyen helyzetben??

Illetve ki mit tenne az én helyemben??

Nagyon el vagyok keseredve, utálok itthon lenni, mióta ez a balhé megy :(



2016. febr. 23. 16:52
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
74%

20 km az nem olyan nagy távolság, nem hiszem el, hogy sehogy sem tudnád megoldani a tömegközlekedést. Elhiszem, hogy kocsival kényelmesebb lenne, de azért ha tényleg olyan jó az az állás, én biztos megoldanám...és meg is oldottam, 5 évig vonatoztam napi 1 órát oda, és 1 órát vissza, plusz a munkahely-állomás és állomás-otthon távolságok...sok időm ráment, de ezt tudtam tenni abban a helyzetben.


Elgondolkozhatsz a költözésen is..


Egyébként nem jófej dolog ez a nővéredtől, főleg, hogy csak a felét fizette az autónak, de ha a szüleid is mellé állnak, akkor semmit nem tudsz tenni. Ne azon keseregj, hogy milyen csapás ért, hanem azon gondolkozz, hogyan tudnád megoldani!

2016. febr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
48%
Közös lónak túros a háta... az lenne a legjobb, ha ki tudnátok fizetni a nővéredet, mármint odaadni neki azt a pénzt, amit belefeccölt a kocsiba. Gondolom Te egy fillért sem adtál bele (hiszen írtad, hogy még nem volt munkahelyed), szóval sajna azt kell mondjam, hogy semmi közöd ahhoz az autóhoz. Egyébként - bocsáss meg, de - 20 km az vicc, nagyobbat köpök, ha érted... nem tudsz busszal menni, vagy esetleg bringával?
2016. febr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
49%
Én is inkább a megoldást keresném. Nem azt, kinek van igaza. Mert már utána vagy a dolgoknak, szüleid mellé álltak, tehát nem tudsz mit tenni.
2016. febr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
67%
Ha olyan jo az az allas, nem vehetnel ki egy alberletet 20 km vel arrebb, es laknal ott ahol az allas van? Nincs meg valaki a kornyezetedben aki minden nap oda jar dolgozni es beszalhatnal az uzemanyagba a kozos utazasert? Ha nehezebb is nem oldhato meg egy darabig tomegkozlekedessel? Itt a tavasz , nem tudnal venni egy olcso robogot, esetleg ebben nem tudna segiteni a novered es a szuleid? Mindenre van megoldas, ugy hogy mindenkinek jo legyen.Ne a szuleid hozzaallasan gondolkozz es kerd a velemenyunket a szuleidrol, hanem keresd a megoldast.
2016. febr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
Egy kis faluban lakom, napi néhány busz megy csak....pláne este necces, délutános műszaknak 10-kor van vége, nekem az utolsó buszom pedig elmegy fél 10-kor...azért mégsem aludhatok benn a cégnél. Nem az Alföldön élek, itt nincsenek bicikliutak, pár km után az út egy főúthoz csatlakozik, az vezet a városba, amire ugye rá sem szabad menni biciklivel/robogóval stb. Nem mondanám hogy maga az állás annyira jó lenne, csak hát első munkahelyem + a környéken nem is igazán van lehetőség, örülök, hogy ide is sikerült egyáltalán bejutnom. Munkatársakat még nem ismerem, így nem tudom, ki az aki esetleg errefelé lakik.
2016. febr. 23. 17:19
 6/53 anonim ***** válasza:
58%

No, kíváncsi lennék, melyik településen laksz, és hol van az a jó állás?


Amúgy szerintem a nővérednek van igaza. Eddig te autóztál, most ő fog. Én jártam 20 km-re lévő városba busszal dolgozni huszonéves koromban, nem haltam bele. Persze láttam már olyan huszonévest, aki nem volt hajlandó BVK-ra szállni, inkább otthon kushadt, ha elromlott a kocsija.

2016. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Egyébként persze, jó lenne az albérlet, szívesen el is költöznék, csak hát amíg nincs munka, addig pénz sincs elköltözni....a szüleim most megmutatták, hogy nem számíthatok rájuk sem. Bezzeg mikor nővérem kiköltözött Németbe, még kölcsönt is felvettek neki, hogy el tudjon indulni. Na mindegy, ez már más téma.
2016. febr. 23. 17:22
 8/53 anonim ***** válasza:
73%
A nővérednek az a terve,hogy mivel az ő pénze benne van az autoba igy csak ő akarja használni örökre. ő magának akarja kocsit,és ak ocsi az övé alapon. Se te se szüleid ne adjátok oda neki.beszéljetek meg,egyezzezétek meg az indokokat,járjatok utána mindennek 21/F
2016. febr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
90%

Én azt gondolom, hogy amellett, hogy talán, mondom talán igaza van a nővérednek - mert a részleteket csak ti ismeritek, hogy a szüleid mekkora összeggel támogatták a kivándorlását, és mekkorával ő az autót - de lehetséges, hogy valaki beoltotta a nővéredet!


Hogy miért? Egy kis szaladgálós talicskát a kinti fizetésekhez mérten jóval olcsóbban lehet megvenni, mint itthon. Nem véletlenül onnét hozzák ide a használt autókat, nem innen viszik oda. Sok kinti magyar épp azzal keres némi plusz pénzt, hogy amikor hazajön hoz egy autót és eladja. Kint fenntartani sok az autó nem megvenni, és amit kivisz, azt tudomásom szerint legkésőbb hat hónap múlva be kell regisztrálnia Németországban, ami nem olcsó.

Aztán ha mégis hazajön, akkor megint lehet kifizetni a regadót...


Szóval inkább csak dacoskodik, minthogy tényleg kelljen az autó neki.

2016. febr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
56%

Ha a felét kifizette a kocsinak, joga van használni neki is az, hogy neked ez mennyire rosszkor jön épp, az nem számít sokat.

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy te a szüleiddel együtt visszaadjátok azt a pénzt amivel besegített és akkor mondhatjátok, hogy ne használja.

2016. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!