Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok pár biztató szót...

Adnátok pár biztató szót ebben a pocsék helyzetben?

Figyelt kérdés

Itt vagyok félidős állapotosan, és tanácstalan vagyok. Olyan rossz, hogy még így is, hogy százszor átgondoltuk a férjemmel, jöhet e a baba, akkor is ekkorát tud fordulni az élet :(

Mikor összeházasodtunk, albérletben lakunk, ketten, boldogan. Majd jött a tél, és anyukámtól sokszor hallottam, hogy ő vagy megfagy a télen, vagy éhen hal, mert egyedül lakik családi házban, segélyből.

Szeretem anyukámat, és nem akartam, hogy ez legyen, ezért otthagytuk az albérletet, és mentünk neki segíteni, odaköltöztünk, fizettük a dolgokat. Mikor eljött a tavasz, azt mondta, hogy zavarunk neki a megszokott életében, és egy napot adott arra, hogy elmenjünk. Ennyi idő alatt nem tudtunk megint szállást találni, férjem rokonai mondták, hogy legyünk náluk, és közben elkezdtünk házat, lakást nézni, gondolkodni, hogyan tovább. Ahogy jött az ősz, megint szaporodni kezdtek a sóhajok, hogy nincs pénz fára, ő otthagyja a házat (őrizetlenül, ahol még voltak személyes dolgaim is!) és elmegy onnan, ha nem megyünk vissza. Ígérte, hogy szép lesz, jó lesz, majd ő is máshogy áll hozzá, és elérte, hogy visszamenjünk. Féltettem őt, a házat (veszélyes kezd lenni a környék), és engedtem.

A tél el is telt megint csendesen, és egyre több szó került a babáról, anyukám is mindig unokáról beszélt, hogy jó lenne, így belevágunk, rögtön sikerrel.

Szinte rögtön utána jöttek a bajok, megint felemelte a hangját, hogy biztosan el akarjuk foglalni a házat, és minek nekünk gyerek (előtte ő bátorított), és előfordult már többször, hogy verekedni akart velem.

Mikor mondtam neki, hogy már nem akarok többet költözni, akkor egy -készbe beleülős- nek titulált, mikor nekünk is sok munkánk van a házban, és rengeteg pénzünket viszi el.

Mára oda jutottunk, hogy költöznénk, kölcsönnel, akármivel, de azzal zsarol, hogy itt hagyja a házat ő is, ha mi elmegyünk, pár perce rá pedig már zavar, mert jogtalanul vagyunk a házban :(

Féltem a házat, mert évek munkája van benne, és őt is, mert nem tudom, miért csinálja ezt, megijedek a viselkedésétől, más előtt nem ilyen, dicsekedik az unokával, és mosolyog, hogy minden rendben, vagy szid minket, hogy csak kihasználjuk (mikor mindenben külön élünk, és nagyrészt állunk minden rezsiből, hogy neki könnyebb legyen).

Ki volt már így? Megoldódik ez a helyzet valaha? Hagyjam itt a házat az enyészetnek? Volt már, aki babával, kölcsönnel, és szinte a nulláról indult neki az életnek? Mennyi időbe telt talpra állni? Már úgy érzem néha, hogy megőrülök.


2011. jún. 20. 23:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
de hova tudna menni anyukád ha ott hagyná a házat?Hova menne?
2011. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
86%

"Megoldódik ez a helyzet valaha?"


Soha.


"Hagyjam itt a házat az enyészetnek?"


Igen. Még mindig jobb nulláról, albérletből indulni, mint naponta hallgatni, hogy te jogtalanul vagy ott - mindezt a gyereked előtt! nem lesz könnyű, de nyugodtabb. Gyerekkel akarsz ide-oda költözgetni, ahogy anyukád jónak látja?

Anyukád meg pampogjon ha akar.Te megpróbáltál segíteni...

2011. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
85%

23:08


Á, szerinte csak fenyegetőzik. Érzelmi zsarolás. meg kell mondani, hogy akkor menjen a kedves mama.

2011. jún. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Te jó ég! Anyud normális?
2011. jún. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézd!!!!!Én nem tűrném tovább! Keressetek albérletet a tudta nélkül, és szépen pakoljatok. Ez amit csinál zsarolás!!!!!!Az ő hisztijével meg ő rendelkezik, azt csinál amit akar. Ha otthagyja a házat, otthagyja, de nem fogja hidd el, csak megfélemlít benneteket. De valami baj lehet az agyával is az biztos, mert normális ember ilyet nem tesz. Ha ilyen idegállapotban hordod ki a babát, hogy állandóan az ő kegyeit lesed, meg a hisztérikáját, abból baj lehet. Hagyjátok ott a francba. Boldogabb életetek lesz nélküle. Ha nagy bajban lesz segítsd, de ne költözzetek oda vissza. El onnan!!!!
2011. jún. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Hát a mi családunknak is hasonló ( nem pont ilyen ) próblémája van . Mert a dédnagymamám 97 éves és kikészít minden gondozónőt , aztán akik elmnnek hozzá mindenkinek mondja , hogy elvesszük a pénzét ( pedig ez nem igaz ) , így már azza zsaroljuk inkább , hogy beadjuk az öregek otthonába . Lehet az Ön Anyjával is meg kellene beszélni a dolgot .
2011. jún. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
bizony,második jol mondja,inkább elmenni és nyugodt körülmények közt élni és nevelni a gyermeketeket,mint a háborgó anyuddal élni a pici szeme láttára.Én elmennék,mert ezzel kikészit mindenkit.
2011. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

huh, nem könnyíti meg a helyzetet Anyukád. amiket írsz, az alapján ez nem egy egészséges helyzet, igazából az irányítás nála van. Neked nagyon nem kéne ez a sok stressz!


Álljatok a saját lábatokra! :) és húzzátok meg a határt.

Biztos van más megoldás is, minthogy így teljen az életetek költözködéssel, lelki zsarolásban stb.


Biztos vagyok benne, hogy találtok megoldást!


csak azért nem írok most ötleteket, mert Ti ismeritek a konkrét lehetőségeket, mennyire lehet józanul beszélni Anyukáddal, mennyiért lehet eladni a házat esetleg, vagy olcsóbb fűtést találni,... stb


A családnak meg kell találni valahogy a békességet:)

2011. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azt mondja, rokonokhoz menne, mert azok befogadnák őt. Mondjuk, azóta beszéltünk a rokonokkal, és néztek nagy szemekkel, hogy ők nem tudnak semmiről, és nem úgy nézett ki, hogy tárt karokkal várják.

Tudom, hogy a reális megoldás az, hogy elmegyünk, de sajnos annyira bennem van, hogy a saját anyám, és egyedül tényleg még a rezsit sem tudná fizetni, nemhogy enni, és a többi... mikor mondjuk, hogy ő is dolgozzon, mindig hárít, hogy nincs munka, de a segélyből tényleg nem tudna megélni, és nem hiszem, hogy tényleg befogadná valaki. Félek, hogy ha elmegyünk, akkor nemcsak ő mondja majd, hogy hálátlan dögök vagyunk, mert itt hagyjuk a biztos semmiben, hanem a rokonok is morgolódnának, akik nem ismerik a helyzetet. Akik ismerik, azok is azt tanácsolják, hogy menjünk, de attól még ott lebeg a szemem előtt, hogy mi lesz azzal, amit hátrahagyunk? (ház és anyám) Most őrlődünk a férjemmel, hogy mi legyen, de lehet, tényleg nem szabad néznem a lelkemben a háborút, hanem menni.

2011. jún. 20. 23:27
 10/16 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Azt mondja, rokonokhoz menne, mert azok befogadnák őt. "


Hát menjen. Kérdezd már meg hogy pontosan kihez, ha azt válaszolja, hogy pl. Gizikéhez, akkor legközelebb amikor ott a Gizike, tereld rá a szót, hogy akkor ugye befogadja anyucit..



"Tudom, hogy a reális megoldás az, hogy elmegyünk, de sajnos annyira bennem van, hogy a saját anyám, és egyedül tényleg még a rezsit sem tudná fizetni, nemhogy enni, és a többi... "



Megpróbáltál segíteni, de kénye-kedve szerint játszott veled. Ezt nem teheti meg akkor, amikor ott a gyerek, akinek nyugalomra, szerető családi légkörre és stabilitásra van szüksége. Az, hogy te meg a párod hogy ugráltok neki, az egy dolog, de ha van gyerek, az már más... Majd félévente más oviba iratod, vagy hogy??

2011. jún. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!