Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti ebben a helyzetben...

Szülők! Ti ebben a helyzetben kinek adnátok igazat?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: van egy családi autónk. Pár éve, mikor vettük, a külföldön élő nővérem besegített pénzzel, hogy meg tudjuk venni. Ebből eddig nem is volt gond, mikor éppen hazajött, akkor ő is használta, egyébként pedig nálunk van a kocsi (én még a szüleinkkel élek). Pár hete viszont megy itthon a cirkusz, mert a nővérem kitalálta, hogy neki sürgősen kell a kocsi, elviszi ki magával Németországba. Hogy mennyi időre azt ő sem tudja még. Az indok, hogy költözéshez kell, albérletet vált. De ez hülyeség, hiszen egy kicsi autóról van szó, amibe alig fér pár cucc, plusz az, hogy ő hazajön, elviszi, visszahozza, visszamegy jóval többe kerül mintha ott kinn megbízna egy költöztető céget egy napra. Szóval kamuzik, valószínűleg csak vezetgetni akar, meg a haverjait fuvarozgatni. Nekem viszont ez azért probléma, mert végre találtam magamnak munkát, kedden kezdhetnék is. Viszont a melóhelyem a 20 km-re lévő városban lenne, és a rossz tömegközlekedés + a változó munkabeosztás miatt csak kocsival tudnék dolgozni járni. Próbáltam erről beszélni a nővéremmel, aki azt mondta, őt ez nem érdekli, a fele autó az övé, eddig mi használtuk, most neki "kell", elviszi és kész, különben is örüljünk hogy anno kisegített, különben nem lenne autónk egyáltalán. Ha nem tudok dolgozni járni, az az én bajom, akkor maradjak otthon, szó szerint ezt mondta. Sajnos anyuék is mellé álltak, azt mondták neki, hogy persze, vigye csak el, nyugodtan semmi baj....pedig eddig meg folyamatosan azért piszkáltak, hogy nem találok melót, most meg végre lenne, és a nővérem meg keresztbe tesz.... De hát ők neki adnak igazat, azt mondják tesómnak is ugyanolyan joga van a kocsihoz mint nekem... Csak éppen az nem érdekli őket, hogy emiatt elbukok egy jó állást. Aztán meg majd megint menni fog a b*szogatás, hogy miért nem dolgozok...pedig olyan jó lenne már pénzt keresni, és elköltözni innen a francba....


Szülők, ti melyik gyereketek mellé állnátok ilyen helyzetben??

Illetve ki mit tenne az én helyemben??

Nagyon el vagyok keseredve, utálok itthon lenni, mióta ez a balhé megy :(



2016. febr. 23. 16:52
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válaszolóval egyetértek. A nővéremnek elég jó a keresete kinn (2500 euró körül), szóval ha tényleg kéne neki egy autó, simán vehetne egyet, ami aztán ott lenne, csak az övé lenne, abba senki sem szólhatna bele. Ehelyett inkább utazgat 1000 km-t hogy elvihesse azt amit 3-an használunk (egy 13 éves, millió alatti értékű autóról van szó, szóval senki ne gondoljon nagy luxus bmw-re vagy audira!) Szóval én is egyre inkább affelé hajlok, hogy csak velem akar kicseszni, hiszen mikor anyuék mondták neki hogy lett munkám, rá pár napra mondta először hogy el akarja vinni, addig eszébe sem jutott. Ez elég érdekes. Persze mikor ezt felvázoltam a szüleimnek, elengedték a fülük mellett. Hozzá teszem sose voltunk jó testvérek, gyerekkorunkban is mindig úgy intézte, hogy ha vita van, kettőnk közül én húzzam a rövidebbet.
2016. febr. 23. 18:03
 12/53 anonim ***** válasza:
92%

Kinek a nevén van az autó? Az dönt.

Szüleid vagy nővéred=így jártál :(

Te vagy papíron a tulaj=nyertél, közöld ha elviszi akkor azonnal bejelented a lopást a rendőrségen mielőtt eléri a falu határát. Sok sikert kívánok neki kőrözött kocsival furikázni.

2016. febr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
94%

Tudom, az autóhoz képest nem optimális, de jobb, mint ismét munkanélküliként tengődni: biciklivel nem tudsz bejárni? 20 km bicajjal nem a világ.


Egyébként szüleid mit mondanak, hogy oldd meg a bejárást, ha nővéred elviszi az autót?

2016. febr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:

12: apám nevén van az autó


13: lesz*rják nagy ívben, hogy hogyan járjak be. akárhányszor mondom, csak a vállukat vonogatják "és akkor most mit csináljak?" kijelentéssel megspékelve.

2016. febr. 23. 18:08
 15/53 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én a fogamat összeszorítva csak azért is eljárnék dolgozni és erősen elkezdenék gyűjteni saját albérletre, illetve keresnék olyan állást (akár távolabb), ahol van munkásszálló, az jó ugródeszka.
2016. febr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
94%

Nekem szimpatikus volt az írásod, de mégsincs igazad. Egyrészt te tényleg nem adtál egy fillért sem a kocsiba.

Eddig használtátok, most igazán joga van hozzá, hogy ő használja. Lehet, hogy ha akkor nem ad pénzt, akkor kint vett volna egy kocsit, de akkor meg ő lenne a szemét, hogy miért nem adott.

Azt leírnád, hogy egyébként mennyit tettek bele a szüleid, és mennyit a nővéred?


Más lenne, ha a szüleidnek lenne rá nagy szükségük, de így most egy olyan akarja használni (te), aki semmit nem tett bele, szemben egy olyannal, aki százezreket, vagy milliókat?


Ha fordított helyzetben te adtál volna oda sok pénzt, és a testvéred semmit, te odaadnád neki, és te magad járnál busszal????? Tuti nem. :(


Az állásról. Nekem ez a rész volt, ami betette a kaput. 20 km. Ne haragudj, de ez egy vicc. POntosan 20 km-re lakunk a várostól. Falun. Nagyon jól tudom, miről beszélsz.

Ez egy pici falu, 900-1000 ember él itt. 15 éves voltam, amikor kiköltöztünk ide. Szó szerint, ahogy írod: napi néhány busz. Így kezdtem el a középiskolát. És rossz volt. Igazad van. Nem kényelmes. Nem tudtam bulizni járni, vagyis csak az utolsó buszig. 1x-2x játszottam meg, hogy bent maradtam, de amikor hajnal 2-kor elült a buli, és 5-kor jött az első busz, akkor az nagyon durva volt. Napközben 2-3-4 óránként jött busz, szóval nem volt szerencsés lekésni. De ez a suli. És túléltem, sőt így kezdtem el dolgozni.

Szintén 2 műszakban. DE ez az igazság, hogy akárhol is laksz, a műszakokhoz minden társaság csinál járatot. Az utolsó buszok 22.40-kor szoktak indulni. Olyankor már nincs forgalom, és nem működnek a jelzőlámpák. MINDEN? ismétlem MINDEN nagyobb gyártól, ipari parktól jön műszakok után olyan busz, amivel az emberek elérik az utolsó vidéki járatokat.

Le mered írni, hol laksz, és hol van a munkahely?

Nem hiszem, hogy ennél a munkahelynél csak városi, vagy autóval rendelkező emberek dolgoznak. Szerintem rengetegen vannak, akik vidékiek, és lazán elérik az utolsó buszt.

Pár hete is épp volt egy ilyen kérdés, szintén a szörnyű közlekedés volt a baj, majd amikor a csaj megírta, hol lakik, szinte kiröhögték. Az is ilyesmi hatalmas távolság volt. És nem is kellett kínlódni.

Ez a 20 km, főleg ha főúton megy az út nagy része, esténként 20 perc. Ne haragudj, de sokszor többet utazik az, aki a városon belül lakik.

Bevallom, ugyanígy picsogtam, utáltam délutános lenni, mert jaj, az utolsó busz...

Annyi a nagy igazság, hogy nagyon el vagy kényelmesedve, mert nagyon fiatal vagy, és eddig volt autó a feneked alatt. Naná, hogy nem akar az ember ezután busszal járni. Koszos, meleg/hideg, zajos, büdös.


Viszont valamin megakadt a szemem. Többször leírod, milyen jó munkahely. De mégis műszakolni kell? Milyen kihagyhatatlan jó hely lehet az, ahol több műszak van? Ez egy átlagos hely, átlagos fizetéssel, persze az tök jó, ha te örülsz neki, és meg lennél vele elégedve. Csak úgy hangzott, mintha valami óriási fizetésért mennél oda.


És végezetül még egy saját példa, de hasznodra válhat: mi tavaly vettük meg az első autónkat, mindössze 260 ezerért. Néha kell rá költeni, de megy, és mint láthatod, mi is 20 km-ről járunk vele dolgozni.

Mivel te még otthon laksz, ha nem vered el a fizetésed, júniusra lehet egy öregecske, de működő autód, ami a SAJÁTOD, és még hitel sem lesz rajta! Akkor majd nem függsz senkitől. A benzin is havi 20 ezer körül van ekkora távolságra. De lehet, hogy kapsz rá majd benzinpénzt.

No, várom ezt a két települést, mert olyan nincs, hogy ne lehetne onnan bejárni dolgozni.

2016. febr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 kovpet ***** válasza:
69%
Ha nem akarsz bicajozni és szar a tömegközlekedés arra, akkor segédmotor esetleg? Jön a tavasz, már nem annyira rossz, télre meg csak összejön egy olcsó autóra.
2016. febr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
70%

ne essünk már át a ló másik oldalára, azt akarjátok feljelenteni, aki félig-meddig fizette az autót, olyasvalakivel szemben, aki eddig sosem dolgozott, nem tett bele semmit, csak használta?

igenis úgy korrekt, hogy ha összedobták az árát, és sokáig az egyik használta, akkor most a másik is használja.


mit számít, hogy ő mennyit keres? az az ő dolga, az ő keresete! menj te is és csináld utána. én írtam a hosszú választ, de ezzel felhúztál.

azt írod, sosem voltatok jó testvérek. akkor milyen jogon várod el, hogy segítsen rajtad? hogy a munkával megkeresett pénzét rád költse?

még ha jól is keres, senkinek semmi köze hozzá, hogy mire költi. nyilván céljai vannak vele. házat akar venni, vagy utazgatni. vagy családot alapítani.

nagyon kényelmes életed volt eddig, ha most ez ekkora probléma, hogy busszal kell járni dolgozni.


!!!

nagyon is rádfér, hogy megtanuld a pénz értékét, és hogy mit jelent az, amikor te dolgozol meg valamiért.

!!!

2016. febr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim válasza:
0%
20km az biciklivel 10 perc, probléma megoldva.
2016. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
97%

te nagyon nem vagy tisztában a távolság vagy a sebesség fogalmával...

20 km akkor 10 perc, ha 120-szal megy.

120-szal még kocsival SEM mehet!

biciklivel ez a távolság normál tempóban olyan 35-40 perc.

de kifárad, 8-12 óra után nem kellemes, és ha szakad az eső vagy fúj a szél, már kész is a tüdőgyulladás. meg akar a fene autóúton biciklizni naponta ekkora távokat.

2016. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!