Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti kiakadnátok, ha a...

Szülők, ti kiakadnátok, ha a 14 éves gyereketeknek egyszerre ennyi helyre kéne mennie? Elengednétek?

Figyelt kérdés

- Urulógia

- Belgyógyászat

- Tüdőgyógyászat

- Fogászat

- Bőrgyógyászat

- Pszihiátria


2016. febr. 16. 17:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
76%
Nem engednèm el. Vinnèm.
2016. febr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
88%

Na így viszont azt mondom, ha az én 14 évesem lennél, hogy leülnék veled elbeszélgetni. Aztán elvinnélek a háziorvoshoz meg a pszichiátriára, és ahová onnan kapsz beutalót, oda is.

Fogászatra amúgy is illik évente, az oké, a bőrgyógyászatot meg magam is el tudnám dönteni, szükséged van-e rá.

2016. febr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
92%

Amit anyád mondott az nagyon gáz. Inkább segítenie kellene, hogy meggyógyulj, nem leszólni a betegségedet. Menj el az összes orvoshoz.

16 F

2016. febr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
83%

Ha kell, akkor nyilván elengedném, sőt elkísérném, de ha hipochonder öndiagnosztizáló, akkor egyedül a pszichiátria.

Illetve a fogorvos. Az sosem árt.

2016. febr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
32%

ehhez mind beutaló kell több hónap mire lesz idő pont

nem úgy megy hogy 14 éves hisztis hipohonder kitalálja hogy veve bajos és foglalja a helyet a szakrendelésen

anyád helyében lekevernék egy pofont

2016. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Nálunk a rendelés beutaló nélkül igénybe vehető, műtétre kell időpont, de odáig csak nem jutok el. Hadd ne kelljen magyaráznom, hogy úgy érzem, lukas a fogam, a kézfejem olyan ráncos, mint egy hetven évesé, hiába kenem ilyen-olyan krémekkel, a vesém, a májam, meg a lépem hol itt, hol ott szúr be, van, amikor csak háton fekve tudok elaludni, annyira fáj az oldalam stb. Szerintem ez túllő a hipochonder kategórián. A hipochonder kifejezésről annyit, hogy a barátnőm egy évig fájlalta a hasát, és őt is ezzel a kifejezzéssel illették, aztán rohammentő vitte a kórhàzba, ahol megműtötték epekövekkel. Nem akarok erre a sorsra jutni, de fül-orr gégészhez is elmentem, ahol bebizonyosodott, hogy nem vagyok hipochonder, szóval nem tudom, hogy minek kell ezen lovagolni. Köszönöm az értelmesen válaszolók válaszát, ment a zöld kéz. 
2016. febr. 16. 19:16
 17/32 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, nem vagyok pszichológus, de laikusként azt mondom, a leírásból tényleg az jön le, hogy hipochonder vagy pánikbeteg vagy. A betegségektől való folyamatos rettegés előidézhet olyan betegséget is, amitől parázol, és olyat is, amitől nem. Tehát az, hogy a fül-orr-gégészeten tényleg diagnosztizáltak valamit nálad, az a hipochondriát nem zárja ki. Neked pszichológusi segítség kellene elsősorban és ahogy más is írta, menj el anyáddal együtt (vagy nélküle, ha ő nem hajlandó) a háziorvosodhoz és ő továbbküld szakrendelésekre, amennyiben indokoltnak látja. Fogorvoshoz pedig menj el ettől függetlenül is.
2016. febr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Probably, hogy a parázásba betegedtem bele. Viszont ha elmennék, és azt mondanák, hogy nincs velem semmi gond, vagy, hogy x betegségem van, akkor megnyugodnék. Múltok, mikor matekfeladatokat csináltam a témazáróra, vagy fél órán keresztül görcsölt iszonyatosan a gyomrom a pániktól, és gyakran ok nélkül sírok, de nem vagyok biztos benne, hogy pánikbeteg vagyok-e.
2016. febr. 16. 19:32
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Na de hát pont ezért kellene pszichológus és háziorvos, illetve esetleges további kivizsgálások, hogy megnyugodj, általánosságban is oldódjon a szorongásod és kikezeljék az esetleges további problémákat.
2016. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

"a kézfejem olyan ráncos, mint egy hetven évesé,"


Neked egyedül pszichiáter kell, de az nagyon.

2016. febr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!