Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hazudnátok a gyereketeknek?

Ti hazudnátok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

A kérdésnek nincs konkrét alapja (nálam), de bármikor belefuthat ilyenbe az ember...

A gyerek ovodáskorú, akinek van egy kedvenc cicája/kutyája ami elpusztul (méreg, autó stb)

Elmondanád a kicsinek,,hogy elpusztult, vagy inkább valami sztorit kitalálnál miért nem találja?


2016. jan. 25. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jobb elmondani, persze nem mindegy hogyan, előbb-utóbb úgyis rájönne.
2016. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

4 éves körül volt a kisfiam, amikor elpusztult a cicája.

Látta is, hogy beteg, mondtuk is, hogy beteg, valószínűleg el fog pusztulni, ez be is következett. Nem hazudtunk neki, megmondtuk, hogy mi a helyzet.

2016. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

elmondanám, mert a hazugságnak sok hátulütője lehet.

már csak azért is, mert engem 6 éves koromig abban a tudatban ringattak a szüleim hogy létezik a télapó, mert fostak elmondani az igazságot.

és mikor elsős lettem rajtam kívül mindenki tudta hogy nincs télapó, de én csak azért is bizonygattam hogy létezik, nagyon rossz volt.

főleg mikor kiderült hogy hazugságra épült az egész.

tudom hülyeségnek tűnik amit írtam, de így 30 évesen is sokszor eszembe jut a dolog, és pont ezért soha nem hazudnék semmiben a gyerekemnek, csak hogy megkíméljem magam a "következményektől".

2016. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Ez kérdés?? Nekem 6 évesen megölte egy kutya a nyulam, igencsak megutáltam volna a szüleim ha hazudtak volna róla. Nem lett tőle semmi bajom, hogy megtudtam.
2016. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Mondjátok el. Nekem gyerekkoromban mindig húzták halasztották pedig sose sírtam, persze rossz volt de kibírtam. De úgy utáltam mikor pár nap múlva hmm hmm hol a cica 1-2 hét múlva. Elvittük cirmit elaltatni. Köszi, hogy szóltál... Lehet csak állat de legalább jó lett volna utolsó emlék róla.
2016. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Akármit mondasz neki, ugyanolyan szomorú lesz az eltűnése miatt.Erre nem lehet vidám magyarázatot kitalálni.Mit hazudnál? Hogy átköltözött Öcsödre, új gazdikhoz, mert ott jobb helyet talált és most nagyon boldog?Szerintem szép kedvesen el kellene neki magyarázni, hogy a cica meghalt sajnos.Úgyis lassan ideje, hogy elkezdje megérteni, ez mit jelent.Persze egy gyermek szintjének megfelelően.
2016. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
83%

Nekem sajnos gyerekkorom óta rendszeresen hazudnak a szüleim, vagy ha nem is hazudnak, nagyon sok dologban titkolóznak. Sok dologra persze rájöttem, de gondolom sokra nem... :D Szerintem szépen értelmesen magyarázd el neki, úgy, hogy ő is megértse. Sokan elfelejtik, hogy a gyerek nem debil, csak gyerek! :)

23/l

2016. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Megmondanám,hogy a mikulás ellopta
2016. jan. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Már amikor csak a kérdést láttam is az volt a válaszom, hogy nem hazudnék. Nekem is hazudtak egy ilyen dologgal kapcsolatban, de kiderült mostanában. Már felnőttem, nem tartják fontosnak, hogy hallgassanak róla, de nekem rosszul esik.

Soha semmivel kapcsolatban nem hazudnék a gyerekemnek. Mindent elmondanék neki, az ő szintjének megfelelően.

2016. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Mondd el az igazságot!

Ilyenkor segít, ha azt mondjuk neki, hogy elpusztul, ha ahova eltemetitek, ott fű nő. Az élet körforgására utalva.

- egy óvónő

2016. jan. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!