Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hazudnátok a gyereketeknek?

Ti hazudnátok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

A kérdésnek nincs konkrét alapja (nálam), de bármikor belefuthat ilyenbe az ember...

A gyerek ovodáskorú, akinek van egy kedvenc cicája/kutyája ami elpusztul (méreg, autó stb)

Elmondanád a kicsinek,,hogy elpusztult, vagy inkább valami sztorit kitalálnál miért nem találja?


2016. jan. 25. 18:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%

Ilyen elpusztult állat terén sosem hazudtam, de van olyan élethelyzet, amikor igen.

Csak egy példa...este átjön a gyerek, mikor elvileg már alszik, és látja, hogy anya sír. Megkérdezi, miért. Az igazság az, hogy anyuka pl 3 napja nem evett, hogy a gyerekei enni tudjanak, kimerült. Ezt csak nem lehet elmondani. Én legalábbis nem tudtam elmondani. Azt mondtam, filmet néztem, az hatott meg. Vagy megint más, hogy nem tudok ruhákat venni, erre kapunk több zsák gyönyörű ruhát, anyuka elpityergi magát, mondván, örömében sír.

Nálam van olyan, mikor túlon túl megterhelné a gyereket, így nem mondom el.

2016. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
61%

Ilyen "állatos dologban" sose hazudnék a gyereknek. Én egy labradorral éltem kiskoromban (kinti kutya volt) olyan 5-6 éves lehettem, mikor egyszercsak eltűnt. Hetekig,hónapokig kérdezgettem, hogy mi lehet vele, nem jött-e még haza, vajon hova szökhetett.

Aztán nyilván egy idő után már nem kérdeztem, de 18 éves koromig abban a hitben éltem, hogy Morzsi elszökött.

Akkor valami véletlen folytán előkerült a kutyatéma és felhoztam, hogy Morzsi is... Anyám a nevére sem emlékezett (nem az ő kutyája volt, hanem nagymamámé, együtt laktunk) aztán rájött, hogy jaa volt az a nagy kutyánk, akit elaltattunk, mert túl vad (??!!) volt.


Nem találnék ki sztorit, inkább valahogy szebben tálalnám a dolgot.

2016. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%
A halál egy tök természetes dolog. Elmondanám neki.
2016. jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"A gyerek ovodáskorú, akinek van egy kedvenc cicája/kutyája ami elpusztul (méreg, autó stb)

Elmondanád a kicsinek,,hogy elpusztult, vagy inkább valami sztorit kitalálnál miért nem találja?"

E példában milyen elcseszett, adathiányos, fordított logika ahol hazudsz neki? Miért hazudnék neki? Gosh...

2016. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A konkrét példában nekem anyám még 18 évesen is hazudott jól. Igaz, pár hét után elmondta, hogy mi történt valójában, de nem esett jól, még akkor sem, ha tudom, hogy engem akart védeni.
2016. jan. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadó, Nekem a cicám akit nagyon szerettem 18 éves koromban február körül eltűnt. Azóta se kérdeztem rá. Minek? Miért nem mondták el. Jó előfordulhat, hogy a 7 éve itt élő állat "eltéved". De szerintem el lett altatva. A saját lelki nyugalmam miatt se kérdeztem rá. Persze felnőtt fejjel azonnal tudtam mi a téma, egy gyereket is fel kell világosítani. Bár már akkor kellene rávezetni mikor beteg vagy öreg. Meg elmondani, hogy így jobb neki nem fáj stb.
2016. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

csak tudnám hogy mi az istenért kell lepontozni. Véleményünket kérdezte, én elmondtam, tehát választ adtam a kérdésére. Biztos itt mindenki olyan hiper-szuper pedagógus és pszichológus és mindenki sokkal jobban tudja, mi az amit ilyenkor a legjobb tenni.

(10-es voltam)

2016. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!