Nevére veheti a születendő babánkat az apa ha nem én vagyok a felesége és nem is élünk élettársi kapcsolatba?
Ha az apának felesége van és gyerekei, velük is él együtt akkor az én gyerekemet a nevére veheti anélkül hogy ez kiderülne a családja előtt? Nem szeretném hogy elveszítse a családját és a gyerekeit, közösen döntöttünk így, de szeretném ha a mi közös babánk az ő nevén lenne. Kicsit bonyolult..
Köszönöm aki tud segíteni ebben..!!
És kérdező, ha ne adja Isten, veled történik valami, hogy kerülöd ki, hogy ne az apát keressék, mint legközelebbi hozzátartozót, aki a gyereket nevelje? Egy ilyen megkeresést nem tud majd eltitkolni. Vagy ha mégis eltudja, majd nem neveli a kicsit azért, hogy ki ne derüljön, hogy létezik?
Vagy ha a gyerek "kattan meg" és keresi fel a családot, merthogy ő kíváncsi? Tudod egy kamasz sokmindenre képes.
Elhiszem, hogy szeretnéd, hogy a nevét viselje, de ez a lépés a tökéletes út ahhoz, hogy egyszer mindenre fény derüljön.
Szerintem nem jó ötlet, hogy titkolja a családja elõtt, hogy lett egy gyereke egy viszonyból. Gondolj abba bele, hogyha felnõ a gyereketek, és párt keres, mi van, ha a féltestvére mellett köt ki? Haveri társaságomban volt ilyenre példa, igen megviselte mindegyiküket.
Ha nõs ember létére volt esze félremenni és gyereket csinálni, akkor vállalja is fel, meg te is azt, hogy nõs férfi kellett neked.
18!
Gyerektartast nem vonnak csakúgy ad hoc. Előbb anyukának pert kell indítani, a bíróságnak meg kell ítélni. Aztán ha nem fizet, jöhet a letiltás, akkor értesül róla a munkahely, addig nem. De ha anyuka nem indít pert, erre az egészre sor sem kerül.
22!
A szülői felügyeleti jogról nem lehet lemondani, csak gyermekelhelyezesi perben. Akkor viszont konretan semmibe se lesz beleszolasa a másik szülőnek. Amit te írtál, az is hibás, ugyanis a név megváltoztatása, tartózkodási hely és tanulmányok, ide értve az óvodát is a gyermek életét érintő lényeges kérdés, amibe a külön élő szülőnek beleszolasa joga van - kivéve, ha a szülői felügyeleti jogát megszuntettek.
27!
4:167. § [A szülői felügyelet gyakorlásának bírósági rendezése]
(1) A különélő szülők megállapodásának hiányában - kérelemre vagy a gyermek érdekében hivatalból - a bíróság dönt arról, hogy a szülői felügyeletet melyik szülő gyakorolja.
Tehát, csak akkor kell bíróság, ha a szülők nem tudnak megállapodni a felügyeleti jogról!!!!!
4:175. § [Közösen gyakorolt szülői felügyeleti jogok]
(1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben közösen gyakorolják jogaikat akkor is, ha a szülői felügyeletet a szülők megállapodása vagy a bíróság döntése alapján az egyik szülő gyakorolja, kivéve, ha a gyermekétől különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság e tekintetben korlátozta vagy megvonta.
(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdésnek tekintendő a kiskorú gyermek nevének meghatározása és megváltoztatása, a szülőjével azonos lakóhelyén kívüli tartózkodási helyének, huzamos időtartamú vagy letelepedés céljából történő külföldi tartózkodási helyének kijelölése, állampolgárságának megváltoztatása és iskolájának, életpályájának megválasztása.
Szóval a gyakorlatban azok, amiket írtam...
4:167. § [A szülői felügyelet gyakorlásának bírósági rendezése]
(1) A különélő szülők megállapodásának hiányában -
Veszed? Gyermekelhelyezési és tartási ügyekben a két szülő közjegyző előtt hitelesített megállapodásának pont ugyanolyan joghatásai vannak, mint a bíróság ítéletének. Per csak akkor kell, ha valamilyen kérdésben nem tudnak megegyezni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!