Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlságosan belém nevelték a...

Túlságosan belém nevelték a szüleim a spórolást?

Figyelt kérdés

Elég szegényen éltünk, plusz a pénzbeosztás is rossz volt. Az évek alatt megszokták, hogy a teljes bevételt apu kezeli, így maradt arra az 5 évre is, amikor apu munkanélküli volt. Anyu teljes fizetése apu zsebébe ment, ha magára meg ránk, gyerekere is akart költeni, akkor 2 műszak mellé még mellékállást is vállalt.

Otthon az volt a szabály, hogy ételt nem dobunk ki, szóval 3 napig ettük ugyanazt, és nem szabadott semmit hagyni a tányérban, nehogy vacsoráig megéhezzünk megint.

Sajnos ez annyira berögzült, hogy lelkifurdalásom van, ha véletlenül többet főzök, és nem fogy el. Vagy ha a boltban túlmegyek az egyalkalmas kereten (hétvégén nagybevásárolunk, hétköznap csak egyszer megyek, és 3000Ftnél nem szeretek többet költeni per alkalom).

De ugyanígy a ruhával, cipővel..."Jó az még" meg "Hová fogom felvenni?", "Megfelel a tavalyi", és hasonlók.

Ma pl az akasztott ki, hogy a két tojásból készült rántotta negyede végül a szemétben végezte, mert valahogy mégsem voltam olyan éhes, mint elsőre számoltam.


Elmúlnak ezek a berögződések?


2016. jan. 8. 12:53
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

"50kg-os nő vagyok, az íze miatt rendelek be több féle kaját és egy normál adagot eszem meg, mert kívánom az ízét. Melegített kaját nem eszem meg. "


Ja és csak szólok, ha eddig nem tudtad volna: mindenhol van fél adag (van ahol gyerek adag néven fut).

2016. jan. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
78%

"Én hetente többször megteszem, hogy összerendelek mindent 4-5 féle kaját, húsokat, főzeléket, előételeket és csak pár falatot eszem mindegyikből. És a nagy része, 80-90%-a kuka. "


Kabe annyi eszed van mint egy csomag zizinek. Szegyen amit csinalsz, plane hogy dicsekedsz is vele.

2016. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

29-es vagyok. Tudom, 30-as és értem amit leírsz, de vagyok olyan önző, hogy ha megkívánok valamit és megtehetem, akkor megeszem. Viszont én szoktam adakozni, alapítványoknak is, állatmenhelyeknek. Nem tudom, hogy a válaszadók közül hányan teszik ezt meg. Mindig azt mondom, hogy "attól, hogy adsz nem leszel soha szegényebb". De nem értek azzal egyet, hogy kaját kidobni nem szabad és lelkiismeret furdalása van fél tojás miatt?? Inkább legyen valaki rosszul? Mert meg kell enni?? Majd ha egyszer sárgaságot kap vki, mert ő épp spórol, akkor talán meggondolja legközelebb, hogy megeszi-e ami már nem esik jól.

Mindenki aki fogyaszt, felnyomja az árakat. Ahogy nő a kereslet, úgy emelkednek az árak is. Közgáz első óra. De most komolyan írod, hogy azért ne egyek, amit épp kívánok, hogy ne növekedjenek az árak? Te ezt bevállalnád Nonsence amit írsz.



31: Nem tudom hol láttál fél adagokat neten, a Theo P..ból szoktam rendelni, nincs lehetőség fél adagra, nézz utána. Sőt ha éttermeket említek, akkor a KNRDY, Nobu, Rosenstein, Bock Bistróban sem. De Mekiben sem adnak fél adagot, nem tudom, te hova jársz. Illetve hadd egyek azt amit megkívánok, ha megtehetem.

2016. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"Mindenki aki fogyaszt, felnyomja az árakat. Ahogy nő a kereslet, úgy emelkednek az árak is. Közgáz első óra. De most komolyan írod, hogy azért ne egyek, amit épp kívánok, hogy ne növekedjenek az árak? Te ezt bevállalnád Nonsence amit írsz. "


Nem azt írtam, hogy meg kell fulladni és sírjon valaki napokig, mert fél tojást kidobott. Viszont te sem azt írtad, hogy néha kidobsz kaját, mert feleslegesen veszed, habnem azt, hogy az ételrendeléseid 80-90%-a kuka. Azért ég és föld a kettő.


Ha meg ilyen jól keresel, akkor ne legyél már ennyire tutyimutyi, a vendéglátó helyek azért vannak, hogy a seggedet kinyalják. Életemben nem ettem sehol, meg nem is rendeltem még olyan helyről, ahol nincs fél adag. Ha nincs kiírva csak szólni kell, nyisd ki a szádat. Ha kisgyerekkel mész majd étterembe, neki is rendes nagy adagot kérsz, vagy mi?

2016. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nem rólam szól, de azért még egy választ leírok. Nektek azt tanították a szüleitek, hogy ételt nem dobtok ki, nekem azt, hogy annyit egyek amennyi jól esik. Továbbá, hogy a tojás az egyik legveszélyesebb étel, szalmonellát, sárgaságot kaphat tőle az ember. Ilyen brutál baromságot, hogy a kérdező kényes mert nem eszi meg a fél tojást. Hát ha nem esik jól neki, akkor nagyobb kárt okoz magának ha megeszi! Én csak azért írtam választ, mert egyszerűen nem értettem, hogy mindenki ennyire támogatja azt a szokást, hogy együk meg azt is ami nem esik jól. Akkor ha olyan tedd el a hűtőbe de ne nyomd le a torkodon ha nem esik jól.


És nem azért, hogy védjem magamat, de a Theo P.. a legjobb házhoz szállító, mindig onnan rendelek. Nincs fél adag. Aki évente 25x rendel, az kap 10% kedvezményt. Személyesen ismerem a tulajt, P. Gergelyt. Nincs fél adag náluk!! Kis adagos ételek vannak pár ételből, de az ételek 90%-ából nincs. Én sem szívesen pazarlok, de vagyok annyira önző, hogy megveszem amit megkívánok. Ettől függetlenül segítek másoknak ahol tudok.


A kérdezőnek meg: egyszer élsz (vagy többször, ki tudja :) ), élvezd is az életet és ne görcsölj ennyire. :) Minden jót!

2016. jan. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!