Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlságosan belém nevelték a...

Túlságosan belém nevelték a szüleim a spórolást?

Figyelt kérdés

Elég szegényen éltünk, plusz a pénzbeosztás is rossz volt. Az évek alatt megszokták, hogy a teljes bevételt apu kezeli, így maradt arra az 5 évre is, amikor apu munkanélküli volt. Anyu teljes fizetése apu zsebébe ment, ha magára meg ránk, gyerekere is akart költeni, akkor 2 műszak mellé még mellékállást is vállalt.

Otthon az volt a szabály, hogy ételt nem dobunk ki, szóval 3 napig ettük ugyanazt, és nem szabadott semmit hagyni a tányérban, nehogy vacsoráig megéhezzünk megint.

Sajnos ez annyira berögzült, hogy lelkifurdalásom van, ha véletlenül többet főzök, és nem fogy el. Vagy ha a boltban túlmegyek az egyalkalmas kereten (hétvégén nagybevásárolunk, hétköznap csak egyszer megyek, és 3000Ftnél nem szeretek többet költeni per alkalom).

De ugyanígy a ruhával, cipővel..."Jó az még" meg "Hová fogom felvenni?", "Megfelel a tavalyi", és hasonlók.

Ma pl az akasztott ki, hogy a két tojásból készült rántotta negyede végül a szemétben végezte, mert valahogy mégsem voltam olyan éhes, mint elsőre számoltam.


Elmúlnak ezek a berögződések?


2016. jan. 8. 12:53
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
15%
Én örülnék hogy ha tudnék spórolni...amikor gyerek voltam én is nagyon spórolós voltam.A "felnőttek világában" sajnos nem tudok spórolni 😢
2016. jan. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem semmi gond azzal, hogy nem költekezel össze-vissza. Azok logikus gondolatok, hogy valóban szükséged van-e még egy újabb ruhára.

Én mondjuk direkt úgy főzök, hogy 2-3 napra legyen belőle. Szóval ezt sem látom gondnak.

A kis megmaradt tojásrántotta miatt azonban valóban nem kéne lelkiismeret furdalást érezned :)

2016. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
69%

Nem baj az ha sporol az ember, en se dobok ki etelt, vagy ha nagyneha muszaj, kiakaszt engem is, nem csak a penz miatt, hanem mert szegyellnem magam ha en kidobnam mikor masok meg eheznek.

Annyit kell venni/csinalni amennyit meg is eszik az ember, inkabb kevesebb legyen, aztan ha ehes maradsz meg mindig ehetsz valamit utana, nincs ezzel semmi baj.


Azert mert idovel jobban tobbet keresel meg nem kell feleslegesen szorni a penzt.

2016. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
64%

Mi nem voltunk soha szegenyek, de engem is arra neveltek hogy etelt nem dobunk ki, es csak annyit szedunk a tanyerra amennyit meg is eszunk.


Ma kifejezetten jomodban elek de ezeket betartom most is, mert utalom a pazarlast.


Amugy meg a ket tojasbol keszult rantottas sztorinal rohogtem egyet. 2 falatot mar nem birtal lenyomni?

2016. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
79%

Osztán mér' kéne neki magába tömnie, ha egyszer nem esik jól? Csak? Mert ételt nem dobunk ki? Ha erőszakkal magábatömi, az pontosan ugyanúgy kidobás, csak nem a szemétbe, hanem a gyomrába fölöslegesen.

Kérdező: ésszel spórolj. Gondold át, hogy kell-e neked az az új cucc. és ha úgy döntesz, hogy kell, és van rá keret, akkor ne foszd meg magad tőle. Valamennyire meg kell maradnia a spórolásnak, mondjuk inkább gazdálkodásnak, de csak racionálisan. hogy ne az uralkodjon feletted.

2016. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
22%

"Mert ételt nem dobunk ki?"


Pontosan. Aki egy fel tojast nem bir megenni ugy hogy elotte masfelet megevett, az szimplan hisztizik.

2016. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
45%
Engem is így neveltek, csak én nem bánom, mert így sosem futok ki a pénzből... Reggelire meg egy tojást szoktam pár csepp tejjel felöntve megsütni, az elfogy. Ami nem fogy el, elteszem a hűtőbe, később megesszük.
2016. jan. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
36%
Mármint amikor egyedül reggelizem, akkor egy tojás, ha a többiek is épp azt ennék, akkor több, de még sosem maradt egy morzsányi se...
2016. jan. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
47%
Ezek nem rossz és nem káros berögződések, szokások. Segítenek az embernek más tekintetben is racionálisan vezetni és elrendezni az életét.
2016. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
70%
Egyrészt jó, hogy nem szórod a pénzt, másrészt 2 falat tojás miatt lelkiismeret furdalást érezni kicsit túlzás. Én sem szeretek ételt kidobni, sokszor azért eszek napokig valamit, hogy ne a kukában végezze, de nem akadok ki, ha mégse fogy el teljesen.
2016. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!