Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ordibál velem anyám...

Miért ordibál velem anyám mindig hogy "ne nyomogassam" ilyenkor a telefonom?

Figyelt kérdés
Állandóan órdibál hogy kapcsoljam ki meg mert nem fogok tudni odafigyelni a suliba, de hogyha nem vagyok álmos akkor hiába kapcsolom ki akkor se fogok tudni elaludni, sőt szerintem még segít is mert így nagyobb esély van rá hogy elálmosodok és könnyebben elalszok. Ti mit gondoltok kinek van igaza nekem vagy neki? UI.:14/F

2015. dec. 14. 23:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Most biztos azt várod, hogy 100-ból 99-en azt írják, hogy igazad van, anyád hule, zsarnok, DE!


Sajnálom, anyádnak van igaza.


Nyomogatod a telefont, csak még ezt, csak még azt, csak még ide ez meg az és már el is telt az éjszaka.


Reggel alig akarsz felkelni, nyomogatod a szundi gombot, fáradt vagy és nyűgös.


Olvasgass lakberendezési oldalakat, van olyan ahol még az elektromos ébresztőórát is kitiltják a szobából, nem hogy a telefont,mert rossz hatással van az alvásra, és az éjszakai pihenésre. Akkor szerinted kinek van igaza? Neked vagy az anyádnak?

2015. dec. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Már rég aludnod kéne.

8-kor kezdődik a suli, nem lesz meg a 8 óra alvásidőd.

2015. dec. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Oké felfogtam. Megpróbálok aludni, de ha nem.sikerül nem lehet majd a telefonra fogni!!!
2015. dec. 14. 23:47
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Azért nem tudsz elaludni, mert az állandó éjjeli molyolásnak köszönhetően hozzászoktál, hogy fent vagy. Ha szépen elhagyod a telefon nyomogatását egy-két héten belül lefekvés után hamar elbírsz majd aludni.
2015. dec. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Ja, amúgy a 99 aki azt mondaná, hogy milyen zsarnok egy anyád van már mind az igaz álmát aludja.
2015. dec. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
Kamaszkorban altalaban eltolodik az alvasciklus, es olyankor ha a fejed tetejere allsz, akkor se fogsz este 10-kor aludni. A telefonnak semmi koze hozza.
2015. dec. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én is függő kettem bagoly..alig alszok miota a suliba megismerkedtem vele és belebonyolodtam az online jàtékàba..holott tudom az lenne a legjobb ha megszakitanàm végleg vele minden kapcsolatot letenném a mobilt..max tanulàsra hasznàlnàm..a tàvolsàg a kis tűzet kioltja a nagyot làngra lobbantja..én oltàst kérek "nem netes szivatàst"tényleges oltàst és nem a spricelős jàtékkal hanem delet gomb bàrmi ami törli az elmult éveim..letenni a mobilt többet aludni ujbol boldog lenni sok időt tölteni a két kisördöggel..kevés alvàs depit és streszt okoz..jah meg a sok agyalàs..
2015. dec. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ha 8-kor kezdődik az iskola, már rég aludnod kéne. Főleg, mivel még csak 14 éves vagy. Ilyenkor még több alvásra van szüksége az embernek (vagyis gyereknek).


Én is sokáig szoktam fent lenni, de én már egyetemre járok, és legtöbbször csak fél 12-kor, vagy még később kezdődik az első órám, szóval nem kell korán kelnem. De amikor még közép, illetve általános iskolás voltam, akkor mindig lefeküdtem időben.

2015. dec. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Ennek mind a telefonodon is utánanézhettél volna.


Van egy melatonin nevű hormon, ez a sötétség hatására termelődik, és ez az, amitől elálmosodsz, és ha sokat termel az agyad, élénkek az álmaid.


Fény hatására nem termelődik elég, így nem leszel álmos. Még azok is, akik azt állítják, hogy csak a "duruzsoló tévére" tudnak elaludni, pihentetőbben tudnának aludni, ha lenyomnák a tévét. A képernyő (fény) bámulása a legrosszabb, amit tehetsz. Olyan cikket is olvastam, amiben azt írták, hogy még a digitális órák sötétben világító kijelzője (!!!) is bezavar az alvás minőségébe.

2015. dec. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
10%

ma 00:51

Akkor miért van, hogy én sokszor 4 órát (!!!) is tudok forgolódni a sötétben, mielőtt elalszok?

Én olyankor rendszerint olvasni szoktam, attól elfárad a szemem és könnyebb elviselni a csukott szemmel fekvést.

Amúgy tudom milyen rossz álmatlanul feküdni, tényleg bele lehet őrülni.

Amúgy nem értem az ilyen szülőket, mégis miért lenne tragédia, ha a gyerek álmos?? Legalább aznap este talán jobban alszik.

2015. dec. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!