Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kötelező karácsonyozni?

Miért kötelező karácsonyozni?

Figyelt kérdés

A családunk nem hívő, mégis minden évben kötelező jelleggel karácsonyozunk, mintha muszáj lenne. Nem tudom megérteni, hogy minek.

Tök fölösleges az egész felhajtás, mindenki ideges, mert hiába mondják szüleim is, hogy a nagy felhajtás marhaság, azért legyen kitakarítva, legyen nagy vacsora, legyen ajándék, legyen fa.

Az idegeimre megy az egész, ráadásul ők se élvezik, akkor MIÉRT?

Mások is vannak, akik ilyen "kényszerből" ünneplik?


2015. nov. 7. 19:23
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi hivo csalad vagyunk ezert karacsonykor nem egymast hanem raszorulokat ajandekozunk.

Nagy kajalasok helyett ingyenkonyhan segitunk es a gyerekek hasznalt ruhat jatekot szednek ossze szegeny csaladoknak.

Unnepi ebed nincs eltulozva egyszeru etelt keszitunk tarsasozunk zenelunk kozossen.fat allitunk de szaloncukor nincs egy egyszeru sutit sutunk es mezeskalacs hazikot keszitunk.

Viszont mar ojtobertol keszulunk a szeretetebedre es a gyujtestre.

Az igazi ajandek hogy masokon segitunk

2015. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Én teljesen nyugodt lennék, ha körülöttem nem lenne mindenki idegbeteg. Anyához karácsony hetében kb nem lehet szólni, mert leharapja a fejem. Szóval én hiába fogom fel akárhogy.

Takarítóra még talán futná is, de anyának nem felel meg, ha BÁRKI más végez házimunkát, még nekem se hagyja, illetve ha megcsinálok valamit, akkor újracsinálja utánam.

Nálunk is csak hármasban vagyunk karácsonykor, nincs vendégség. Régen mikor az unokatesóim kicsik voltak, ők beugrottak pár percre, de már nem. Mégis "muszáj" a nagy felhajtás..

2015. nov. 8. 12:31
 33/34 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly lett tele a hócipőm a karácsonyi idegbajjal. A férjem és a gyerekeim betegek voltak, egész héten őket ápoltam. Rohangáltam ajándékok után, 24-én még ki sem volt takarítva a lakás, éjszaka sütöttem a sütiket, meg a kacsát, főztem a töltött káposztát. A férjem is csak sorolta az igényeket, hogy a vendégek közül ki mit szeret, mit kell még venni. Feszült voltam, és ingerült, nem volt időm a gyerekkel fát díszíteni...stb.

Mire odáig jutottunk, hogy jöttek hozzánk a vendégek, kimerültem, elegem volt, a hátam közepére nem kívántam az egészet, és megfogadtam, hogy ezt még egyszer nem vagyok hajlandó átélni.


Megmondtam a férjemnek, hogy nem érdekel mennyibe kerül, idén cukrászdából rendelünk süteményt, maximum töltött káposztát főzök, sült húsokat meg hozatunk valamelyik étteremből. Az ajándékok nagy részét már most megvettem, vagy kinéztem. A családot pedig megelőzés céllal etetem mindenféle vitaminnal.


Ha minden jól megy, karácsony hetében egy nap kitakarítok, egy nap bevásárolok, aztán semmi mást nem fogok csinálni, mint mézeskalácsot szaggatok a gyerekeimmel, meg díszítem a fenyő fát. És relaxálok:)))

2015. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
2016. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!