Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kötelező karácsonyozni?

Miért kötelező karácsonyozni?

Figyelt kérdés

A családunk nem hívő, mégis minden évben kötelező jelleggel karácsonyozunk, mintha muszáj lenne. Nem tudom megérteni, hogy minek.

Tök fölösleges az egész felhajtás, mindenki ideges, mert hiába mondják szüleim is, hogy a nagy felhajtás marhaság, azért legyen kitakarítva, legyen nagy vacsora, legyen ajándék, legyen fa.

Az idegeimre megy az egész, ráadásul ők se élvezik, akkor MIÉRT?

Mások is vannak, akik ilyen "kényszerből" ünneplik?


2015. nov. 7. 19:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
A 12-es válaszával az egyetlen baj az, hogy süt belőle, hogy az a sajnálat nem őszinte.
2015. nov. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Nálunk is kötelező. Mindig összeveszik az egész család :D

Tudod az a tipikus ünnepi hisztéria van minden évben...

2015. nov. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
De ki szoktunk szakadni a szürke hétköznapokból, elmegyünk wellnessezni, most voltunk két hete afrikában, stb.. Szeretek a családommal lenni, csak az zavar, hogy ilyenkor KÖTELEZŐ. Minek? Épp vizsgaidőszak közepén kell jópofizni. :(
2015. nov. 7. 23:09
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen szinten finanszíroznak, talán kibírod azt a két-három napot. Bár kétségtelen, hogy NÁLAD ez esetben tényleg a képmutatásról szól az ünnep.

Azt ne akard előadni, hogy pont karácsonykor akarsz tanulni, és az öthetes vizsgaidőszakból épp az a két nap fog hiányozni, amikor értelemszerűen vizsga sincs.

2015. nov. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Az én részem én fizettem.

Amúgy sok napos cucc, mire kitakarítunk, bevásárolunk, a jó ég tudja miket megcsinálunk, egy szűk hetet elvesz az életemből.

2015. nov. 7. 23:56
 26/34 anonim ***** válasza:
85%
Akkor nem karácsonyozol, akkor üldögéljél a szürke kis szobádban a kopott bútoraid között és számold a perceket, idióta.
2015. nov. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
?
2015. nov. 8. 01:20
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha ekkora problémát jelent a takarítás, ami jobb helyeken max fél napot vesz igénybe, meg a bevásárlás, ami 2-3 óra alatt lezavarható (beleértve a karácsonyi ajándékokat is), sokat segít a helyzeten egy háztartási alkalmazott. Vagy arra már nem futja?
2015. nov. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
17%
Ó, mi is kényszerből ünnepeljük. :) De a legviccesebb az egészben, hogy nálunk nincs is nagy család, akit át lehetne hívni vagy akihez át lehetne menni. Csak a szüleim vannak meg én. Mindkét szülőm gyűlöli a karácsonyt, már október közepétől, november elejétől panaszkodnak, hogy jaj ne már megint mindjárt karácsony, takarítani kell meg karácsonyi menüt készíteni meg ajándékot venni. Pedig nem kéne! Mivel nem jön át senki!!! Tehát nem látja senki, hogy ki van-e takarítva. Nem kell senkit megkínálni ünnepi menüvel. Az ajándékot is évek óta mondogatom, hogy inkább ne vegyünk egymásnak semmit, mert úgyis az a vége, hogy mindenki zoknit meg tusfürdőt kap és utálja mindenki a saját ajándékát. De hiába mondom nekik, hogy ha utálják a karácsonyt meg a felhajtást, akkor ne csinálják, hiszen úgyse fogja látni senki, csak saját maguknak csinálják a műsort lényegében. De nem fogják fel. :D Akkor is mindig hatalmas feneket kerítenek neki, pedig az év többi napján nem is szórakoznak a főzéssel, inkább rendelnek kaját, meg a takarítás is olyan átlagos, nem szoktuk folyamatosan tisztán tartani a házat. Szóval nem értem, miért ezen a két napon bolondulnak meg, és ekkor kell mindennek tökéletesnek lennie. :D Én már csak röhögök az egészen, komolyan ezt máshogy nem lehet elviselni.
2015. nov. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a karácsonyt. :) Szeretem a készülődést, az ajándékvásárlást, és magát az ünnepet is. Nem kellene szerintem ennyire pesszimistának lenned. Idén fogd fel úgy, hogy élvezni fogod. :) Meglátod, sokkal jobb lesz, mintha végig morcos lennél. :)
2015. nov. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!