Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kötelező karácsonyozni?

Miért kötelező karácsonyozni?

Figyelt kérdés

A családunk nem hívő, mégis minden évben kötelező jelleggel karácsonyozunk, mintha muszáj lenne. Nem tudom megérteni, hogy minek.

Tök fölösleges az egész felhajtás, mindenki ideges, mert hiába mondják szüleim is, hogy a nagy felhajtás marhaság, azért legyen kitakarítva, legyen nagy vacsora, legyen ajándék, legyen fa.

Az idegeimre megy az egész, ráadásul ők se élvezik, akkor MIÉRT?

Mások is vannak, akik ilyen "kényszerből" ünneplik?


2015. nov. 7. 19:23
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Karácsonnyal van a baj, hanem a hozzáállással, én azt nem értem, miért az ünnepet szidja mindenki :)

Én mindig is imádtam karácsonyozni, és csak fokozódott a dolog, mióta elköltöztem anyuéktól.

A családom is az az igazi, ordítósan-veszekedősen-hisztizősen ünneplő fajta, de onnantól, hogy leülnek az ünnepi vacsi köré, az a három nap tényleg a szeretetről szól.


Én mostanság már a férjemmel kettesben töltöm a Szentestét.

Tavaly én is dolgoztam előtte, a dolog így nézett ki:

- nagytakarítás technikai okokból elmaradt, lett helyette piperetakarítás. Rend volt, tökéletes volt.

- süteményeket kivételesen nem sütöttem. Még a bejglit is vettük, finom volt.

- sikerült lekésnem az ebéd főzéséről, így szendvicset ettünk, az ünnepi vacsi jó lett. Nem éreztük rosszul magunkat tőle.


Teljesen feszültségmentesen, és meghitten telt a Karácsonyunk.

Ha az emberek nem a külsőségekre adnának, meg arra, hogy jajj, mit szól a Mama, ha idén nem sütök, nem lenne semmi baj.

2015. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
83%
Sajnálom azokat akiknek a családja a karácsonyt utálatossá tette nálam pont fordítva van. Nekem mindig annyira csodálatossá tették hogy 30 éves lókötő fejjel is mint egy gyerek alig várom! :D szörnyű lehet annak akiknek ezek az érzések kimaradnak az életéből. Nem csodálom ha páran depressziósak télen - semmi örömük nincs semmiben.
2015. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megérteni, csak fogadd el, hogy vannak, akiknek ez annyira számít, hogy szinte kötelező jellegű. Ha felnősz, akkor majd eldöntöd, hogy te akarsz-e karácsonyozni, vagy sem.
2015. nov. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
De miért kéne a szeretetnek egy kijelölt ünnep? Minden nap igyekszünk beszélni, és néha meglepjük magunkat/egymást valamivel, véletlenszerűen. Nem értem minek erre fenntartani fix 3 napot külön.
2015. nov. 7. 21:08
 15/34 anonim ***** válasza:
12%
12-es Ez nagyon szép, de nem rólad van szó. Elég nagy gáz, hogy irigységet akarsz kelteni az emberekben (ami már azt jelzi, hogy nálatok sincs minden rendben, csak te azt hiszed), és nem a kérdésre válaszolsz, az még nagyobb gáz, hogy a téli depressziót erre fogod. Holott semmi köze a karácsonyhoz. Sajnállak.
2015. nov. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező: jogos. Három napig kötelező jelleggel szeretni hazugság és álszentség. Nézd csak meg, mennyi családi tragédia törtlnik karácsony körül! Akkor és ott sül ki a sok elfojtott feszültség, ami egy évig vagy évekig gyűlik.


Az más kérdés, hogy ha tényleg szerteitek egymást, akkor miért nincs annyi erő a szüleitekben, hogy a kötelezp karácsonyozást és a képmutatást lerúgják? Miért nem mentek el ez alatt a három nap alatt Auszriába síelni, vagy Mallorcára nyaralni? Vagy a Kékestetőre pihenni?

2015. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

én meg sajnállak azért mert a 12es válaszoló válasza sajnálatot kelt benned, pedig semmi sajnálni valót nem írt. Sajnálatos.


"De miért kéne a szeretetnek egy kijelölt ünnep? "

Van olyan hogy hagyomány, megszokás.

Leginkább étellel tudnék példálózni. Ha mindennap gyrost ennél akkor egy idő után megutálnád. Viszont ha évente 1x ennél gyrost akkor nagyon várnád a napod mikor újra belekostolhatsz. Na valami ilyesmi a karácsony is.

2015. nov. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
76%
14: Azért mert valakik szeretik a karácsonyt, az nem azt jelenti, hogy a többi napon nem szeretik egymást :)
2015. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Az élethez kellenek az ünnepek, kell, hogy néha megálljunk, és fókuszáljunk azokra a dolgokra, amik igazán fontosak, tudjunk örülni annak, ami van. Nem jó egy életet csupa hétköznappal leélni.

Az, hogy a kereskedelemben (és sok családnál) a karácsony más töltetet kapott, nem jó, de ez nem az ünnep hibája.

Akinek képmutatásról szól, legyen olyan tökös, hogy kihúzza magát a kellemetlen részből, és elmegy wellnessezni vagy akárhová csak azokkal, akiket tényleg szeret, az is egy méltó ünneplés. Nem mindenki van így, és ezt is el kell fogadni, nem az a megoldás, hogy fikázzuk az egész karácsonyt, meg azokat, akiknek az ünnep a nagy családi összejövetel öröméről szól.

2015. nov. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

az évben van így pár nap ami valóban csak a családé.

normál esetben rokonságlátogatás nagy beszélgetések, egymásra való figyelés, stb a lényege


különben akinek nem a család az elős felesleges élnie is, hogy aztán a végét csak annyit mondjon, hogy egész élete a munka volt. ezért meg se éri megszületni sem.

2015. nov. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!