Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kötelező karácsonyozni?

Miért kötelező karácsonyozni?

Figyelt kérdés

A családunk nem hívő, mégis minden évben kötelező jelleggel karácsonyozunk, mintha muszáj lenne. Nem tudom megérteni, hogy minek.

Tök fölösleges az egész felhajtás, mindenki ideges, mert hiába mondják szüleim is, hogy a nagy felhajtás marhaság, azért legyen kitakarítva, legyen nagy vacsora, legyen ajándék, legyen fa.

Az idegeimre megy az egész, ráadásul ők se élvezik, akkor MIÉRT?

Mások is vannak, akik ilyen "kényszerből" ünneplik?


2015. nov. 7. 19:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
64%

A karacsony mar nem vallasi unnep, csak vallasi gyokeru.


Nem kotelezo, de ok nyilvan ugy erzik hogy kell.

2015. nov. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk dettó ugyan ez van :D Engem is nagyon idegesít de én már inkább nem szólok egy szót se és elviselem. A karácsonynál álszentebb ünnep szerintem nincs is. Mindenki szidja a másikat egész évben de ilyen kötelező jelleggel üljünk össze és játsszuk el hogy szeretjük egymás. Gyomorforgató az egész...
2015. nov. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
32%

Igazad van baromsag Jezus szuleteset unnepelni annak aki nem hisz benne kepmutato dolog

Masik ha a ,,szeretet unnepe,, mi a fenenek pont dec 25 unneplik es miert kiabal mindenki

szeretni minden nap kell es lehet

2015. nov. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
89%

Mi örülünk, ha össze tud jönni a família, ez jó alkalom. Ha van anyák napja, nőnap stb, miért lenne baj, ha két napig a szeretetet ünnepeljük?

A tennivalókat pedig el szoktuk osztani, a szüleim nyugdíjasok, én 19-20-a körül már szabadságon vagyok minden évben, úgyhogy van idő készülődni, nem kell rohanvást intézni mindent. aki közel van, sütit készít, az egyik fogást általában én főzöm, vagy együtt főzünk anyuval, náluk van a nagy összetartás hagyományosan. Itthon meg a gyerekekkel osztjuk el a teendőket, nem kell senkinek beleszakadni.

2015. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak vallási okból lehet ünnepelni. Mi a családban szeretjük egymást, és szeretünk örömöt is okozni egymásnak. Ez egy jó alkalom ennek kifejezésére.
2015. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
90%
Én is imádom a karácsonyt. Nem vagyok vallásos, rühellem az ünnepeket, de karácsonykor szó szerint átjár a karácsony szelleme. Okyan kellemes, megnyugtató érzés jár át hogy szavakba nen tudom elmondani.
2015. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
28%
Ja azt elfelejtettem leirni hogy a szüleim nekem is elbasszák az idegeskedéssel és mindig veszekedés a vége. Szóval elég pocsékak is ilyen szemszögböl a karácsony.
2015. nov. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%
Nem a karácsonnyal van a baj, hanem azzal ha valaki nem tudja beosztani az idejét, a takarítást a végére hagyja, stb., kezdje el most a takarítást, ha nem tudja megcsinálni közvetlen az ünnepek előtt. Az sem jó, ha valaki túlvállalja magát és 80 féle süteményt süt a karácsony kedvéért. Ha ezeket a bakikat mellőzni tudja a család, akkor lehet jól is karácsonyozni, jó ajándékokat kiválasztani a másiknak. Ez egy szép ünnep, nem kell az őrjöngésről szólnia.
2015. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
2%
Aki azt írja osszam be az időmet,megnézném ő hogy osztaná be...23-án még dolgozok délutánba este 10-ig.Két ünnep közt is megyünk minden nap.Család 3 felé lakik,rohanás az egész.
2015. nov. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
97%

Nem kötelező.

Az sajnálatos, hogy ti nem tudtok normálisan ünnepelni, hanem idegeskedtek.

Nálunk a karácsony egy nyugodt, békés időszak, ilyenkor itthon vagyunk együtt, pihenünk. Még soha nem vesztünk össze semmit sem.

Nem is értem az idegeskedést. Takarítani máskor is szoktunk és enni is. Nem csak karácsonykor :) Ez nem valami extra vagy plusz dolog, amit a karácsony miatt kell csinálni :)

Egyedül a fa, ami máskor nincs, de én azt szeretem feldíszíteni.

2015. nov. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!