Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok, ha az apátok...

Mit csinálnátok, ha az apátok nem hagyna békén az MLM hülyeséggel?

Figyelt kérdés

Ha valaki nem tudja: MLM -> értékesítés, eladás saját erőből más termékét, másokat "be kell szervezned", hogy alattad értékesítsen, mert abból bónusz lesz, stb.

Nincs kiépített, jó, stabil ismeretségi körünk. Senkinek sincs pénze körülöttünk... Szerinte majd mindenkit meg lehet győzni. A termékek jók, de én nem akarok senkit megkeresni, mert zaklatásnak érzem. És 2 hete nem hagy, hogy írjak névlistát, mondtam hogy nem. És nem hagy vele. Én meg tiszta ideg vagyok, hogy felnőttem és még mindig nem képes elfogadni, hogy attól még hogy ő valamit akar, az nem biztos h azt én is szeretnèm. De azt se mondom neki, hogy kaka az egèsz, de lassan ott tartok. Ha jön a "szponzora" (aki alatt értékesít) mindig akkor hívja oda, amikor megyek látogatni. Megengedtem, hogy termékbemutatót tartson az albérletembe, mert ahol a szüleim laknak, az boruasztó, és nem érti h attól mèg h segítek, h nem erőltetem (vele ellentérben) arra h ne csinálja, az nem azt jelenti h engem ez érdekel.

És mondtam, de mintha meg se hallaná. Megrendezem helyettük a testvéreim szülinapját (kicsik még) és azt kapom cserébe h én hivogassam az ismerőseimet. Mit csináljak? A kapcsolatot nem akarom megszakítani de lehet h így kénytelen leszek.


2015. okt. 8. 00:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
97%

Hű és apád kifizette a 60 ezres kezdőcsomagot?

Engem megpróbáltak beszervezni, nagyon megnyerő volt az illető nagyonjól idomított, és frankón papagájozta a frázisokat, na meg minden kifogásomra volt valami magyarázata. A kedvencem az volt, hogy nekem nincs 60 ezrem, hogy megvegyem a kezdő csomagot, erre: akkor kérjek kölcsön és meglátom, hogy a sokszorosa térül meg. Meg hogy, írjak össze 100 nevet, meg menjek képzésekre (agymosásra).

Az a baj, hogy az összes ilyen egy agymosott barom. Az emberek szeretik a jól bevált cuccaikat és nem akarnak noname szereket venni 3x-os áron (hiába koncentrátum).


Apádnak mondd meg, hogy van a család és van az üzlet, ha ő ezt akarja csinálni, akkor csinálja, de téged hagyjon ki ebből, mert nem érdekel (ne azt mondd, hogy nem hiszel benne, mert az olaj a tűzre). Ha meg továbbra is traktál,akkor közöld vele, hogy felejtsen el.

2015. okt. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen jól látod a dolgokat. Ahhoz, hogy ez sikeres lehessen, kiterjedt kapcsolatrendszer, és pénzes emberek kellenek, akik meg is veszik a termékeket.

Talán működött ez 20 évvel ezelőtt, de manapság már semmiképp sem, amikor az embereknek alig van pénzük, és minden második ember ezzel foglalkozik.

De egy ötlet:

Beszélj pár jó barátoddal, és mondd el nekik, hogy ez és ez van. Nem szeretnéd, ha apukád beszervezne, de azt sem, ha ebbe belebukna.

Ha segíteni akarsz apukádnak, akkor szervezz egy termékbemutatót és kérd meg a barátaidat, hogy játsszák el, hogy ők már csinálták ezt ennél a cégnél és belebuktak. Hazugság, de jót teszel vele neki hosszabb távon.

Ha pedig csak azt nem szeretnéd, hogy téged belekeverjen, akkor ha legközelebb bemutatót szervez hozzád, miután mindenkinek elmondták a mondókájukat közöld mindenkivel előttük, hogy ez csalás, ne dőljenek be nekik. Ha a szép szóból nem ért, akkor ilyen drasztikus módszerekhez kell folyamodni.

2015. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
48%

Ajjajj, még egy mlmes idegent is nehéz lerázni, nem egy családtagot... Őszinte részvétem. De azért ne őröld fel az idegeidet, valahogy próbáld könnyedebben venni és türelmesnek lenni apáddal , amíg felnyílik a szeme... :)


Miket csinálnék a helyedben?Nos:

-Nem engedném az albérletemben a bulit...

-Névlista... Hm, na most hogy nyugodt legyen esetleg adnék neki, de nem teljeset. Mondjuk megadnám azon ismerőseimet, akiket ő is ismer, akikkel ő is kapcsolatban van. Mást, saját barátokat nem. Vagy esetleg megadnék neki többet is, de előtte én hívnám fel egyesével ezeket az ismerőseimet és elmondanám nekik, hogy az apám mire készül, és ne haragudjanak, majd kinövi, ők meg rázzák le és ne vásároljanak, határozottan utasítsák el....

-Semmi egyébbel nem segíteném a tevékenységét, és megmondanám hogy az az ő munkája, ne velem végeztesse el, nekem van saját munkám, blabla...

2015. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Fel kell tenni egy menő, megnyerő, agymosásos videót a fecebookra és meg kell osztani, osszák tovább stb.

Én voltam hasonló termékbemutatón vagy lehet ugyanazon, hogy ilyen tisztító-tisztálkodószer meg vitaminok, anyámkínját kellett volna eladni. Akkor rossz anyagi helyzetbe voltam, igen rossz... Most jó anyagi helyzetben vagyok, simán meg tudnám venni, de nem veszem, mert én szeretem azt amit megszoktam, sajnálom rá a pénzt is. Jó lehet, hogy olcsóbb hosszútávon, de mi van, ha nekem mégse nem jön be? Ezekben a kicsi próbacsomagocskákban amit osztogatnaak, meg nem hiszek. Én el tudom képzelni, hogy a 100grammos mosóporól jobbat tesznek, ha meg megveszem a nagy kiszerelést csalódnom kell.

Teljesen megértelek, hogy nem akarsz evvel foglalkozni, főleg házalva... Még a telefonos újságreklámos híváskor is szívem szerint röpülne a telefon, olyan degesítő, hogy ilyenekkel zavarnak.

Mondd meg Apádnk, hogy eleve itt az a bibi, hogy ez sokaknak zaklatás, és nagyon idegesítő, hangulatromboló, ha valaki erre nem vevő, és ilyennel zavarják a munkahelyen, buszon vagy otthon. Borzsztó zavaró.

2015. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Én ismertem valakit egy időben, aki remekül megél az egyik ilyenből, illetve a nyugdíját egészíti ki vele szép összegekkel, de az nem kezdőtőkés, hanem egy több céget összefogó hálózat. Nekem is van benne egy kis szeletem, de nincs akkora ismeretségi köröm, viszont a saját vásárlásaim után is van visszatérítés, és nincsenek spéci kötelezettségek, nem kell sokat vásárolni, nem kell rendszeresen, nincs "kötelező" beszervezés, nincsenek csillagászati költségek/árak... meg semmi, ami a tipikus rossz stratégiájú utált MLM-ekre jellemző, amikor meg partnernél vásárolok, akkor miért ne használjam.

Az erőszakos marketinges MLM-eket nem szeretem, sok kezdőtőkésbe könnyen bele lehet bukni. Volt ismeretségem, ami ilyen miatt szakadt meg.

Esetleg mondd meg nekik legközelebb, hogy más már beszervezett, vagy hogy te a konkurenciánál vagy. :-) Mindegy, hogy igaz vagy nem.

2015. okt. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

2 vonalon indulnék el a helyedben. Először is apádnál, hogy ez a világ tőled távol áll, és nem akarod csinálni, ha akarja akkor csinálja, de a családját hagyja ki belőle.

Másodszor pedig a szponzorának (beszervezőjének) a nyakát kapnám el, mivel ő duruzsol apádnak, hogy ne hagyjon békén. Valószínű az öregednek nincs olyan kapcsolati hálózata, mint neked, ezért akarja, hogy belerángasson, hogy még több emberrel kerüljön kapcsolatba. Meg hát ha alá szerveződsz, akkor ő kerül még magasabb pozícióba.

Ráadásul egész addig mondogatja, míg ti lesztek a szar szemetek, mert nem támogatjátok a "vállalkozásában".


Nekem egy barátom beleesett ebbe a csapdába, hogy mi őt nem értékeljük, meg nem segítjük. Mondtuk neki, ha faegereket árulna előbb támogatnánk, mint hogy a más üzletét gyarapítsa, mert eddig csak ő tett bele pénzt (emberekkel telefonálgatni és kávézni, utazni..stb ), de nem lett belőle profit. Bele is bukott rendesen, pedig ment mint a güzü, de egyszerűen nem volt hozzá tehetsége, csak egy porszem volt az egész hegy legalján.

2015. okt. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Költőnő? ***** válasza:
felnőtt ember vagy. Mondj úgy nemet, hogy az tényleg nem legyen.
2015. okt. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyám az összes létező mlm dologban benne volt. Valahogy mindig Rába szott. Fater legutóbb sciennetbe volt, hozott egy ismerős pofát, 2millát rakott be, aztán megszünt a cég.

Gondolkodjon el rajta apád, míg nem késő.

2015. okt. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!