Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy túl sok amit követelnek?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem a hatosztályos gimnáziumot. Alapból nem ide akartam menni, de a szüleim ragaszkodtak hozzá, mert szerintük nekem oda kell menni. Igaz, hogy hetedikben és nyoladikban ugyanazt tanuljuk, mint az általánosban, de magasabb szinten. Hatodikban kitűnő eredménnyel végeztem. Otthon kikötötték, hogy itt a gimnáziumban csak a 4, 7 és attól felfele átlag fogadható el. Ha ez nem lesz meg, akkor nincs se strand, se nyaralás, se csavargás a nyáron. Nem tudm, hogy értessem meg velűk, higy ez egy érős iskola, nem olyan mint egy általános.

2015. szept. 18. 07:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%
A szüleid negzsaroltak.
2015. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
93%
Valóban kérd el a bizonyítványukat. ( Meg persze a végzettség sem mindegy! ) Csak úgy korrekt ( nagyjából ) ez a dolog, ha ők is mindketten el tudták érni ezt a szintet. Amúgy sem egy olyan gyereket kell jó előre megfenyegetni, aki jól tanul. Ráadásul ez a " ez meg ez nincs, ha nem tanulsz jól " jellegű zsarolás egyáltalán nem ösztönző hatású, hanem komoly nyomást okoz, és a gyermek is joggal csalódhat a szülőkben. Ez az igazság.
2015. szept. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
81%
Az én gyerekem is most kezdte a hatosztályost és látjuk, hogy jóval többet kell tanulnia, mint eddig. Az osztályfőnök az első szülőin figyelmeztetett is, hogy bár a felvett gyerekek többsége eddig kitűnő tanuló volt, itt maximum 2-3 kitűnő szokott lenni egy-egy osztályban. Szerintem beszélgess a szüleiddel, mondd el nekik a nehézségeidet, kérd a segítségüket - ugyanakkor lássák rajtad az igyekezetet, a szorgalmat, és egyetértek az egyik előttem hozzászólóval: nagyon figyelj az órákon! Hozd fel azt is, hogy ez az elvárás külön stresszt tesz rád, amire a legkevésbé van szükséged, ha jól akarsz teljesíteni.
2015. szept. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
5%
Bárcsak minden szülő ilyen lenne...
2016. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
84%
előző: neked szar volt, akkor legyen az másnak is?
2016. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!