Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy túl sok amit követelnek?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem a hatosztályos gimnáziumot. Alapból nem ide akartam menni, de a szüleim ragaszkodtak hozzá, mert szerintük nekem oda kell menni. Igaz, hogy hetedikben és nyoladikban ugyanazt tanuljuk, mint az általánosban, de magasabb szinten. Hatodikban kitűnő eredménnyel végeztem. Otthon kikötötték, hogy itt a gimnáziumban csak a 4, 7 és attól felfele átlag fogadható el. Ha ez nem lesz meg, akkor nincs se strand, se nyaralás, se csavargás a nyáron. Nem tudm, hogy értessem meg velűk, higy ez egy érős iskola, nem olyan mint egy általános.

2015. szept. 18. 07:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell velük megéretetned, hanem elkezdeni tanulni. Semmi bajod sem lesz abból, hoyg erös iskola, ha szorgalmas vagy, akkor sokkal könnyebb jó eredményt elérni, mint egy rosszabb helyen.
2015. szept. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

a hatosztályos tényleg kemény, egyből gimiskent kezelnek és a szintet is magasra teszik.

ha sokat meselsz nekik erről, szerintem belatjak, hogy nem a világvege, hogyha mondjuk 4,6 leszel.

egyébként tényleg jót akarnak neked ezzel, de téged is megertelek, mert nagy változás.

2015. szept. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
A nagy elvárásaik megvannak, de ők milyen tanulók voltak?
2015. szept. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Ha eddig jó tanuló voltál, akkor egy kis szorgalommal a 6 osztályos gimiben is jó tanuló leszel.

Lehet többet követelnek, de a tanárok sem általános iskolai szinten tanítanak.

Az a baj, hogy még meg sem próbáltad, de már kifogásokat keresel, hogy mért nem lehet meg a 4,7.

2015. szept. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem irígyellek a szüleidért, agresszívek. Ez egy durva zsarolás. Kizárólag a saját elképzeléseiket akarják rajtad keresztülverni, és elfelejtik, hogy te is ott vagy.

Tanulj, ahogy tudsz, nem fogják betartani a fenyegetésüket, addigra elfelejtik.

Egyébként én is kíváncsi vagyok, hogy ők mire vitték, ez kétesélyes: vagy ők a csúcsértelmiségiek (kórházi főorvos, jogász) vagy a saját meg nem valósított álmaikat veled akarják megvalósíttatni.

2015. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

Hat, a jövőre nézve nagyon értékes éved van. Sajnos, aki ezt elpazarolja, nem tud általában továbbtanulni, és egy érettségivel nem tud nagyon sokat válogatni a munkák közül, amit majd 50 évig végez. Arra gondolj, mindenki az általános iskolából jött, a tanárok ezt tudják.

A követelmények szigorúak egy jó hatosztályosban -de viszont a tanítás is nagyon jó és nem megy el az idő fegyelmezéssel.


Egy rossz iskolában elpazarolják ezt az értékes időt - de követelni tudnak, ugyanúgy! Nem fogják beismerni, hogy különféle okok miatt gyengén ment a tanítás - hanem ugyanúgy követelnek, mint ahol jól tanítottak.


Nagyon figyelj az órán, jegyzetelj, otthon az aznapit olvasd át egyszer - mert akkor még él benned, friss és jobban megtanulod, megérted. Nem lesz semmi baj - és 1-2 hónap után rájössz, így jó.

2015. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Nem értek egyet a szüleid hozzáállásával, de veled se. Alig kezdődött el az év, máris "sírsz". Tanulj! (Én is 6 osztályosba jártam, 1-2 db 4-essel (olykor kitűnővel) csináltam végig azt is éppen úgy, mint az általánost. Nem kell megijedni, egyáltalán nem okozott gondot az átállás.)
2015. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
A kérdező valószínűleg nem azért "sír" mert tanulni kell, hanem azért mert ő nem akarta a sulit, csak a szülei tukmálták rá. Még jó, hogy kedvetlen és nyavajog, valamiért muszáj ha már nem meri kimondani, hogy: Anyu, apu, ki**sztul nem akartam a 6 osztályost.
2015. szept. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem akartam odamenni, de kijelentették, hogy nincs vita. Úgy gondolom, hogy olyan 4, 2 és 4, 6 között tudnék teljesíteni. Talán még a 4, 7. De a felett nem igen menne. Anya és apa is ebbe a suliba jártak. Ők is hatosztályosba (1991 és 1997 között) Apa informatikai mérnök, anya nem diplomázott, ő ifjúság védelmet tanult ilyen két éves felsőfokú képzésben.
2015. szept. 18. 14:26
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Kérd el a bizonyítványukat!
2015. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!