Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem igazságtalanság ez egy...

Nem igazságtalanság ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

A hét elején nálunk voltak a rokonok, itt aludtak. Apa húga, annak a férje és a fiúk. Én végeztem a zuhanyzással és felöltöztem, éppen mentem ki a fürdőszobából, amikor az unokabátyám mögém lépett felrántotta a hálóingemet és rácsapott a fenekemre. Nagyon mérges lettem és fordulatból adtam neki egy pofont, persze ő egyből ment árulkodni az anyáékhoz, hogy én durván bántottam őt, erre anyámék is egyből nekem estek, hogy azért gondolkodhatnék én is, éppen a fogát műtötték szegény gyereknek és még benne van a varrat. Meg hogy mi lesz ha megsérül? Még azt se engedték, hogy elmondjam, hogy mi hogy volt. Közölték velem, hogy ha nem kérek bocsánatot (amit nem voltam hajlandó) akkor addig nincs semmi az iskolán kívül, hogy ezt be is tartsam, hol anya, hol apa visz és hoz a suliba. Én kijelentettem, hogy nem fogok bocsánatot kérni, így most elvagyok tiltva, nem mehetek osztálykirándulásra, se más iskolai szervezésre, és a barátaimmal se találkozhatok hétvégente.



Valahogy ezt nagyon igazságtalanságnak tartom. (16)



2015. szept. 11. 20:28
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Szívesen megtenném, de még nagyobb bajba kerülnék.
2015. szept. 11. 21:09
 12/31 A kérdező kommentje:
Meg nekem kellene korrepetálni a kis "drága kicsi fiúcskát" németből. Nehogy megint megbukjon.
2015. szept. 11. 21:22
 13/31 anonim ***** válasza:
89%
Ez hülye , elsőfokú unokatesok vagyok. Mit akar tőled hogy csapkodja a feneked? Tiszta hülye ..
2015. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Állandóan piszkál. De nem csak engem, a suliban is mindenkivel kötözködik, amikor elsős volt, egyszer meg is verték.
2015. szept. 11. 21:34
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá a szüleidnél, hogy miért is kellene hagynod, hogy vetkőztessen, megüssön, fedetlen intim részeidet fogdossa?! Ezt pontosan így kérdezd meg.


Ha nagyon nem akarnak meghallgatni, közöld az osztályfőnökkel, hogy azért nem egednek kirándulni, mert nem engedted, hogy a srác rajtad élje ki a perverzióját, nem akartad nemi erőszakra bátorítani. Ennek mindenképpen be kell válnia.


Durva, hogy a saját szüleid meg sem hallgattak.

2015. szept. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
89%

Szóval a szüleid nem tudják, hogy miért vágtad pofon? A szüleid nem is gondolkodtak el, hogy vajon miért vágtad pofon? Az ember nem osztogatja csak úgy a pofonokat. Azért még ha csak símán lenyomtál volna neki és nem lennél hajlandó bocsánatot kérni, még akkor is erős lenne hosszúlejáratú bűntetést kiszabni, pláne kirándulástól eltíltani. Max 3 hónap szobafogság, vagy 1 hónapig te mosogatsz söpörsz, takarítasz, vasalsz mindenki után, de akkor is megkérdezném, hogy mi a jó frászért pofozkodtál...már csak azért is, hogy elbeszélgessek veled arról, hogy mit szabad, és mit nem.

Unokatesód meg reméljük, hogy nem gerjed rád, mert az elég durva lenne. Erősen kanos, az már biztos. A fiúknál ilyen idős korban az ilyen viselkedés egyértelműen udvarlás. Nálunk is ezt csinálták a fiúk azokkal a lányokkal, akiktől akartak valamit.

2015. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 DuplaKV ***** válasza:
100%

Küldj egy e-mail-t szüleidnek, hogy mi is történt.

Vagy, ha korrepetálnod kell, menj ki a szüleidhez, és közöld velük, hogy egy kezdő szexuális zaklatóval nem vagy hajlandó négyszemközt maradni, ezért valamelyikük legyen benn a szobában. Akkor már csak meghallgatnak majd.

2015. szept. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van, ne hagyd magad. A szüleid majd megunják az idétlenkedésüket, addig meg tartsa benned a lelket, hogy te vagy az intelligensebb és neked lesz normális életed, a semmirekellő rokongyereknek meg jobb esetben segély, rossz esetben sitt a jövője...
2015. szept. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

"Még azt se engedték, hogy elmondjam, hogy mi hogy volt."


Először nekem is az jutott eszembe, hogy ha egy ilyen helyzetben nem hallgatnának meg normálisan, akkor leírnám a szüleimnek, hogy mi történt, ahogy már többen javasolták.


Vagy az merült fel még bennem, - hogy ha már azzal nyaggatnak, hogy a történtek után én kérjek bocsánatot - akkor mondanám, hogy azt szeretném, hogy legközelebb, mikor itt az unokatesóm (lehetőleg a szüleivel együtt), akkor ő mondja el, hogy mit csinált, mi előzte meg azt a hirtelen felindulásból - szerintem egyébként jogosan - lekevert pofont.


Ha esetleg hazudna, vagy szépítené a dolgokat, akkor megkérdezném, hogy elmondjam-e én, hogy mi történt valójában, vagy várjuk meg, amíg egyszer elmondja ő a valóságnak megfelelően, mert én őszintén szólva az utóbbit érezném tisztességesnek, és elvárhatónak a részéről, tekintve, hogy 17 éves, majdnem nagykorú, nem pedig egy szeleburdi óvodás, és tudtommal nem korlátozott értelmi képességeiben).


Ha nem mondaná el, valószínűleg nem ott, akkor, hanem később, négyszemközt indulatok nélkül, teljesen higgadt hangon megmondanám szüleimnek, hogy nem vállalom tovább a német korrepetálást, keressenek a szülei magántanárt más megoldást helyette.


(Nem vagyok a manipulatív játszmák híve, de ha ők ennyire igazságtalanul büntetnek, meg nem látják be, hogy még ha netalán olyan történt volna, ami nekem felróható lenne, akkor sincs értelme egy nem őszinte bocsánatkérésre kényszeríteni valakit, indokolatlanul és zsarolással meg egyenesen szemétség, akkor én is úgy állnék a dolgokhoz, hogy eszem ágában nem lenne korrepetálni valakit a szabadidőmben, akiben nincs annyi gerinc, hogy ha már ilyet csinált, legalább felvállalja, beismerje utólag, ahelyett, hogy végignézné, hogy engem büntetnek miatta igazságtalanul, én maradok le az osztálykirándulásról, sulis programokról és kuksolhatok otthon hétvégén.


Ha vagy olyan viszonyban az osztályfőnököddel, - ha esetleg magától nem tenné meg - szerintem érdemes lenne megkérned őt, hogy kérdezze meg a szüleidet, hogy miért nem engednek el az osztálykirándulásra, aztán ha kissé egyoldalúan adnák elő a történetet, akkor kiegészíteném a hiányzó részletekkel.


Megkérdezhetem, hogy korábban, ezelőtt az incidens előtt milyen viszonyban voltál ezzel az unokatesóddal?

2015. szept. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Én enm értem, mi az hogy nem hallgatnak meg? Azt hittem ilyen csak a hülye sorozatokban van, hogy egy félreértést nem tudnak megbeszélni 50 részen keresztül. Minél több idő fog eltelni, annál inkább úgy fog tűnni, hogy kamuzol, mert miért nem mondtad el egyből??? Szerintem mondd el, jogosan ütütted meg, nehogymár te szívj miatta! Ne legyél már ilyen kis beszari, menj oda most a szüleidhez és mondd meg.
2015. szept. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!